21 stycznia 2013

MSZ ostrzega przed wyjazdami do Tunezji

MSZ ostrzega przed wyjazdami do Tunezji
Autor: WomEOS, Justyna Sekuła, Licencja: CC-BY-SA

Polski MSZ ostrzega turystów przed wyjazdami do Tunezji. W szczególności odradza podróże do Tunisu i innych większych miast oraz na Saharę i obszary, które graniczą z Libią i Algierią. Powodem jest niestabilna sytuacja polityczna, której przejawem są liczne manifestacja, jak np. piątkowe protesty pod ambasadą USA w Tunisie. Szczególną ostrożność zachować należy również z uwagi na zwiększone zagrożenie drobną przestępczością, przede wszystkim kradzieżami.

 „Należy unikać demonstracji i zgromadzeń oraz uważnie śledzić doniesienia i informacje o stanie bezpieczeństwa. W przypadku pojawienia się jakiejkolwiek wątpliwości, co do stanu bezpieczeństwa, zaleca się pozostawanie w ośrodkach hotelowych. Wskazane jest zachowanie szczególnej ostrożności z uwagi na niestabilną sytuację polityczną w regionie, a także na zwiększone zagrożenie drobną przestępczością, głównie kradzieżami w Tunezji” – przestrzega ministerstwo.

 MSZ zachęca również do zgłaszania swoich wyjazdów indywidualnych poprzez system e-konsulat – dzięki temu każdy Polak, który zgłasza swój zagraniczny wyjazd, ma zapewniony kontakt ze służbami konsularnymi i w razie potrzeby szybciej otrzyma niezbędną pomoc. Resort sugeruje również, by w przypadku jakiegokolwiek zagrożenia pozostawać na obszarze ośrodków hotelowych.

 Gwałtowne protesty w Tunezji wywołane zostały przez wyprodukowany w USA film, który zdaniem protestujących jest obrażający dla proroka Mahometa – przedstawia go jako kobieciarza i oszusta, aprobującego molestowanie seksualne dzieci.

O autorze
Justyna Sekuła
Mimo tego, że od 4 lat mieszka w Krakowie, ciągle z radością powraca w rodzinne strony Beskidu Niskiego. Miłośniczka pieszych wędrówek, zwłaszcza po górach i podróżowania tanimi liniami lotniczymi. Nie lubi ograniczeń, uważa, że najlepsze wycieczki to te zorganizowane na własną rękę. W wolnych chwilach czyta książki, które powoli przestają mieścić się na półce. Wielbicielka zabaw ze słowami, absurdalnych dyskusji i czarnego humoru, pomagającego nabrać jej dystansu do otaczającej rzeczywistości.

Zobacz też

Zimowa turystyka piesza

Miłośnicy górskich wędrówek wcale nie muszą z nich rezygnować zimą. Powinni jednak pamiętać o...
Zimowa turystyka piesza

Mapa świata na ścianę

Jeżeli chcemy, by nasze dziecko wiedziało, ile jest krajów na świecie, wystarczy rozłożyć przed...
Mapa świata na ścianę