21 stycznia 2013

MSZ ostrzega przed wyjazdami do Tunezji

MSZ ostrzega przed wyjazdami do Tunezji
Autor: WomEOS, Justyna Sekuła, Licencja: CC-BY-SA

Polski MSZ ostrzega turystów przed wyjazdami do Tunezji. W szczególności odradza podróże do Tunisu i innych większych miast oraz na Saharę i obszary, które graniczą z Libią i Algierią. Powodem jest niestabilna sytuacja polityczna, której przejawem są liczne manifestacja, jak np. piątkowe protesty pod ambasadą USA w Tunisie. Szczególną ostrożność zachować należy również z uwagi na zwiększone zagrożenie drobną przestępczością, przede wszystkim kradzieżami.

 „Należy unikać demonstracji i zgromadzeń oraz uważnie śledzić doniesienia i informacje o stanie bezpieczeństwa. W przypadku pojawienia się jakiejkolwiek wątpliwości, co do stanu bezpieczeństwa, zaleca się pozostawanie w ośrodkach hotelowych. Wskazane jest zachowanie szczególnej ostrożności z uwagi na niestabilną sytuację polityczną w regionie, a także na zwiększone zagrożenie drobną przestępczością, głównie kradzieżami w Tunezji” – przestrzega ministerstwo.

 MSZ zachęca również do zgłaszania swoich wyjazdów indywidualnych poprzez system e-konsulat – dzięki temu każdy Polak, który zgłasza swój zagraniczny wyjazd, ma zapewniony kontakt ze służbami konsularnymi i w razie potrzeby szybciej otrzyma niezbędną pomoc. Resort sugeruje również, by w przypadku jakiegokolwiek zagrożenia pozostawać na obszarze ośrodków hotelowych.

 Gwałtowne protesty w Tunezji wywołane zostały przez wyprodukowany w USA film, który zdaniem protestujących jest obrażający dla proroka Mahometa – przedstawia go jako kobieciarza i oszusta, aprobującego molestowanie seksualne dzieci.

O autorze
Justyna Sekuła
Mimo tego, że od 4 lat mieszka w Krakowie, ciągle z radością powraca w rodzinne strony Beskidu Niskiego. Miłośniczka pieszych wędrówek, zwłaszcza po górach i podróżowania tanimi liniami lotniczymi. Nie lubi ograniczeń, uważa, że najlepsze wycieczki to te zorganizowane na własną rękę. W wolnych chwilach czyta książki, które powoli przestają mieścić się na półce. Wielbicielka zabaw ze słowami, absurdalnych dyskusji i czarnego humoru, pomagającego nabrać jej dystansu do otaczającej rzeczywistości.

Zobacz też

Egipska turystyka w dołku

Egipskie Ministerstwo Turystyki poinformowało, że ubiegły rok był najgorszym dla sektora turystycznego od 27...
Egipska turystyka w dołku