13 marca 2013

III Bydgoski Festiwal Podróżnicy

III Bydgoski Festiwal Podróżnicy
Autor: Alicja Szulborska, Licencja: Domena publiczna

W dniach 19-20 IV wystartuje trzecia edycja Festiwalu Podróżnicy w Akademickiej Przestrzeni Kulturalnej, w Bydgoszczy. W tym roku po raz drugi rozdane zostaną nagrody podróżnicze im.Tony’ ego Halika.

Podróże są jak nieuleczalna choroba. Wyjedziesz raz i już wiesz, że nie zaznasz spokoju dopóki nie wyjedziesz ponownie. „Podróżnicy” to festiwal inspiracji – 2-dniowe podróżnicze święto nad Brdą! Celem organizatorów jest wpisanie festiwalu do kalendarium stałych bydgoskich imprez, bo kto z nas nie lubi wyjeżdżać, poznawać, uczyć się? Zaproszeni są znakomici podróżnicy, ale i także ci mniej znani wędrowcy, alpiniści, kajakarze – ci, którzy chcą podzielić się z nami swoimi doświadczeniami. Prelekcje/slajdowiska podróżników, spotkania z autorami książek podróżniczych, seminaria oraz warsztaty. W ramach festiwalu organizatorzy odbędzie się również spływ kajakowy… nie zabraknie kuchni świata, wystaw fotograficznych i konkursów dla gości.

W tym roku po raz drugi organizatorzy wręczą nagrody im.Tony’ego Halika (tzw. Haliki) za ciekawe podróżnicze pomysły, inspirujące projekty i to co najbardziej kochamy MY- PODRÓŻOWAĆ! W zeszłym roku gościem specjalnym była Elżbieta Dzikowska, która wręczyła nagrody załodze Jachtu Solanus z kpt. Bronisławem Radlińskim na czele, Aleksandrze Doba za samotną podróż przez Atlantyk oraz braciom Jasieńskim Szymonowi i Michałowi za wyprawy na Ziemię Torella. Kto w tym roku zostanie wyróżniony? Dowiemy się w dniach 19-20 kwietnia w Bydgoszczy.

Wśród gości tegorocznej edycji festiwalu pojawią się m.in.: Agnieszka Siejka, Marek Miłoszewski, kpt. Marta Sziłajtis-Obiegło, Jacek Krakowski, Marcin Korzonek, Ryszard Tunkiewicz, Maciej i Honorata Klósak, Agata Kosmalska, Szymon Belka, Konrad Tulej oraz Rak’n’Rolling. Więcej informacji o tym kogo będzie można spotkać znajdziecie tutaj: http://festiwalpodrozniczy.byd.pl/category/goscie/

Misją bydgoskiego festiwalu jest podróżnicze motywowanie do działania, popularyzacja turystyki oraz odrębnych krajów i kultur.

 Dokładny program III Bydgoskiego Festiwalu Podróżnicy niebawem na stronie organizatora: http://podroznicy.byd.pl/program-festiwalu-podroznicy/

O autorze
Alicja Szulborska
Pracuje jako dziennikarka i redaktorka oraz copywriterka. Nie wyobraża sobie życia bez kawy i cukru. Uzależniona od dobrych książek, filmów i seriali oraz muzyki. Ceni klasyków, ale i nie stroni od współczesnej literatury i kina. Uwielbia pisać i podróżować. Jest wiecznym poszukiwaczem więc co jakiś czas odkrywa nowe rzeczy, które stają się jej zainteresowaniami. Jedną z jej fascynacji jest pełna kontrastów azjatycka (w tym chińska) muzyka, której sporo miejsca poświęca na swoim blogu boswiatjestciekawy.wordpress.com.

Zobacz też