6 kwietnia 2013

9. SLOT Fest SALAM IRAN

9. SLOT Fest SALAM IRAN
Autor: Alicja Szulborska, Licencja: Domena publiczna

W dniach 13-14 IV w Krakowie odbędzie się 9. SLOT Fest SALAM IRAN.  W czasie 2 dni imprezy będzie można wziąć udział w 135 wydarzeniach. Organizatorem imprezy jest Centrum Kultury Rotunda i Klub Studencki Żaczek.

W programie festiwalu znajdziemy: slajdy, wykłady i filmy z Iranu, ponad 50 różnych warsztatów, dyskusje i debaty, wystawy, instalacje, happeningi oraz koncerty. Specjalną przestrzeń dla siebie będą miały też dzieci, miłośnicy gier, literatury oraz wizażu. Znajdzie się także miejsce na stoiska artystów i NGO’sów.

Wśród gości tegorocznego FESTu są: Wojciech Górecki, Zbyszek Pawlak, Marek Kęskrawiec, Wojtek Ganczarek, Jagoda Pietrzak, Luiza i Bartosz Turek, Jarosław Jakimczyk, Andrzej Nedoma i Richard Lucas. Więcej o gościach festiwalu można przeczytać na stronie organizatora: http://slotfestkrakow.blogspot.com/p/goscie-festu.html

„Tym razem zabierzemy Was do górzystej krainy, leżącej pomiędzy dwoma morzami… Będzie to okazja do poznania Iranu z wielu stron naraz – porozmawiamy o kobietach, o muzyce, biznesie, geografii, cenzurze i komiksie. Chcemy pokazać Iran, o którym nie mówią media, ludzi, którzy żyją w tym kraju, ich codzienność, przekonania, sposób postrzegania świata. Pokazać, ale też wskazać do niego drogę – podstawy języka perskiego i wskazówki podróżników mogą się przydać nie mniej niż otwarty umysł! A dla zmysłów irańska kuchnia, filmy, których naprawdę nie zobaczycie nigdzie indziej i feeria barw na zdjęciach. Obejrzyjmy wspólnie miasta o wschodniej urodzie i krajobrazy z innej strefy klimatycznej. Spróbujemy zajrzeć do innego świata, a może wśród opowieści śmiałków, którzy go dotknęli i posmakowali, znajdziemy kawałek prawdy, której nie znaliśmy” – piszą na swojej stronie organizatorzy.

Specyfika ekipy SLOT Kraków opiera się na fascynacji krajami wschodu. Od marca 2009 przeprowadzono osiem SLOT Festów, z których każdy zgromadził około 500 osób oraz wielu partnerów medialnych i programowych. Wydarzenia w ramach tych imprez odbywały się m.in. w Klubie Fabryka, Kinie Agrafka, Śródmiejskim Ośrodku Kultury i Staromiejskim Centrum Kultury Młodzieży, w siedzibie YMCA, II LO, w klubach Imbir i Masada oraz na Rynku Głównym, Placu Szczepańskim i Placu Wolnica.

Dokładny program imprezy znajduje się tutaj: http://slotfestkrakow.blogspot.com/p/program_03.html

Miejsce: Kraków
Wstęp: karnet – 30 zł, bilet za 1 dzień – 20 zł
Strona organizatorów: http://krakow.slot.art.pl, facebook.com/slot.fest.krakow 

O autorze
Alicja Szulborska
Pracuje jako dziennikarka i redaktorka oraz copywriterka. Nie wyobraża sobie życia bez kawy i cukru. Uzależniona od dobrych książek, filmów i seriali oraz muzyki. Ceni klasyków, ale i nie stroni od współczesnej literatury i kina. Uwielbia pisać i podróżować. Jest wiecznym poszukiwaczem więc co jakiś czas odkrywa nowe rzeczy, które stają się jej zainteresowaniami. Jedną z jej fascynacji jest pełna kontrastów azjatycka (w tym chińska) muzyka, której sporo miejsca poświęca na swoim blogu boswiatjestciekawy.wordpress.com.

Zobacz też