10 lutego 2014

Navigator Festival 2014

Navigator Festival 2014
Autor: www.navigatorfestival.pl, Licencja: Domena publiczna

28 lutego wystartuje Navigator Festival. Impreza potrwa do 2 marca. Trzy festiwalowe dni wypełnią zdarzenia, z których każde jest szczególne, a wszystkie razem składają się na spójny i kompletny obraz podróżniczych dokonań ostatniego roku. Wśród zaproszonych gości nie zabraknie tych, których dokonania są szeroko komentowane w mediach, jak również podróżników dopiero rozpoczynających swoją przygodę ze Światem. Organizatorem wydarzenia jest Nowohuckie Centrum Kultury.

Nawigator Festiwal to pokazy, warsztaty, filmy, wystawy, Konkurs OPEN, spotkania z podróżnikami, Nawigator Party oraz wiele atrakcji.

  • Pokazy to motor napędowy Festiwalu. A ponieważ działa sprawnie to zawiezie was wszędzie gdzie tylko dusza zapragnie. Odwiedzimy wszystkie kontynenty – pieszo, na rowerze, kamperem i statkiem. Popłyniemy w górę amazońskiego potoku, wejdziemy na Mount Everest, a w poszukiwaniu skarbów zejdziemy do tajemniczych podziemi. Pożeglujemy przez Pacyfik i Atlantyk, odwiedzimy Czukczów, afrykańskich Buszmenów i egzotycznych Papuasów. Z Płaskowyżu Kolorado przeskoczymy do Puszczy Białowieskiej, a z Gór Stołowych prosto na Alaskę. Na zmianę będą nam towarzyszyć arktyczne mrozy i tropikalne upały, huragany i rewolucje, a niewyjaśnione, zagadkowe wydarzenia spowodują zimny powiew kosmosu – informuje organizator.

 

  • Warsztaty to seria spotkań dla dorosłych i dzieci. Dla tych, którzy pragną nauczyć się profesjonalnie rejestrować swoje podróże, nauczyć się indonezyjskiej techniki malowania woskiem lub poznać taneczne, gorące rytmy Afryki. Jeżeli dodatkowo nie potrafisz podjąć decyzji, czy samodzielnie ruszyć w podróż, a przy okazji twoje dzieci lubią bawić się w Indian lub samurajów, to te warsztaty są właśnie dla ciebie.

 

  • Filmy – pierwszy dzień Festiwalu zakończy pięciogodzinny maraton filmowy, wypełniony galerią postaci, klimatów i ludzkich losów sprzęgniętych z przyrodą. Na jednym ekranie pojawią się ekstremalni wspinacze górscy w sercu Amazonii, kajakarze w meksykańskim Veracruz, podróżnicy pokonujący ośnieżone Alpy i narciarze zjeżdżający ze szczytów niedostępnych gór. Przeżycia ekstremalne? Tak. Adrenalina? Jak najbardziej. Przygoda? Oczywiście. Warto zobaczyć jaką cenę trzeba czasem zapłacić za poszukiwanie szczęścia i jak silną motywacją może być pasja. Organizator zaprasza na następujące filmy: Autana, Cascada, Fine Line, Into the Mind, Dom: Warszawa-Meksyk, Cykl: Polowania z Makaronem.

 

  • Finałowa dziesiątka konkursu „Prezentacja z podróży – kategoria OPEN” edycji 2014:

Andrzej Walczak – „Kamperem przez Świat – czyli pomysł na życie emeryta”,
Marek Szewczyk, Katarzyna Pustelny-Szewczyk – „Oman – Arabia Felix, czyli 2 tygodnie z niemowlakiem na pustyni”,
Karolina Kwiecień – „Huculszczyzna Magiczna”,
Jan Woźnica – „Syberia 2013 – autobusem nad Bajkał”,
Łukasz Kurbiel – „Boliwia – od tropiku po pustynie i śniegi”,
Bartłomiej Kiraga – „Stopem po Afryce, czyli Timbuktu za garść dolarów”,
Joanna i Krystian Gagi – „Czy podróżowanie musi być nudne, czyli jak połączyć szczęśliwe zwiedzanie Świata ze wspinaczką skalną. Etap kolejny – 16 miesięcy w Azji i Australii”,
Dobrochna Nowak, Szymon Kuczyński – „Zew Oceanu – Łupinką przez Atlantyk”,
 Maciej Sodkierwicz – „Wyprawa Sekstant Ekspedition – Rosyjska Arktyka 2013”,
Joanna Mrówka – „Bangladesz”

Pokazy finałowych prezentacji zakwalifikowanych do konkursu odbędą się w dniach 1-2 marca w godzinach 11:00-14:00 w Sali teatralnej Nowohuckiego centrum kultury.

  • Wystawy – Cztery wystawy. Cztery estetyki. Cztery punkty widzenia świata. Między pokazami, a warsztatami, konkursem i projekcjami filmów warto zatrzymać się na chwilę i popatrzeć na Mount Everest oczami Moniki Witkowskiej – dziesiątej Polki na Górze Gór. Warto zejść w mroczne, owiane tajemnicą polskie podziemia i pospacerować po Transylvanii.

 

  • Goście festiwalu – wśród tegorocznych gości znaleźli się m.in.: Piotr Strzeżysz, Guy Gerard, Elżbieta i Andrzej Lisowscy czy Agnieszka i Mateusz Waligóra.

 

  • Navigator Party – w sobotę wieczorem wszystkich uczestników, gości i widzów naszego Festiwalu zapraszamy na Navigator Party. Poza koncertem grupa muzyczna „Agata Malcherek Grupo Musical” będzie zachęcać do tańca w rytmach latynoskich. Podczas wieczoru będzie można spotkać się ze znanymi podróżnikami, ludźmi podróży, powspominać, wymienić doświadczenia, wspólnie pobiesiadować, popróbować kuchni azjatyckiej, zapalić fajkę wodną i napić się rodzimego piwa – informuje organizator festiwalu.

Bilety:
Jednorazowy – 29 zł
Karnet trzydniowy – 69 zł
Wstęp wolny: pokazy konkursowe OPEN, kiermasz podróżniczy oraz wystawy

Sponsorem wydarzenia jest EPSON.

Strona organizatora wydarzenia: www.navigatorfestival.pl

 

O autorze
Alicja Szulborska
Pracuje jako dziennikarka i redaktorka oraz copywriterka. Nie wyobraża sobie życia bez kawy i cukru. Uzależniona od dobrych książek, filmów i seriali oraz muzyki. Ceni klasyków, ale i nie stroni od współczesnej literatury i kina. Uwielbia pisać i podróżować. Jest wiecznym poszukiwaczem więc co jakiś czas odkrywa nowe rzeczy, które stają się jej zainteresowaniami. Jedną z jej fascynacji jest pełna kontrastów azjatycka (w tym chińska) muzyka, której sporo miejsca poświęca na swoim blogu boswiatjestciekawy.wordpress.com.

Zobacz też

Naładuj baterie w Egipcie

Jeżeli marzysz o egzotycznych wakacjach wśród starożytnych piramid, wylegiwaniu się na bajecznie kolorowych plażach,...
Naładuj baterie w Egipcie

Most Zakochanych w Tarnowie

„Mosty zakochanych”, na których pary wieszają kłódki symbolizujące miłość do końca życia stają się...
Most Zakochanych w Tarnowie