1 marca 2013

Yapa – Ogólnopolski Studencki Przegląd Piosenki Turystycznej

Yapa – Ogólnopolski Studencki Przegląd Piosenki Turystycznej
Licencja: Domena publiczna

W dniach 8-10 III marca będzie można wziąć udział w Yapie – Ogólnopolskim Studenckim Przeglądzie Piosenki Turystycznej w Łodzi.

YAPA nie jest jedyną imprezą z muzyką turystyczną i poetycką w Polsce. Takich jest wiele. Ale na pewno jest jedyna w swoim rodzaju, niepowtarzalna i nie dająca się pomylić z niczym innym. Co roku w połowie marca gromadzi na trzy dni w Łodzi wszelkiej maści ludzi: wykonawców, wolontariuszy i publiczność, którzy chcą spotkać się, żeby pograć, pośpiewać i posłuchać. Łączy ich zamiłowanie do wszelkiego typu form przemieszczania się. Ludzie Ci włóczą się po górach, połoninach, jeziorach, morzach i… różnorakich przeglądach i festiwalach także. Historia Yapy sięga roku 1974 – wtedy to Wojtek Hempel, po sukcesie grupy Płazików na III Bazunie (wystąpili w konkursie z piosenką „Grosza nie mam”) wpadł na pomysł stworzenia podobnego przeglądu w Łodzi. Dlaczego Yapa? Skąd ta nazwa? Wymyślił ją pierwszy konferansjer Janusz „Mayta” Majewski, którego zainspirowała rycina medyczna będąca na plakacie przeglądu. Publiczność przyjęła nazwę z entuzjazmem. Od początku Yapa jest organizowana przez studentów. Od samego początku związany był z nią Studencki Klub Turystyczny Płazik oraz Studenckie Radio Żak, potem dołączyło również Studenckie Koło Przewodników Beskidzkich w Łodzi.

Program:

Piątek, 8 marca, godz. 19:00, Koncert Konkursowy, prowadzenie: Krzysztof Jurkiewicz
Jerzy Bożyk
Wykonawcy konkursowi
Grzmiąca Półlitrówa

Timur i jego Drużyna
Wykonawcy konkursowi
U Studni

Sobota, 9 marca, godz. 12:00, Koncert Konkursowy, prowadzenie: Maciej Trojanowski
YesKiezSirumem
Wykonawcy konkursowi

Sobota, 9 marca, godz. 19:00, Koncert Gwiazd, prowadzenie Bartłomiej Zgorzelisk
Nad Porami Roku

Zgórmysyny
Paweł Orkisz
Grupa Bohema

Marek Andrzejewski
Cisza Jak Ta
Na Bani

Słodki Całus od Buby

Niedziela, 10 marca, godz. 13:00, Koncert Laureatów, prowadzenie:  Rafał Tomczyk
Ogłoszenie Werdyktu Jury
Dom o Zielonych Progach
Laureaci
Grupa Nijak

 Cena karnetu: 35 zł, wszelkie informacje dotyczące jego zakupu znajdują się pod tym linkiem: http://www.yapa.art.pl/2013/?page_id=721

Strona organizatora: http://www.yapa.art.pl

O autorze
Alicja Szulborska
Pracuje jako dziennikarka i redaktorka oraz copywriterka. Nie wyobraża sobie życia bez kawy i cukru. Uzależniona od dobrych książek, filmów i seriali oraz muzyki. Ceni klasyków, ale i nie stroni od współczesnej literatury i kina. Uwielbia pisać i podróżować. Jest wiecznym poszukiwaczem więc co jakiś czas odkrywa nowe rzeczy, które stają się jej zainteresowaniami. Jedną z jej fascynacji jest pełna kontrastów azjatycka (w tym chińska) muzyka, której sporo miejsca poświęca na swoim blogu boswiatjestciekawy.wordpress.com.

Zobacz też