12 lipca 2013

Dzień Włóczykija

Dzień Włóczykija

23 lipca w całej Polsce obchodzone jest nietypowe święto – Dzień Włóczykija. Idea jest prosta i sprowadza się do tego, aby powłóczyć się czy odbyć pieszą wędrówkę. W tym dniu każdy może poczuć się włóczęgą, jak dobrze znana większości z nas postać Włóczykija z Doliny Muminków stworzona przez Tove Marikę Jansson 

Dzień Włóczykija to nieformalne święto zainspirowane jedną z głównych postaci opowiadań fińskiej pisarki szwedzkojęzycznej Tove Mariki Jansson o Dolinie Muminków – Włóczykijem. Co można powiedzieć o tej postaci? Lubi grać na harmonijce, palić fajkę i pić dobrą kawę. Sympatyczny, mądry i znany z filozofowania. Do tego niezależny, wolny,  tajemniczy, a przede wszystkim jest ciągle w drodze.

Ten dzień jest okazją do powłóczenia się czy odbycia pieszej wędrówki. Nieistotny jest dystans oraz miejsce, najważniejsze jest bycie w drodze i wędrówka; poczucie się choć przez chwilę wolnym, jak sam Włóczykij z Doliny Muminków.

Zapraszamy wszystkich do odbycia w tym dniu swojej wędrówki!

O autorze
Alicja Szulborska
Pracuje jako dziennikarka i redaktorka oraz copywriterka. Nie wyobraża sobie życia bez kawy i cukru. Uzależniona od dobrych książek, filmów i seriali oraz muzyki. Ceni klasyków, ale i nie stroni od współczesnej literatury i kina. Uwielbia pisać i podróżować. Jest wiecznym poszukiwaczem więc co jakiś czas odkrywa nowe rzeczy, które stają się jej zainteresowaniami. Jedną z jej fascynacji jest pełna kontrastów azjatycka (w tym chińska) muzyka, której sporo miejsca poświęca na swoim blogu boswiatjestciekawy.wordpress.com.

Zobacz też

Warsztaty Sumi-e

W dniach 9-10 marca będzie można wziąć udział w kursie malarstwa sumi-e, którego organizatorem...
Warsztaty Sumi-e