26 lutego 2013

Na narty! Ale dokąd?

Artykuł sponsorowany
Na narty! Ale dokąd?
Autor: nonanet, Justyna Sekuła, Licencja: CC-BY-SA

Podczas zimowego urlopu niektórzy z nas wybierają letnie, afrykańskie kurorty i wycieczkę po promienie słoneczne i błogi relaks w dodatniej temperaturze, inni z kolei wybiorą zimowe kurorty, w których można przeżyć niezapomniane przygody na stoku i poobcować z przyrodą. Wybór należy wyłącznie do nas!

 

Zima to dla niektórych bardzo depresyjna pora, wtedy bowiem zaczynają się narzekania na zimno, śnieg, chlapę, roztopy, szarugę, krótkie dni i wiele, wiele innych. Dla niektórych jednak zima to istny szał, wtedy właśnie pojawiają się perspektywy wyjazdów narciarskich, które sprawiają zaprawionym w zimowych bojach miłośnikom białego puchu wiele frajdy i przyjemności.  Takie wyjazdy podtrzymują naszą kondycję, wzmacniają pogodę ducha i przede wszystkim są świetną okazją do dotlenienia organizmu. Nie można oczywiście zapomnieć o fantastycznych, nietuzinkowych i często wręcz bajkowych widokach, które nieodłącznie towarzyszą takim eskapadom.

 

Ci, którzy nie znoszą zimy, a koniecznie chcą gdzieś się udać na odpoczynek w okresie zimowym oczywiście zdani są na ciepłe kraje. To również ma swoje zalety, jeśli nie przepada się za niskimi temperaturami, a kilka miesięcy zimy powoduje fatalne samopoczucie.

 

Jeśli jednak zdecydujecie się na wyjazd w góry macie przed sobą wiele opcji. Możecie wybrać nasze rodzime Tatry, co na pewno wiąże się z oszczędnościami – zarówno w kwestii dojazdu, jak i późniejszych wydatków. Oczywiście można również zdecydować się na ofertę naszych południowych sąsiadów – tam zawsze można liczyć na miłą obsługę, dobre warunki zjazdowe i przyzwoite ceny. Rzecz jasna, liczy się też lokalizacja, a większość godnych uwagi kurortów narciarskich leży blisko naszej granicy. Można też zdecydować się na Austrię oraz Włochy. Te kraje są narciarskim rajem. Fantastyczne widoki, idealne stoki, bogata baza noclegowa, dużo zniżek, znakomite warunki atmosferyczne, wspaniali ludzie – to wszystko spotkasz właśnie tam. A więc jeśli chcesz zaryzykować i pojechać gdzieś dalej – zdecyduj się na oferty z Włoch albo Austrii. To strzał w dziesiątkę i znakomite wspomnienia na lata. Po takiej wyprawie w Alpy czy Dolomity jest niemal pewne, że będziecie chcieli tam pojechać ponownie.

O autorze
redakcja

Zobacz też

Targi Wiatr i Woda

Wczoraj w Centrum Expo XXI wystartowały Targi Wiatr i Woda. Impreza trwać będzie do...
Targi Wiatr i Woda