12 lipca 2013

Wzdłuż i wszerz Polski z „Biegiem przez świat”

Wzdłuż i wszerz Polski z „Biegiem przez świat”
Autor: http://www.warszawa.klubpodroznik.pl/wzdluz-i-wszerz-polski-z-biegiem-przez-swiat/, Licencja: Domena publiczna

W czwartek 18 lipca o godz. 19:00 w warszawskim Klubie Podróżnika odbędzie się spotkanie z organizatorami akcji „Biegiem przez świat”. Usłyszymy o samym wydarzeniu, jak i o tym, w jaki sposób wytrzymać morderczy dystans oraz łączyć podróże z pomaganiem drugiemu człowiekowi.

„Zapraszamy Was na wyjątkową wyprawę. Włóżcie sportowe obuwie i strój, bo czeka nas bieg wzdłuż i wszerz Polski z Biegiem przez świat. Będzie opowieść o tym jak łączyć podróże z pomaganiem drugiemu człowiekowi, jak wytrzymać taki morderczy dystans i o licznych przygodach, które spotkały ich na trasie. Opowiedzą też o przygotowaniach do najdłuższego biegu w kraju – już 31 lipca startują dookoła Polski. 18 lipca macie szansę dowiedzieć się o akcji więcej, jak i posłuchać o niezwykłym wyczynie chłopaków” – zaprasza Klub Podróżnik.

„Biegiem przez świat to studencka inicjatywa, a co za tym biegnie – bez pieniędzy! Biegiem przez świat to żadna organizacja, nie można nam przekazać 1%, nie funkcjonujemy na giełdzie. Po prostu kochamy bieganie i konsekwentnie realizujemy plany pomagania innym, nie martwimy się – wierzymy w ludzką dobroć i sprawdza się ! Przecież jeszcze żyjemy”. Nasza akcja „Biegiem przez świat” ma na celu rozpropagowanie biegania w całej Polsce oraz charytatywną pomoc Kasi i Oli w walce z chorobą. Aleksandra Marciniak i Katarzyna Ordak- siostry chore na dystrofię mięśniową. W tym roku biegniemy dla nich. Z dziewczynami mieliśmy już kontakt podczas ostatniego biegu i bez zastanowienia padła decyzja o pomocy Oli i Kasi. W tej chwili dla dziewcząt jedyną możliwością jest przeczep komórek macierzystych w Chinach – koszt dla dwóch osób to 160 tys. zł” – informują organizatorzy akcji.

Tegoroczna akcja to już trzecie wydarzenie organizowane przez „Biegiem przez świat”.

Miejsce wydarzenia: Klub Podróżnik, ul. Felińskiego 37, Warszawa

Informacja o wydarzeniu na stronie Klub Podróżnik: http://www.warszawa.klubpodroznik.pl/wzdluz-i-wszerz-polski-z-biegiem-przez-swiat/

Strona akcji „Biegiem przez świat”: http://biegiemprzezswiat.pl/

O autorze
Alicja Szulborska
Pracuje jako dziennikarka i redaktorka oraz copywriterka. Nie wyobraża sobie życia bez kawy i cukru. Uzależniona od dobrych książek, filmów i seriali oraz muzyki. Ceni klasyków, ale i nie stroni od współczesnej literatury i kina. Uwielbia pisać i podróżować. Jest wiecznym poszukiwaczem więc co jakiś czas odkrywa nowe rzeczy, które stają się jej zainteresowaniami. Jedną z jej fascynacji jest pełna kontrastów azjatycka (w tym chińska) muzyka, której sporo miejsca poświęca na swoim blogu boswiatjestciekawy.wordpress.com.

Zobacz też