28 stycznia 2013

VIII Zimowy Zjazd Górski w Szczawnicy

VIII Zimowy Zjazd Górski w Szczawnicy
Autor: Jerzy Opioła, Licencja: CC-BY-SA

 22-23 II odbędzie się VIII Zimowy Zjazd Górski w Szczawnicy, którego organizatorem jest Studenckie Koło Przewodników Górskich w Krakowie, Pieniński Oddział PTTK w Szczawnicy oraz Centrum Usług Turystycznych i Przedsiębiorczości.

 Zima na dobre rozgościła się w Pieninach i Beskidzie Sądeckim, dlatego warto już teraz podjąć decyzję o udziale w imprezie. Góry zimową porą są szczególnie urokliwe więc warto połączyć aktywny wypoczynek z miłą atmosferą schroniska turystycznego i obejrzeć prezentacje z gór z całego świata i nie tylko – zapraszają organizatorzy.

W trakcie trzech dni Zimowego Zjazdu Górskiego w Szczawnicy na  uczestników imprezy czeka m.in.: wieczór z gitarą – recital Radka Partyki oraz recital Jurka Stadnickiego, wycieczka piesza „1800 m Drogi Pienińskiej w 180 minut” –  poprowadzi Ryszard M. Remiszewski, prezentacje z gór całego świata i nie tylko, konkursy turystyczne z nagrodami, wycieczka na Radziejową – w poszukiwaniu śladów Rusi Szlachtowskiej, prowadzą Hania i Grzegorz Szarek.

Wśród prezentacji z gór znajdują się: Schronisko PTTK „Orlica”, Ukraina – Jakub Wierzchowski i Jagoda Pilch, 80 lat ochrony przyrody Pienin – Teresa Ciesielka, Wiosna w Strefie Gazy – Alina Palichleb, Tatrzańskie Kolosy – Stanisław Papciak, Demokratyczna Republika Konga – Mirosław Badzioch, Islandia – Jakub Sarata, Gruzja rowerem – Jonasz Raczak, Tam gdzie dotąd nie dotarła kobieta – PZA KONGUR SHAN – Aleksandra Dzik.

 Uwagi organizacyjne: cena noclegu w schronisku zawiera bilet wstępu na imprezę.

 Uczestnictwo w imprezie należy zgłosić wcześniej. Kontakt: Hania Szarek, tel.: 792 928 080, e-mail: zjazdgorski@op.pl oraz Zofia Klimczak, tel.: 508 890 535.

 

O autorze
Alicja Szulborska
Pracuje jako dziennikarka i redaktorka oraz copywriterka. Nie wyobraża sobie życia bez kawy i cukru. Uzależniona od dobrych książek, filmów i seriali oraz muzyki. Ceni klasyków, ale i nie stroni od współczesnej literatury i kina. Uwielbia pisać i podróżować. Jest wiecznym poszukiwaczem więc co jakiś czas odkrywa nowe rzeczy, które stają się jej zainteresowaniami. Jedną z jej fascynacji jest pełna kontrastów azjatycka (w tym chińska) muzyka, której sporo miejsca poświęca na swoim blogu boswiatjestciekawy.wordpress.com.

Zobacz też