19 grudnia 2017

Jak sprytnie spakować się na świąteczny wyjazd?

Jak sprytnie spakować się na świąteczny wyjazd?
Licencja: Copyright

Niezależnie od tego, czy na święta wyjeżdżacie do rodziny, czy Gwiazdkę chcecie spędzić w jakim urokliwym miejscu, odpowiedni ekwipunek to podstawa. Co zabrać ze sobą na kilkudniowy świąteczny wyjazd? Wbrew pozorom, na święta pakujemy nie tylko prezenty. Sprawdź jak spakować się na święta do rodziny lub na małe świąteczne wakacje.

Nawet jeśli święta spędzamy poza domem, często nie omija nas okres przedświątecznych przygotowań. I choć wiążą się one głównie z przygotowaniem do wyjazdu, do zrobienia może być naprawdę sporo. Odpowiedni ekwipunek może stanowić gwarancję udanych świąt, niezależnie od tego, czy wybieramy się do rodziny, przyjaciół, w góry, czy może chcemy spędzić święta z dala od zgiełku, wybierając wakacje w egzotycznym miejscu.

Co zabrać na święta z dzieckiem?

Jeśli wyjeżdżamy na święta wspólnie z dzieckiem, powinniśmy zadbać, aby nasza pociecha miała wszystko, co niezbędne. Odzież powinna być dostosowana do okazji, dlatego, jeśli planujemy spędzić święta w górach, warto wyposażyć się w odzież trekkingową lub narciarską. Z kolei wyjazd w ciepłe kraje to konieczność wzięcia ze sobą ubrań na plażę i takich, które ochronią dziecko przed słońcem. Na święta do babci warto zadbać nie tylko o odświętne ubranie, ale także o trochę wygodnych rzeczy, w których nasza pociecha będzie mogła swobodnie się bawić. Wyjazd z dzieckiem to także konieczność wzięcia ze sobą podstawowych artykułów higienicznych, których używamy na co dzień. Podstawą powinna być odpowiednio wyposażona apteczka oraz kilka ulubionych dziecięcych zabawek, choć w święta atrakcji z pewnością nie zabraknie.
Jeśli zabieramy ze sobą świąteczne prezenty (nieważne czy dla siebie, czy dla bliskich), najlepiej spakować je osobno, aby nie mieszały się z naszym bagażem. Pozwoli to uniknąć ewentualnych uszkodzeń oraz – co najważniejsze – uchroni prezenty przed wcześniejszym odkryciem. Na spód naszej walizki włóżmy to, co najcięższe, a na wierzch rzeczy delikatne, które mogą łatwo ulec pognieceniu.

Aplikacja ułatwi pakowanie

Jeśli nadal masz wrażenie, że zapomniałeś o czymś istotnym, podziel się nim z partnerem lub dzieckiem – być może wspólnie uda się wam dobrać brakujące rzeczy. Świetnym pomysłem będzie również skorzystanie z aplikacji My Luggage, ułatwiającej pakowanie na każdą okazję. Aplikacja dostępna jest na stronie https://myluggage.eu/. Dzięki niej szybko i sprawnie przygotujesz ekwipunek nie tylko na świąteczny wyjazd, ale także na wyprawę w góry czy egzotyczne wakacje.

O autorze
redakcja

Zobacz też