17 lipca 2023

Lodówka do małej kuchni – jaki model wybrać?

Lodówka do małej kuchni – jaki model wybrać?

Masz niewielką kuchnię? Odpowiednie jej urządzenie może być wyzwaniem – na szczęście możesz wybierać spośród różnego rodzaju sprzętów, które dobrze wkomponują się w kompaktową przestrzeń. Zobacz, jaką lodówkę kupić, by dobrze pasowała do wnętrza!

 

Lodówka do małej kuchni – jaką wybrać?

Ograniczona przestrzeń w kuchni wymaga kreatywnego szukania rozwiązań. Raczej odpadają duże sprzęty side by side, ale ciągle możesz korzystać z innych możliwości. Producenci proponują dzisiaj chłodziarko-zamrażarki o różnych wymiarach – w tym stosunkowo niskie modele, z zamrażalnikiem na górze. Dlaczego warto wybrać takie rozwiązanie? Zostaje ci sporo przestrzeni nad lodówką – możesz ją wykorzystać na zawieszenie szafek lub półek. Innym rozwiązaniem może być odpowiednio dobrana lodówka podblatowa. To niewielki sprzęt, który sprawdzi się w mieszkaniu pary lub singla – zwłaszcza, jeśli domownicy często jedzą na mieście.

Gdy wiesz, spośród jakich urządzeń możesz wybrać najlepszy model do swojej kuchni, pora przyjrzeć się parametrom, na które zwrócić uwagę, by zakup był udany i posłużył ci przez wiele lat.

Na co zwrócić uwagę, wybierając lodówkę?

Oprócz parametrów określających wielkość (i co za tym idzie – pojemność!) urządzenia, szukając modelu do niewielkiej kuchni, trzeba porównać też inne punkty specyfikacji technicznej. Nie pomijaj takich kwestii, jak:

 • klasa energetyczna;
 • poziom hałasu;
 • zastosowane technologie, w tym No Frost;
 • dodatkowe funkcje;
 • łatwe sterowanie;
 • ułatwienia przechowywania określonego rodzaju żywności;
 • możliwość elastycznego dostosowania wnętrza;
 • design sprzętu.

Z jakim wydatkiem trzeba się liczyć, szukając lodówki do niewielkiej kuchni? Mniejsze sprzęty to zwykle mniejszy wydatek. Warto jednak rozważyć sięgnięcie po doskonałej jakości urządzenia wyposażone w nowoczesne rozwiązania. O ile No Frost w kompaktowych modelach jest raczej rzadkością, możesz znaleźć inne przydatne udogodnienia. Zwróć uwagę na modele marki Liebherr. Niewielkie, lecz świetnie oceniane sprzęty tego producenta to koszt do 2000 zł.

Polecane modele do niewielkiej kuchni – jaką lodówkę wybrać?

Wśród lodówek marki Liebherr znajdziesz zarówno klasyczne chłodziarko-zamrażarki, jak również mniejsze modele, w tym lodówki podblatowe. Jakie urządzenie wybrać? To zależy od dostępnej przestrzeni w twojej kuchni. Zobacz najchętniej kupowane propozycje!

 • LIEBHERR CTP231-21 – zachwycająca designem lodówka z zamrażalnikiem na górze. Pojemność chłodziarki to 190 l, zamrażalnika – 44 l. Poziom emitowanego hałasu wynosi 37 dB. Z kolei klasa energetyczna urządzenia to F. Wśród zastosowanych technologii trzeba wyróżnić SmartFrost. Pomaga szybciej chłodzić żywność i zapobiega osadzaniu się lodu na ściankach lodówki. Dzięki niej rozmrażanie urządzenia przebiega szybciej i łatwiej.
 • LIEBHERR CU231-22 – kolejny dobrze prezentujący się model – tym razem z zamrażalnikiem na dole. Pojemność chłodziarki to 154 l, zamrażarki – 54 l. Generowany hałas to 39 dB, a klasa energetyczna sprzętu – F. Oprócz technologii SmartFrost, zwróć uwagę na FrostSafe. Oznacza ona, że wyjmowane szuflady są zamknięte ze wszystkich stron, co ogrania straty zimna.
 • LIEBHERR T 1504 – szukasz dobrego modelu podblatowego? Oto on! Pojemność chłodziarki to 117 l, wewnętrznej komory zamrażalnika – 17 l. Generowany przez urządzenie hałas to 40 dB. Klasa energetyczna urządzenia jest taka sama jak w poprzednich modelach tego producenta.

Chcesz poznać więcej modeli do kompaktowej kuchni? Sprawdź lodówki Liebherr w sklepie MediaMarkt, przeczytaj opinie użytkowników i porównaj wymiary!

O autorze
redakcja

Zobacz też

Czechy – przewodnik

Republika Czeska, dzięki ulokowaniu w centrum Europy, na skrzyżowaniu różnych kultur, może poszczycić się...
Czechy – przewodnik