1 marca 2013

Yapa – Ogólnopolski Studencki Przegląd Piosenki Turystycznej

Yapa – Ogólnopolski Studencki Przegląd Piosenki Turystycznej
Licencja: Domena publiczna

W dniach 8-10 III marca będzie można wziąć udział w Yapie – Ogólnopolskim Studenckim Przeglądzie Piosenki Turystycznej w Łodzi.

YAPA nie jest jedyną imprezą z muzyką turystyczną i poetycką w Polsce. Takich jest wiele. Ale na pewno jest jedyna w swoim rodzaju, niepowtarzalna i nie dająca się pomylić z niczym innym. Co roku w połowie marca gromadzi na trzy dni w Łodzi wszelkiej maści ludzi: wykonawców, wolontariuszy i publiczność, którzy chcą spotkać się, żeby pograć, pośpiewać i posłuchać. Łączy ich zamiłowanie do wszelkiego typu form przemieszczania się. Ludzie Ci włóczą się po górach, połoninach, jeziorach, morzach i… różnorakich przeglądach i festiwalach także. Historia Yapy sięga roku 1974 – wtedy to Wojtek Hempel, po sukcesie grupy Płazików na III Bazunie (wystąpili w konkursie z piosenką „Grosza nie mam”) wpadł na pomysł stworzenia podobnego przeglądu w Łodzi. Dlaczego Yapa? Skąd ta nazwa? Wymyślił ją pierwszy konferansjer Janusz „Mayta” Majewski, którego zainspirowała rycina medyczna będąca na plakacie przeglądu. Publiczność przyjęła nazwę z entuzjazmem. Od początku Yapa jest organizowana przez studentów. Od samego początku związany był z nią Studencki Klub Turystyczny Płazik oraz Studenckie Radio Żak, potem dołączyło również Studenckie Koło Przewodników Beskidzkich w Łodzi.

Program:

Piątek, 8 marca, godz. 19:00, Koncert Konkursowy, prowadzenie: Krzysztof Jurkiewicz
Jerzy Bożyk
Wykonawcy konkursowi
Grzmiąca Półlitrówa

Timur i jego Drużyna
Wykonawcy konkursowi
U Studni

Sobota, 9 marca, godz. 12:00, Koncert Konkursowy, prowadzenie: Maciej Trojanowski
YesKiezSirumem
Wykonawcy konkursowi

Sobota, 9 marca, godz. 19:00, Koncert Gwiazd, prowadzenie Bartłomiej Zgorzelisk
Nad Porami Roku

Zgórmysyny
Paweł Orkisz
Grupa Bohema

Marek Andrzejewski
Cisza Jak Ta
Na Bani

Słodki Całus od Buby

Niedziela, 10 marca, godz. 13:00, Koncert Laureatów, prowadzenie:  Rafał Tomczyk
Ogłoszenie Werdyktu Jury
Dom o Zielonych Progach
Laureaci
Grupa Nijak

 Cena karnetu: 35 zł, wszelkie informacje dotyczące jego zakupu znajdują się pod tym linkiem: http://www.yapa.art.pl/2013/?page_id=721

Strona organizatora: http://www.yapa.art.pl

O autorze
Alicja Szulborska
Pracuje jako dziennikarka i redaktorka oraz copywriterka. Nie wyobraża sobie życia bez kawy i cukru. Uzależniona od dobrych książek, filmów i seriali oraz muzyki. Ceni klasyków, ale i nie stroni od współczesnej literatury i kina. Uwielbia pisać i podróżować. Jest wiecznym poszukiwaczem więc co jakiś czas odkrywa nowe rzeczy, które stają się jej zainteresowaniami. Jedną z jej fascynacji jest pełna kontrastów azjatycka (w tym chińska) muzyka, której sporo miejsca poświęca na swoim blogu boswiatjestciekawy.wordpress.com.

Zobacz też

Mapa świata na ścianę

Jeżeli chcemy, by nasze dziecko wiedziało, ile jest krajów na świecie, wystarczy rozłożyć przed...
Mapa świata na ścianę