5 grudnia 2022

Najlepsze szlaki turystyczne na Majorce

Najlepsze szlaki turystyczne na Majorce

Pierwsza myśl, jaka przychodzi do głowy na dźwięk słowa Majorka, to plaże i nadmorskie kurorty. Wiele osób ceni także tutejsze zabytki oraz mieszczące się w różnych częściach wyspy klimatyczne wioski i miasteczka. Nie da się jednak ukryć, że takie potraktowanie tej fascynującej i pięknej wyspy byłoby niesprawiedliwe. Majorka ma do zaoferowania znacznie więcej, a wspaniałym tego przykładem są tutejsze szlaki piesze poprowadzone w paśmie Serra de Tramuntana. Krajobraz kulturowy tych gór został wpisany na listę UNESCO. Zestawienie najpopularniejszych szlaków przygotowano we współpracy z portalem holidu.pl.

Holidu to metawyszukiwarka obiektów wakacyjnych – nowatorskie narzędzie dla turystów, które umożliwia rezerwację wyselekcjonowanych domów i apartamentów wakacyjnych. Misją tego założonego w Monachium startupu jest kontaktowanie właścicieli nieruchomości i ich gości za pomocą prostego w obsłudze, intuicyjnego oprogramowania Bookiply. Wciąż poszerzany katalog, lokalne biura w najatrakcyjniejszych lokalizacjach turystycznych oraz dbałość o wysoki poziom oferowanych obiektów sprawiają, że Holidu rozwija się wyjątkowo szybko. Portal Holidu, wyszukiwarka domów i apartamentów wakacyjnych na wynajem przeanalizował oceny wystawiane przez internautów szlakom turystycznym na Majorce i przygotował zestawienie najlepszych tras, oferujących wspaniałe widoki i niezapomniane wrażenia. Pełna lista najciekawszych szlaków turystycznych na Majorce dostępna jest pod adresem: https://www.holidu.pl/mieszkania-wakacyjne/hiszpania/majorka#szlaki-turystyczne my zaś prezentujemy samą czołówkę:

1. Es Pujadors – Coll de na Benet- Bon Aire – średnia ocena 5/5

Na pierwszym miejscu w zestawieniu znalazł się szlak okrężny Es Pujadors – Coll de na Benet – Bon  Aire wytyczony na niewielkim półwyspie w północnej części wyspy, niedaleko turystycznej miejscowości Alcudia. Górzysty przylądek wznosi się na wysokość nieprzekraczającą 400 m n.p.m., ale jego rzeźba jest niezwykle urozmaicona. Znajdą się tu zarówno dość płaskie odcinki, jak i wymagające intensywnego podejścia, a nawet przytrzymania się rękami. Mająca 5 km pętla o średniej trudności pozwala na podziwianie jednocześnie górskich krajobrazów oraz błyszczącego poniżej morza. Jej pokonanie zajmuje około 2 h, a atutem jest względny spokój i brak tłumów nawet w sezonie. Warto pamiętać, by na trasę zaopatrzyć się w większą ilość wody, zabrać krem z wysokim filtrem oraz nakrycie głowy.

2. La Trapa Ruin Loop – średnia ocen 4,7/5

Wśród najlepszych szlaków turystycznych Majorki wskazywana jest okrężna trasa wokół ruin La Trapa. Znajduje się on w południowo- zachodniej części wyspy i przebiega na wysokość około 300 m n.p.m. Szlak poprowadzony jest częściowo na zboczach gór opadających w kierunku Morza. Widoczna jest stąd górzysta wyspa Dragonera, a niezwykłe wrażenie robią opadające dramatycznie do morza skaliste zbocza. Interesującym miejscem jest też La Trapa, czyli ruiny średniowiecznego klasztoru trapistów. Trasa liczy 7,6 km, można ją pokonać w czasie około 3 godzin i zaliczana jest do średnio trudnych. Częściowo prowadzi wygodnymi ścieżkami, ale w części wymaga większego wysiłku podczas podejść, a nawet momentami krótkiej wspinaczki.

3. Valldemossa – Puig de Teix – Puig Gros- średnia ocen 4,7/5

Polskim turystom Valdemossa kojarzy się przede wszystkim z romansem Fryderyka Chopina i George Sand. To tu spędzili czas na przełomie 1838 i 1839 r. Ukryte wśród gór miasteczko ma niepowtarzalny klimat, a jego otoczenie zachwyca. Prowadzi stąd jeden z najlepiej ocenianych przez turystów okrężnych szlaków Majorki na liczący 1063 m n.p.m. szczyt Puig de Teix oraz Puig Gros. Zróżnicowana, wymagająca sporego wysiłku trasa nagradza wspaniałymi widokami, ale przeznaczona jest raczej dla doświadczonych turystów. Liczy około 13 km, a jej pokonanie zajmuje około 5 h.

4. Ruta de Pedra en Sec – Variant al Puig de Maria- średnia ocen 4,7/5

Wśród najlepiej ocenianych tras Majorki są też szlaki łatwe. Należy do nich Ruta de Pedra en Sec – Variant al Puig de Maria mający 5 km, którego pokonanie zajmuje około 2 h. Ruta de Pedra en Sec jest szlakiem długodystansowym prowadzącym przez całe zachodnie wybrzeże Majorki. Variant al Puig de Maria to jedno z jego odgałęzień, pozwalające poznać krajobraz suchych, pokrytych niską, śródziemnomorską roślinnością gór w okolicach miejscowości Pollensa. Na szczycie znajduje się średniowieczny klasztor Matki Bożej, a dodatkowo można stąd podziwiać widoki sięgające wybrzeża.

Majorka nie jest kierunkiem jedynie dla wielbicieli nadmorskiego wypoczynku na plaży. To także miejsce, gdzie można aktywnie spędzać czas. Góry Serra de Tramuntana nadają się do tego znakomicie, szczególnie w jesieni i wiosną, gdy nie dokuczają upały.

Metodologia

Analizę przeprowadzono, biorąc pod uwagę wszystkie gminy Majorki, a następnie sprawdzając średni miesięczny wolumen wyszukiwań (przez Hiszpanów) w Google dla haseł „nazwa gminy + mallorca” w ciągu ostatnich 12 miesięcy. Wyniki zostały następnie przefiltrowane, aby w naszym rankingu znalazły się tylko miejscowości z mniej niż 15 000 mieszkańców.

Holidu jest czołową metawyszukiwarką obiektów wakacyjnych. Naszym celem jest ułatwienie rezerwacji domów i apartamentów wakacyjnych na całym świecie za najniższą możliwą cenę. Firma również pomaga właścicielom obiektów wakacyjnych w zwiększeniu liczby rezerwacji przy mniejszym nakładzie pracy, dzięki łatwemu w obsłudze oprogramowaniu pod marką Bookiply. Holidu zostało założone w 2014 roku przez braci Johannes’a i Michael’a Siebers. Ten szybko rozwijający się startup z Monachium, posiada lokalne biura w najatrakcyjniejszych miejscach turystycznych na świecie. Więcej informacji można znaleźć na stronach https://www.holidu.pl/ i https://www.bookiply.com.

O autorze
webadmin

Zobacz też