24 maja 2016

Nie bój się tanio latać!

Nie bój się tanio latać!

Jak to zrobić?

Te i podobne pytania kłębią się zapewne w głowie wielu potencjalnych podróżników, którzy nie lubią ryzyka i chorobliwie nie ufają w internecie nikomu. Wyjaśniamy – rezerwacja biletów lotniczych nie wiąże się z żadnym ryzykiem, ba – każdy jest w stanie podołać temu zadaniu! Szczególnie, jeśli pod ręką ma dobrego asystenta…

Takim asystentem może być strona internetowa z wyszukiwarką połączeń lotniczych. W ten sposób w jednym miejscu możemy porównać różne tanie loty i wybrać te linie lotnicze, których oferta najbardziej nam odpowiada. Bardzo dobrym narzędziem jest wyszukiwarka na stronie Tanie-Loty.pl. To bardzo intuicyjny system, przystosowany także do potrzeb osób, które nigdy wcześniej nie kupowały biletów lotniczych przez internet. Dzięki takiemu rozwiązaniu rezerwacja biletów lotniczych nie wiąże się z żadnym stresem – wystarczy tylko przeczytać regulamin i kliknąć na wybrane połączenie, a dalej wszystko zrobi za nas inteligentna strona internetowa.

Dokąd można polecieć?

Odpowiedź na to pytanie brzmi – wszędzie! Ogranicza nas tylko nasza wyobraźnia i… oferty, które uda nam się wykorzystać. Dziś przeróżne linie lotnicze oferują tanie loty niemal we wszystkie zakątki świata. Klasykiem są już europejskie stolice. Za kilka złotych można dostać się do Londynu, Oslo, Paryża, Madrytu… Tanie loty w Europie nie są już niczym nadzwyczajnym – można je znaleźć niemal codziennie.

Większą gratką jest jednak zakup tanich biletów lotniczych do miejsc bardziej egzotycznych. Udaje się trafić niewiarygodnie korzystne oferty przelotów np. do Tajlandii, Brazylii, na Kubę czy do Republiki Południowej Afryki. Tanio można dotrzeć na wszystkie kontynenty. Marzysz o Stanach Zjednoczonych i słonecznej Kalifornii? Chcesz zobaczyć na żywo koalę w Australii? Od dziecka pragnąłeś wziąć udział w karnawale w Rio de Janeiro? A może chodzi ci po głowie fotograficzne safari w Tanzanii? Szukaj, a znajdziesz!

Uwaga, walizki!

Ważnym aspektem taniego podróżowania jest mały bagaż. Bilety na tanie loty zazwyczaj obejmują tylko bagaż podręczny, którego dozwolony wymiar i ciężar różnią się w zależności od przewoźnika.  Jeśli wybieramy się na weekend albo kilka dni, bagaż podręczny najczęściej w zupełności nam wystarczy. W przypadku planowania większej podróży warto wziąć pod uwagę pewien wzrost kosztów. Najczęściej do kosztu taniego biletu trzeba też wtedy doliczyć bagaż rejestrowany.

O autorze
redakcja

Zobacz też