Las Palmas de Gran Canaria

Las Palmas de Gran Canaria w pigułce

Kraj
Hiszpania
Liczba ludności
383343
Powierzchnia
100.55 km2
Nr. kierunkowy
Współrzędne
N:28.116667
E:-15.416667
Herb
Herb Las Palmas de Gran Canaria

Co warto zobaczyć w Las Palmas de Gran Canaria?

Przyjeżdżając do Las Palmas de Gran Canaria przybywa się jednocześnie do miasta o najlepszym na świecie klimacie. Utrzymujące się przez cały rok średnie temperatury przekraczające dwadzieścia stopni Celsjusza i stosunkowo mała wilgotność powietrza powodują, że można tu wypoczywać właściwie o każdej porze roku.
Las Palmas otoczone jest piaszczystymi plażami. Leży niemal na poziomie morza ale horyzont zamykają tu wulkaniczne klify i położone wewnątrz lądu wzniesienia. Zewsząd wydostaje się tropikalna zieleń a znajdujące się tu zabytki z czasów kolonialnych pozwalają na interesujące spacery.

Las Palmas jest najstarszym miastem Wysp Kanaryjskich. To tu rozpoczął swoją wyprawę Don Juan Rejon, który przyłączył wyspy do korony hiszpańskiej. Tuż po okresie podboju powstała najstarsza część miasta Vegueta ze wspaniałą katedrą świętej Anny. Świątynię budowano przez prawie sto lat i w związku z tym nosi ona w sobie znamiona wielu stylów architektonicznych. Wśród wąskich uliczek starego miasta znaleźć prawdziwe perełki kolonialnej architektury w postaci willi i pałacyków. Podcienia domów kryją urocze knajpki.

Z kolei wybrzeże i sąsiadujący z nim port to miejsca nowoczesne i przyciągające blaskiem nadmorskiego kurortu. To tu w parku Santa Catalina odbywają się najważniejsze imprezy na czele z jednym z najwspanialszych na świecie Karnawałów. Plaże kuszą złotym piaskiem i czystymi morskimi głębiami a wytchnienie znaleźć można wśród egzotycznej roślinności miejskich ogrodów.

Zgłoś błąd

Atrakcje turystyczne i zabytki w Las Palmas de Gran Canaria

W okolicy Las Palmas de Gran Canaria

Miasta w pobliżu Las Palmas de Gran Canaria

Las Palmas de Gran Canaria - galeria zdjęć

Las Palmas de Gran Canaria w pigułce

Kraj
Hiszpania
Podział administracyjny
Do zrobienia
Liczba ludności
383343
Powierzchnia
100.55 km2
Nr. kierunkowy
Współrzędne
N:28.116667
E:-15.416667

Las Palmas de Gran Canaria - więcej informacji