Bielsko-Biała

Bielsko-Biała w pigułce

Kraj
Polska
Podział administracyjny
Województwo śląskie
Liczba ludności
174503
Powierzchnia
125 km2
Nr. kierunkowy
(+48) 33
Współrzędne
N:49.8225
E:19.044444
Herb
Herb Bielska-Białej

Co warto zobaczyć w Bielsku-Białym?

Chociaż Bielsko-Biała to miasto naprawdę młode, formalnie utworzone bowiem dopiero w 1951 roku, to jego dwie niezależne części, a mianowicie Bielsko oraz Biała posiadają niezwykle długą historię.

Wzmianki na temat tego pierwszego, położonego na Śląsku Cieszyńskim miasta, pochodzą jeszcze z początków czternastego wieku, o Białej usłyszeć możemy natomiast po raz pierwszy już w stuleciu szesnastym.

W dzisiejszych czasach, Bielsko-Biała to liczące sobie prawie dwieście tysięcy mieszkańców miasto, będące centrum przemysłowym, gospodarczym, kulturalnym oraz akademickim regionu turystycznego, który powszechnie znamy jako Podbeskidzkie.

Oprócz licznych walorów krajoznawczych i przepięknych zabytków Bielska-Białej, zwrócić uwagę należy na fakt, że jest to obecnie jedno z najlepiej rozwiniętych polskich miast pod względem gospodarczym, gdzie ludzie żyją na dostatnim poziomie, a bezrobocie utrzymuje się na wysokości zaledwie kilku punktów procentowych.

Zapraszamy Cię w wyjątkową podróż po mieście, które znajduje się na terenach historycznego, Górnego Śląska. Znajdziesz tutaj wielowiekowe zamki oraz pałace, zapierające dech w piersiach świątynie, ale także i atrakcje i rozrywki, przeznaczone dla całych rodzin. Nie możemy się już doczekać, aby zaprezentować Ci największe skarby, które skrywa w sobie Bielsko-Biała!

 

Zgłoś błąd

Dzielnice Bielska-Białej

Atrakcje turystyczne i zabytki w Bielsku-Białym

W okolicy Bielska-Białej

Atrakcje turystyczne i zabytki w okolicy Bielska-Białej

Miasta w pobliżu Bielska-Białej

Bielsko-Biała - galeria zdjęć

Bielsko-Biała w pigułce

Kraj
Polska
Podział administracyjny
Do zrobienia
Liczba ludności
174503
Powierzchnia
125 km2
Nr. kierunkowy
(+48) 33
Współrzędne
N:49.8225
E:19.044444

Bielsko-Biała - więcej informacji