13 grudnia 2013

W drodze na najwyższe szczyty Afryki

W drodze na najwyższe szczyty Afryki
Autor: Robert Gondek, Licencja: Domena publiczna

W środę 18 grudnia o godz. 18:00  w domu Kultury KADR w Warszawie odbędzie się pokaz zdjęć Roberta Gondka pt. „W drodze na najwyższe szczyty Afryki”. Celem projektu jest zdobycie najwyższych szczytów w każdym z afrykańskich krajów oraz poznanie ludzi i kultury różnych zakątków Czarnego Lądu. Organizatorem wydarzenia jest Towarzystwo Eksploracyjne.

W drodze na najwyższe szczyty Afryki to projekt Roberta Gondka mający na celu zdobycie najwyższych szczytów/miejsc w każdym afrykańskim kraju, jak również poznanie kultury i ludzi mieszkających w różnych zakątkach Afryki. Do tej pory w drodze na najwyższe szczyty udało się zdobyć 8 najwyższych szczytów:

1. Tanzania, Kilimanjaro (Uhuru Peak) – 5895 m 

2. Kenia, Mount Kenya (Pt.Lenana) – 4985 m n.p.m., zdobyty 24.01.2012

3. Uganda, Rwenzori (Margherita Peak) – 5109 m n.p.m., zdobyty 2.02.2012

4. Rwanda, Karisimbi – 4507 m n.p.m., zdobyty 25.01.2013

5. Burundi, Mount Heha – 2670 m n.p.m., zdobyty 1.02.2013

6. Tanzania, Mount Meru – 4566 m n.p.m., zdobyty 8.02.2013

7. Zambia, Nienazwany wierzchołek w górach Mafinga Hills – 2329 m n.p.m., zdobyty 6.10.2013

8. Malawi, Sapitwa Peak – 3001 m n.p.m., zdobyty 16.10.2013

Robert Gondek – podróżnik, fotograf, miłośnik biegów długodystansowych i maratonów MTB. Uczestnik kilkunastu ultramaratonów, maratonów i półmaratonów biegowych, a także kilkudziesięciu rowerowych maratonów MTB. Nieoficjalny kierownik drużyny kolarskiej Allianz MTB Team. Nominowany do nagród w konkursach fotograficznych w kategoriach przyrodniczych, między innymi w VI edycji WKF National Geographic. Kolekcjoner afrykańskich masek, początkujący uczeń języka suahili. Zafascynowany Afryką, jej kulturą, ludźmi, przyrodą i górami. Organizator wielu wyjazdów do Nepalu, RPA, Namibii, Islandii, Albanii, Indii, Tanzanii, Kenii, Ugandy, Rwandy, Burundi, Malawi i Zambii. Zdobywca najwyższych szczytów w Tanzanii, Kenii, Ugandzie, Rwandzie, Burundi, Malawi i Zambii, a także nieco niższych szczytów w Nepalu, Czarnogórze, Polsce i na Słowacji. Pomysłodawca i prowadzący projekt „W drodze na najwyższe szczyty Afryki”, mający na celu zdobycie najwyższych szczytów i miejsc w każdym afrykańskim kraju, jak również poznanie kultury i ludzi mieszkających w różnych zakątkach Afryki.  

Miejsce: ul. Gotarda 16, Dom Kultury KADR, Warszawa

Strona podróżnika: http://www.stronagerbera.pl

O autorze
Alicja Szulborska
Pracuje jako dziennikarka i redaktorka oraz copywriterka. Nie wyobraża sobie życia bez kawy i cukru. Uzależniona od dobrych książek, filmów i seriali oraz muzyki. Ceni klasyków, ale i nie stroni od współczesnej literatury i kina. Uwielbia pisać i podróżować. Jest wiecznym poszukiwaczem więc co jakiś czas odkrywa nowe rzeczy, które stają się jej zainteresowaniami. Jedną z jej fascynacji jest pełna kontrastów azjatycka (w tym chińska) muzyka, której sporo miejsca poświęca na swoim blogu boswiatjestciekawy.wordpress.com.

Zobacz też