20 marca 2013

Dwa lata w podróży szlakiem światowego dziedzictwa UNESCO

Dwa lata w podróży szlakiem światowego dziedzictwa UNESCO
Autor: Mouagip, Licencja: Domena publiczna

962 miejsca wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Dwa lata spędzone w podróży. 445 tys. funtów od osoby. O co chodzi? Brytyjska firma VeryFirstTo.com, kojarzona ze sprzedażą ekstrawaganckich i luksusowych produktów oraz usług, we współpracy z touroperatorem Hurlingham Travel, wpadła na niecodzienny pomysł skierowany do podróżników żądnych wrażeń i tych,…których na nie stać.

Na liście miejsc do odwiedzenia znalazły się m.in. Tadż Mahal w Indiach, Machu Picchu w Peru, Petra w Jordanii, Stonehenge w Anglii, Notre Dame we Francji czy Wyspa Wielkanocna. W tej niezwykłej podróży mogą wziąć udział minimum 2 osoby. Zaproponowana cena zawiera w sobie datek dla UNESCO w wysokości 5 tys. funtów. Podróżnicy przemieszczać będą się środkami transportu naziemnego i samolotami (w minimum biznes klasie), a noclegi planowane są w najbardziej ekskluzywnych hotelach. Przy zwiedzaniu każdej z zaplanowanych atrakcji towarzyszyć będą dedykowani przewodnicy, którzy opowiedzą o historii miejsc i związanych z nimi ciekawostkach.

Wśród innych doświadczeń oferowanych przez brytyjską firmę znajdziemy również inne wyjątkowe atrakcje, m.in. wycieczkę w kosmos za 69 tys. funtów czy możliwość obudzenia się pośród ponad miliona płatków róży za 70 tys. funtów.

O autorze
Justyna Sekuła
Mimo tego, że od 4 lat mieszka w Krakowie, ciągle z radością powraca w rodzinne strony Beskidu Niskiego. Miłośniczka pieszych wędrówek, zwłaszcza po górach i podróżowania tanimi liniami lotniczymi. Nie lubi ograniczeń, uważa, że najlepsze wycieczki to te zorganizowane na własną rękę. W wolnych chwilach czyta książki, które powoli przestają mieścić się na półce. Wielbicielka zabaw ze słowami, absurdalnych dyskusji i czarnego humoru, pomagającego nabrać jej dystansu do otaczającej rzeczywistości.

Zobacz też

Mapa świata na ścianę

Jeżeli chcemy, by nasze dziecko wiedziało, ile jest krajów na świecie, wystarczy rozłożyć przed...
Mapa świata na ścianę