19 lutego 2013

Doadtkowe samoloty na majówkę od biura podróży Neckermann

Doadtkowe samoloty na majówkę od biura podróży Neckermann

Zima powoli dobiega końca, niektórzy z nas zaczęli planować już majówkę. W związku z dużym zainteresowaniem wyjazdami na długi weekend, biuro podróży Neckermann zdecydowało się dołożyć kolejne trzy samoloty: dwa z nich polecą z Warszawy do Turcji i na Kretę, trzeci Katowic do Turcji. Dzięki temu powstało 540 dodatkowych miejsc.

Maciej Madej, dyrektor ds. transportu lotniczego w firmie, informuje, że pierwsi klienci rezerwowali majówkę już w listopadzie i grudniu, zaraz po tym, gdy ukazała się letnia oferta touroperatora. Decyzją uzasadnia: „Na początku lutego wyjazdy czarterowe były już w dużej części sprzedane, w związku z tym postanowiliśmy zapewnić dodatkowe miejsca”

Największym zainteresowaniem turystów cieszą się kurorty zlokalizowane nad ciepłym morzem, m.in. w Turcji, na Krecie, Rodos, Majorce, w Egipcie i na Wyspach Kanaryjskich.

Jak kształtują się ceny takich wycieczek?

Tygodniowe wczasy na Riwierze Tureckiej w hotelu 4-gwiazdkowym w opcji all inclusive kosztują podczas długiego weekendu od 2345 zł za osobę, w 5-gwiazdkowym na Krecie od 2724 zł, a w Szarm el-Szejk od 2388 zł. Nieco taniej jest w Tunezji – hotel czterogwiazdkowy all inclusive kosztuje od 1803 zł, a trzygwiazdkowy z dwoma posiłkami – od 1618 zł.

Koszty wynajęcia noclegów na tydzień w Chorwacji w 4-gwiazdkowym hotelu z dwoma posiłkami zaczynają się od 900 zł za osobę na tydzień, w Toskanii z kolei od 1437 zł. Klientom spragnionym egzotyki biuro oferuje również wyjazdy w dalsze rejony świata. Tygodniowe wakacje na Dominikanie w 4-gwiazdkowym hotelu w opcji all inclusive kosztują od 6870 zł, a dwutygodniowe od 8178 złotych.

O autorze
Justyna Sekuła
Mimo tego, że od 4 lat mieszka w Krakowie, ciągle z radością powraca w rodzinne strony Beskidu Niskiego. Miłośniczka pieszych wędrówek, zwłaszcza po górach i podróżowania tanimi liniami lotniczymi. Nie lubi ograniczeń, uważa, że najlepsze wycieczki to te zorganizowane na własną rękę. W wolnych chwilach czyta książki, które powoli przestają mieścić się na półce. Wielbicielka zabaw ze słowami, absurdalnych dyskusji i czarnego humoru, pomagającego nabrać jej dystansu do otaczającej rzeczywistości.

Zobacz też