20 marca 2013

Dwa lata w podróży szlakiem światowego dziedzictwa UNESCO

Dwa lata w podróży szlakiem światowego dziedzictwa UNESCO
Autor: Mouagip, Licencja: Domena publiczna

962 miejsca wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Dwa lata spędzone w podróży. 445 tys. funtów od osoby. O co chodzi? Brytyjska firma VeryFirstTo.com, kojarzona ze sprzedażą ekstrawaganckich i luksusowych produktów oraz usług, we współpracy z touroperatorem Hurlingham Travel, wpadła na niecodzienny pomysł skierowany do podróżników żądnych wrażeń i tych,…których na nie stać.

Na liście miejsc do odwiedzenia znalazły się m.in. Tadż Mahal w Indiach, Machu Picchu w Peru, Petra w Jordanii, Stonehenge w Anglii, Notre Dame we Francji czy Wyspa Wielkanocna. W tej niezwykłej podróży mogą wziąć udział minimum 2 osoby. Zaproponowana cena zawiera w sobie datek dla UNESCO w wysokości 5 tys. funtów. Podróżnicy przemieszczać będą się środkami transportu naziemnego i samolotami (w minimum biznes klasie), a noclegi planowane są w najbardziej ekskluzywnych hotelach. Przy zwiedzaniu każdej z zaplanowanych atrakcji towarzyszyć będą dedykowani przewodnicy, którzy opowiedzą o historii miejsc i związanych z nimi ciekawostkach.

Wśród innych doświadczeń oferowanych przez brytyjską firmę znajdziemy również inne wyjątkowe atrakcje, m.in. wycieczkę w kosmos za 69 tys. funtów czy możliwość obudzenia się pośród ponad miliona płatków róży za 70 tys. funtów.

O autorze
Justyna Sekuła
Mimo tego, że od 4 lat mieszka w Krakowie, ciągle z radością powraca w rodzinne strony Beskidu Niskiego. Miłośniczka pieszych wędrówek, zwłaszcza po górach i podróżowania tanimi liniami lotniczymi. Nie lubi ograniczeń, uważa, że najlepsze wycieczki to te zorganizowane na własną rękę. W wolnych chwilach czyta książki, które powoli przestają mieścić się na półce. Wielbicielka zabaw ze słowami, absurdalnych dyskusji i czarnego humoru, pomagającego nabrać jej dystansu do otaczającej rzeczywistości.

Zobacz też

Festiwal NA SZAGĘ

7 lutego w Auli Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu wystartuje Festiwal NA SZAGĘ. Impreza...
Festiwal NA SZAGĘ