Puerto de Mogán

Puerto de Mogán w pigułce

Kraj
Hiszpania
Liczba ludności
Powierzchnia
km2
Nr. kierunkowy
Współrzędne
N:27.817778
E:-15.765833

Co warto zobaczyć w Puerto de Mogán?

To miasto położone na trzeciej co do wielkości z wysp należących do archipelagu Wysp Kanaryjskich – na Gran Canaria. Można spotkać się także z nazwą Playa de Mogan.

Puerto de Mogán jest portem rybackim i znakomitym miejscem na wypoczynek dla wszystkich tych osób, które chcąc uciec z dala od gwarnych kurortów turystycznych. Na nadbrzeżu znajduje się urokliwy ośrodek wypoczynkowy zbudowany w stylu śródziemnomorskim; z wąskim uliczkami, ogrodami i kolorowymi domami.

Miasto znane jest także jako „Mała Wenecja” za sprawą mostków łączących liczne kanały w porcie. Jest to znakomite miejsce na spacer w pięknej scenerii. W głębi Puerto de Mogán można zobaczyć zbudowaną na górze oryginalną wioskę rybacką. Niedaleko portu leży zadbana i ładna oraz bezpieczna plaża, na którą warto wybrać się z dziećmi.

Można tu znaleźć również bary i dobre restauracje oraz przytulne kawiarnie. Tutejszym specjałem są oczywiście pysznie przyrządzone świeże ryby. Warto wybrać się także na targ, który odbywa się o poranku w piątki każdego tygodnia.

W Puerto de Mogán poczujemy hiszpański klimat i lokalną atmosferę Kanarów. Miasto spodoba się wszystkim tym osobom, które lubią plaże, morskie wycieczki oraz słońce każdego dnia.

Zgłoś błąd

Atrakcje turystyczne i zabytki w Puerto de Mogán

W okolicy Puerto de Mogán

Miasta w pobliżu Puerto de Mogán

Puerto de Mogán - galeria zdjęć

Puerto de Mogán w pigułce

Kraj
Hiszpania
Podział administracyjny
Do zrobienia
Liczba ludności
Powierzchnia
km2
Nr. kierunkowy
Współrzędne
N:27.817778
E:-15.765833

Puerto de Mogán - więcej informacji