19 lipca 2013

„Słoniu, bo to historia, bo to marzenia…”. Nocny bieg dla upamiętnienia Artura Hajzera

„Słoniu, bo to historia, bo to marzenia…”. Nocny bieg dla upamiętnienia Artura Hajzera
Autor: http://goryonline.com/Bieg_dla_Slonia,14253,149,0,1,F,news.html, Licencja: Domena publiczna

 

W środę 7 sierpnia o godz. 22:00 na Stadionie Śląskim w Chorzowie wystartuje liczący 7 km długości nocny bieg dla upamiętnienia Artura Hajzera – himalaisty, zdobywcy siedmiu ośmiotysięczników, twórcy programu Polski Himalaizm Zimowy.

Bieg memoriałowy w 30 dniu od śmierci Artura Hajzera odbędzie się pod hasłem „Słoniu, bo to historia, bo to marzenia”. Trasa licząca 7 km będzie miała swój start na Stadionie Śląskim w Chorzowie; tuż przy pomniku Górników. Celem imprezy jest uczczenie pamięci jednego z najbardziej doświadczonych polskich himalaistów i zdobycia przez niego siedmiu ośmiotysięczników.

Warunki uczestnictwa: „bieg odbędzie się na częściowo oświetlonej trasie, zapraszamy wszystkich uczestników ze swoimi lampkami czołówkami, bieg ma charakter rekreacyjny, nie będzie prowadzona klasyfikacja, po zakończeniu biegu odbędzie się konkurs wśród wszystkich uczestników z nagrodami niespodziankami” – informuje organizator.

Program biegów:

Od godz. 20:00 – rejestracja uczestników biegu pod budynkiem dyrekcji Stadionu Śląskiego
Godz. 21:50 – zakończenie rejestracji zawodników
Godz. 22:00 – start biegu
Godz. 23:00 – zakończenie biegu

Informacje: August Jakubik tel. 506334584, e-mail:  a.jakubik@awf.katowice.pl

Organizator informuje, że bieg odbędzie się bez względu na warunki atmosferyczne. Ponadto zapewnia szatnie i prysznice.

Artur Hajzer zginął 7 lipca na stokach Gaszerbrum I w Karakorum. Był alpinistą i jednym z najbardziej doświadczonych polskich himalaistów, taternikiem, twórcą projektu Polski Himalaizm Zimowy 2010-2015, właścicielem marki Alpinus i współtwórcą firmy Hi Mountain. Zdobył siedem ośmiotysięczników: Manaslu w 1986 roku, Annapurna w 1987 roku, Sziszapangma w 1987 roku, Annapurna Wschodnia w 1988 roku, Dhaulagiri w 2008 roku, Nanga Parbat w 2010 roku oraz Makalu w 2011 roku. W 2012 roku odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi.

Organizatorami biegu dla upamiętnienia Artura Hajzera są Akademia Wychowania Fizycznego w Katowicach im. Jerzego Kukuczki, Polskie Radio Katowice S.A., Wojewódzki Ośrodek Kultury i Sportu „Stadion Śląski” w Chorzowie oraz Park Śląski. Partnerami wydarzenia są: Fundacja Wspierania Alpinizmu im. Jerzego Kukuczki, Centrum Górskie Korona Ziemi, Fundacja Wielki Człowiek, Polski Związek Alpinizmu, Hi Mountain oraz Poziom 450.

Strona wydarzenia na Facebooku: https://www.facebook.com/BiegDlaUpamietnieniaArturaHajzera?fref=ts

O autorze
Alicja Szulborska
Pracuje jako dziennikarka i redaktorka oraz copywriterka. Nie wyobraża sobie życia bez kawy i cukru. Uzależniona od dobrych książek, filmów i seriali oraz muzyki. Ceni klasyków, ale i nie stroni od współczesnej literatury i kina. Uwielbia pisać i podróżować. Jest wiecznym poszukiwaczem więc co jakiś czas odkrywa nowe rzeczy, które stają się jej zainteresowaniami. Jedną z jej fascynacji jest pełna kontrastów azjatycka (w tym chińska) muzyka, której sporo miejsca poświęca na swoim blogu boswiatjestciekawy.wordpress.com.

Zobacz też