7 lutego 2013

Gdzie na Walentynki? Ranking TripAdvisor: najbardziej romantyczne hotele na świecie

Gdzie na Walentynki? Ranking TripAdvisor: najbardziej romantyczne hotele na świecie
Autor: EEPaul, Licencja: CC BY

Jeżeli nie macie jeszcze pomysłu, gdzie spędzić tegoroczne Walentynki, z pomocą wychodzi znany portal turystyczny TripAdvisor, który przygotował ranking najbardziej romantycznych hoteli świata. Jak się okazuje wszystkie miejsca na podium zajęte zostały przez hotele europejskie, a co za tym idzie – romantyczny Dzień Zakochanych jest dosłownie na wyciągnięcie ręki!

Barbara Messing, szefowa marketingu portalu, przekonuje: „Jeśli szukacie romantycznej inspiracji na wypad gdzieś blisko lub pobyt w jakimś egzotycznym miejscu, z pomocą przyjdzie Wam TripAdvisor Travelers’ Choice Awards. Nagrody przyznawane są na podstawie recenzji zamieszczonych przez pary, które mieszkały w tych hotelach”.

Za najbardziej romantyczny hotel na świecie uznany został Anastatis Apartments, położony w pięknym, greckim mieście Imerovigli. Jeden z Internautów biorących udział w głosowaniu zachwala: „Mógłbym napisać całą serię pochwał, ale i tak nie oddałyby one naszego doświadczenia z pobytu. Zaciszna lokalizacja gwarantuje ucieczkę od zgiełku, a dodatkowo dostarcza uderzająco pięknych widoków i zachodów słońca. Wybór pomiędzy aktywnością a relaksem należy wyłącznie do Ciebie”.

Na drugim miejscu znalazł się hotel La Minera, zlokalizowany na włoskiej wyspie Capri, trzecie miejsce przypadło z kolei hotelowi Boutique z angielskiego miasta Bowness-on-Windermere.

W pierwszej dziesiątce znalazły się również obiekty w nieco bardziej egzotycznych miejscach, m.in. w Malezji, Zjednoczonych Emiratach Arabskich ,Tajlandii, Kalifornii oraz Malediwach.

Gdzie znajdują się hotele, do których nam z Polski najbliżej? W TOP 25 wyszczególnione zostały: Alchymist Residence Nosticova w czeskiej Pradze ( 13. pozycja) oraz Hotel Herrnschloesschen w Rothenburg ob der Tauber w niemieckiej Bawarii (20. miejsce).

O autorze
Justyna Sekuła
Mimo tego, że od 4 lat mieszka w Krakowie, ciągle z radością powraca w rodzinne strony Beskidu Niskiego. Miłośniczka pieszych wędrówek, zwłaszcza po górach i podróżowania tanimi liniami lotniczymi. Nie lubi ograniczeń, uważa, że najlepsze wycieczki to te zorganizowane na własną rękę. W wolnych chwilach czyta książki, które powoli przestają mieścić się na półce. Wielbicielka zabaw ze słowami, absurdalnych dyskusji i czarnego humoru, pomagającego nabrać jej dystansu do otaczającej rzeczywistości.

Zobacz też