4 grudnia 2023

„Perła Karaibów”. Nowy egzotyczny hit Polaków na jesień. Poznaj rajską wyspę odkrytą przez Krzysztofa Kolumba w 1498 roku

Artykuł sponsorowany
„Perła Karaibów”. Nowy egzotyczny hit Polaków na jesień. Poznaj rajską wyspę odkrytą przez Krzysztofa Kolumba w 1498 roku

Isla Margarita to malowniczo położona wyspa należąca do Wenezueli. Piękna pogoda, zapierające dech w piersiach krajobrazy oraz spokojne tempo życia zachęcają do organizacji wakacji na tej niewielkiej wyspie nazywanej często „Perłą Karaibów”. Teren odkryty podczas trzeciej wyprawy Kolumba cieszy się coraz większą popularnością wśród podróżników z naszego kraju. Jak przygotować się do – częściowego oczywiście – powtórzenia szlaku wielkiego odkrywcy?

 

Margarita – wyjątkowa historia największej wyspy stanu Nueva Esparta

Margarita została odkryta podczas jednej z wypraw Kolumba w 1498 roku w dniu Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Legenda głosi, że swoją nazwę zawdzięcza znalezionym tam perłom. Wielu historyków łączy jednak nazwę Isla Margarita z postacią Małgorzaty Habsburg. Wyspa położona na wodach Morza Karaibskiego znajduje się na północno-wschodnim wybrzeżu Wenezueli. Należy jednocześnie do stanu Nueva Esparta razem z dwiema, mniejszymi wyspami Coche i Cubagua. Wyspa uzyskała niepodległość dopiero w 1814 roku, wyzwalając się spod panowania Hiszpanów. Warto wspomnieć, że był to pierwszy teren współczesnej Wenezueli, który na stałe odzyskał niepodległość. Obecnie stanowi jeden z najchętniej wybieranych kierunków turystycznych przez zwiedzających z całego świata.

Co warto zobaczyć na wyspie Margarita?

Wakacje na Wyspach Kanaryjskich są marzeniem wielu miłośników spokojnego wypoczynku w otoczeniu egzotycznej przyrody. Planujesz odwiedzić Margaritę? Nie zapomnij o najważniejszych atrakcjach turystycznych. Wyspa o powierzchni 1020 km2 zaskakuje bogactwem krajobrazu i przyrody.

Tysiąc zmierzchów

Podczas urlopu koniecznie poznaj miasto Juan Griegonazywane miastem „Tysiąca zmierzchów”. To właśnie tutaj turyści mogą podziwiać jeden z najpiękniejszych zachodów słońca. Podczas spaceru warto poznać także Forteca la Galera z 1811 roku. Fort militarny stanowi jeden z zabytków czasów kolonialnych.

Stolica

Jeśli jesteś miłośnikiem_czką historii, koniecznie odwiedź także stolicę kraju. W mieście La Asuncion będziesz mógł/a zwiedzić najstarszą, XVII-wieczną katedrę oraz fort Santa Rosa, który stanowi jeden z najważniejszych pomników niepodległości. Wzniesiona w XVII wieku, stała się ważnym miejscem strategicznym w czasie wojny wyzwoleńczej.

Parki narodowe

Na rajskich wyspach znajdziemy przy tym liczne pomniki natury. Na szczególną uwagę zasługują Parki Narodowe Laguna de la Restinga i Cerro El Copey. Szlaki turystyczne przypadną do gustu miłośnikom aktywnego i „zielonego” spędzania czasu. Na miejscu odkryjesz wyjątkowe gatunki tropikalnych zwierząt, ptaków i roślin.

Plaże

Podczas urlopu nie zapomnij o wypoczynku na egzotycznych plażach, z których słynie „Perła Karaibów”. Wysokiej klasy infrastruktura hotelowa, przejrzysta woda oraz biały piasek zachęcają do spokojnego wypoczynku w samotności lub gronie najbliższych. Do najpopularniejszych kierunków należy Playa El Agua oraz Playa El Yaque. Są to ulubione plaże surferów i miłośniczek aktywnego spędzania czasu.

Kiedy warto odwiedzić Margaritę?

Najlepszy sezon urlopowy na Wyspach Karaibskich trwa w czasie pory suchej od października do czerwca. To właśnie wtedy możemy cieszyć się najlepszymi warunkami pogodowymi i najwyższą temperaturą. W miesiącach letnich temperatury pozostają wysokie, jednak musimy liczyć się z ryzykiem opadów deszczu. Warto pamiętać jednak o tym, że pogoda na Margaricie przez cały rok jest wyjątkowo korzystna. Dlatego właśnie to świetny kierunek dla osób, które planują urlop wypoczynkowy w czasie polskiej zimy. Niezależnie od terminu wakacji zmiana strefy czasowej może przysporzyć wielu problemów. Jak uchronić się od jet lag? Przede wszystkim spróbuj kłaść się spać godzinę lub dwie później niż zwykle. W ten sposób szybciej przyzwyczaisz organizm do nowego czasu.

Jak przygotować się do egzotycznych wakacji?

Egzotyczne wakacje są marzeniem wielu z nas. Przed podróżą warto jednak pamiętać o odpowiednim przygotowaniu. Nie zapomnij o niezbędnych w czasie urlopu dokumentach, zapasie leków oraz szczepieniach ochronnych. Zadbaj także o bezpieczne przechowywanie pieniędzy i kart płatniczych. Nigdy nie trzymaj wszystkich oszczędności w jednym miejscu. W przypadku kradzieży lub zgubienia bagażu możesz stracić w ten sposób fundusze przeznaczone na wakacje.

Przed wyjazdem wybierz również ubezpieczenie turystyczne dostosowane do swoich potrzeb. Z polisy możesz skorzystać zarówno podczas zorganizowanej wycieczki z biurem podróży, jak i w czasie prywatnych wyjazdów. W ten sposób zapewnisz sobie komfort urlopu. Wykorzystaj przewagę, jaką masz nad Krzysztofem Kolumbem! 

 

Artykuł sponsorowany

O autorze
blank redakcja

Zobacz też