28 czerwca 2013

3. Letnie Spotkania Podróżników „Weekend z Kolosem”

3. Letnie Spotkania Podróżników „Weekend z Kolosem”
Autor: 3.Letnie Spotkania Podróżników "Weekend z Kolosem", Licencja: Domena publiczna

W weekend 29-30 czerwca w schronisku PTTK „Trzy Korony” w Sromowcach Niżnych w Pieninach odbędzie się 3. Letnie Spotkanie Podróżników „Weekend z Kolosem”. Gościem specjalnym imprezy jest Jerzy Adamaszek. Organizatorem wydarzenia są Kolosy.pl oraz Schronisko PTTK „Trzy Korony”.

„Dla wszystkich, którym czekanie na kolejną edycję Kolosów zaczęło się już dłużyć, mamy dobrą wiadomość: w ostatni weekend czerwca będzie okazja, by odświeżyć pamięć / nadrobić zaległości (dla tych, których w Gdyni nie było) i miło spędzić dwa dni w kolosowym towarzystwie. I to gdzie! Jeszcze nas tam nie było: w przepięknie położonym schronisku PTTK „Trzy Korony” w Sromowcach Niżnych. Specjalnie na tę okazję, by spotkać się z miłośnikami Kolosów i opowiedzieć o swoich starych i nowych podróżach, z Kanady przyjeżdża w Pieniny Jerzy Adamuszek. W 3. Letnich Spotkaniach Podróżników (pierwsze dwie edycje odbyły się w Krakowie) warto wziąć udział jednak nie tylko ze względu na obecność na imprezie specjalnego gościa (swoją drogą Adamuszek potrafi mówić wyjątkowo barwnie, a przy tym bezpretensjonalnie). W programie znalazło się miejsce także dla pięciu zarejestrowanych w Gdyni (w jakości HD) prelekcji z tegorocznych Kolosów, m.in. dla znakomicie przyjętej prezentacji Anny Baran, laureatki Nagrody Dziennikarzy. Przede wszystkim jednak w Pieniny warto przyjechać, bo będzie to świetna okazja, żeby się zintegrować, wymienić podróżniczymi doświadczeniami i po prostu pogadać. Noce w czerwcu co prawda są krótkie, ale jakoś sobie z tym poradzimy.
W niedzielę rano (rano, ale bez przesady) zapraszamy z kolei na wspólny wypad na szczyt Trzech Koron. Ci, którym się wydaje, że o Pieninach wiedzą wszystko, mogą się zdziwić, bo na wierzchołek wybieramy się z przewodnikiem.
Tyle program i nasze propozycje – resztę pozostawiamy Waszej pomysłowości” – informują organizatorzy.

Program imprezy:

29 czerwca:

17.00 Klapki Kubota State of Mind *
Michał Kitkowski, Maja Szymańczak – relacja z dwuletniej autostopowej podróży dookoła świata przez pięć kontynentów. 
17.50 Wyspiarskie życie na Sumbie i Alorze. Indonezja *
Małgorzata Jarmułowicz i Zygmunt Leśniak – celem podróżników było dotarcie tam, gdzie „zatrzymał się czas”, a ludzie skutecznie opierają się zglobalizowanej nowoczesności. 
18.30 Północ-Południe. Rowerem *
Michał Sałaban – 400 km w 19 miesięcy z Knivskjelodden w Norwegii, najdalej na północ wysuniętego miejsca w Europie, do którego da się dotrzeć drogą lądową, aż na Przylądek Igielny.
19.00 Wyrachowane szaleństwo, czyli pasja rekordzisty
Jerzy Adamuszek – gość specjalny
Podróżnik, odkrywca, geograf i autor książek, którego osiągnięcia zostały wpisane do Księgi Rekordów Guinnessa. W „Trzech Koronach” opowie o swojej pasji i fascynacji światem, która pcha go do podejmowania kolejnych wyzwań. Jurek przybędzie na pienińskie spotkania aż Kanady.
21.10 Projekt „4 żywioły”: Ziemia Baffina *
Marcin Tomaszewski – działając bez jakiegokolwiek wsparcia, w ciągu dwudziestu czterech dni, Marcin i Marek Raganowicz wspięli się na pionową, ponadkilometrową ścianę północną, śpiąc w zawieszonych na niej namiotach.
21.50 Mój pierwszy śnieg tego lata *
Anna Baran – 22-latka w ciągu trzech miesięcy wakacji pokonała na rowerze ponad 5 tys. km (plus ok. 3 tys. km autostopem) i dotarła na samą północ Norwegii, by następnie wrócić do Polski przez republiki bałtyckie.

* Pokazy zarejestrowane na Kolosach w Gdyni. Jakość HD. 

30 czerwca:

10.00 „Ucieczka na szczyt” – zdobywanie Trzech Koron z przewodnikiem

Rezerwacja miejsc, noclegi:
Tel: (+48) 18 26 29 823, (+48) 609 668 528 
E-mail: trzykorony@trzykorony.pl

Sprawy programowe: 
Tel.: (+48) 503 47 89 40
E-mail: redakcja@kolosy.pl

Miejsce: Schronisko PTTK „Trzy Korony”, ul. Sobczańska 91, 34-443 Sromowce Niżne, Pieniny

Strona wydarzenia na Facebooku: https://www.facebook.com/events/381078445346670/

O autorze
Alicja Szulborska
Pracuje jako dziennikarka i redaktorka oraz copywriterka. Nie wyobraża sobie życia bez kawy i cukru. Uzależniona od dobrych książek, filmów i seriali oraz muzyki. Ceni klasyków, ale i nie stroni od współczesnej literatury i kina. Uwielbia pisać i podróżować. Jest wiecznym poszukiwaczem więc co jakiś czas odkrywa nowe rzeczy, które stają się jej zainteresowaniami. Jedną z jej fascynacji jest pełna kontrastów azjatycka (w tym chińska) muzyka, której sporo miejsca poświęca na swoim blogu boswiatjestciekawy.wordpress.com.

Zobacz też

Nowy trend: turystyka filmowa

Podróże tropem filmowych bohaterów czy wizyty w miejscach, które „zagrały” w popularnych produkcjach filmowych...
Nowy trend: turystyka filmowa