2 września 2013

„Feel, Taste, Buy Korea”, czyli Korea Festival 2013 w Warszawie

„Feel, Taste, Buy Korea”, czyli Korea Festival 2013 w Warszawie
Autor: http://pl.korean-culture.org/welcome.do, Licencja: Domena publiczna

W sobotę 7 września od godz. 11:00 do 18:00 w Parku Agrykola w Warszawie pod hasłem „Feel, Taste, Buy Korea” odbędzie się Korea Festiwal 2013. Rozpoczęcie głównego koncertu zaplanowano na godzinę 15:00. Uczestnicy imprezy będą mogli zobaczyć zespół z Narodowego Centrum Tradycyjnej Sztuki Koreańskiej oraz Polski Łan. Organizatorem wydarzenia jest Centrum Kultury Koreańskiej.

„Feel Korea” – różnorodne pokazy przybliżające kulturę koreańską w Polsce:

– taekwondo – koreańska sztuka walki, która łączy w sobie elementy samoobrony oraz walki ze sportem i jest jedną z najbardziej popularnych sztuk walki na świecie, a od 2000 roku jest dyscypliną olimpijską,
– przymierzanie Hanbok – tradycyjnego stroju koreańskiego,
– koreańska sztuka drzeworytnicza,
– malowanie koreańskich masek,
– tradycyjne instrumenty koreańskie,
– K-Pop Norebang – k-pop to nowoczesny rodzaj koreańskiej muzyki popularnej, do której zaliczają się takie gatunki jak dance-pop, ballady, elektro, rock, hip-hop i R&B.
– pokaz filmu „Wiosna, lato, jesień, zima i wiosna”.

„Taste Korea” – wyjątkowa okazja, by spróbować ponad 20 dań przygotowanych specjalnie na ten dzień przez sześciu znanych szefów kuchni koreańskich restauracji w Warszawie.

„Buy Korea” – wystawa najnowszych produktów koreańskich marek: Samsung, LG, Hyundai.

Plan głównego koncertu:

15:00 – przemówienie powitalne H. E. Young-sun Paeka, Ambasadora Republiki Korei, przemówienie honorowego gościa z Polski
15:15 – Występ zespołu z Narodowego Centrum Tradycyjnej Sztuki Koreańskiej
Mongul: Tradycyjny sposób rozpoczynania ceremonii
Minyo: Ludowa pieśń koreańska
Samulnori: Rodzaj koreańskiej muzyki tradycyjnej granej na cztery instrumenty, które symbolizują różne zjawiska przyrody
15:55 – występ folklorystycznego zespołu pieśni i tańca – Polski Łan
16:10 – wspólny występ zespołów z Narodowego Centrum Tradycyjnej Sztuki Koreańskiej i Polski Łan
Losowanie szczęśliwego kuponu bezpośrednio po głównym występie.

Centrum Kultury Koreańskiej – powstało w 2010 roku w Warszawie. To miejsce, w którym można poczuć i poznać liczącą blisko 5000 lat kulturę i historię „perły Azji” – Korei. Odwiedzający mają dostęp do najnowszych zjawisk kultury współczesnej jak np. telewizyjne dramy, film, k-pop oraz do tego, co stanowi esencję tradycyjnej Korei – kuchni, taekwondo oraz muzyki. Ponadto centrum organizuje cykliczne wystawy, różnego rodzaju przedstawienia czy pokazy filmów. Jego celem jest także przybliżenie historii i kultury polskiej Koreańczykom tak, aby było pomostem pomiędzy dwoma krajami.

Strona organizatora wydarzenia: http://pl.korean-culture.org/welcome.do

O autorze
Alicja Szulborska
Pracuje jako dziennikarka i redaktorka oraz copywriterka. Nie wyobraża sobie życia bez kawy i cukru. Uzależniona od dobrych książek, filmów i seriali oraz muzyki. Ceni klasyków, ale i nie stroni od współczesnej literatury i kina. Uwielbia pisać i podróżować. Jest wiecznym poszukiwaczem więc co jakiś czas odkrywa nowe rzeczy, które stają się jej zainteresowaniami. Jedną z jej fascynacji jest pełna kontrastów azjatycka (w tym chińska) muzyka, której sporo miejsca poświęca na swoim blogu boswiatjestciekawy.wordpress.com.

Zobacz też

Naładuj baterie w Egipcie

Jeżeli marzysz o egzotycznych wakacjach wśród starożytnych piramid, wylegiwaniu się na bajecznie kolorowych plażach,...
Naładuj baterie w Egipcie