25 kwietnia 2013

Majówka z PKP

Majówka z PKP
Autor: derived_, Justyna Sekuła, Licencja: CC BY

Długi weekend majowy tuż, tuż! Część z nas wybiera się w podróże po Polsce – czego możemy się spodziewać? PKP Intercity ma w planach uruchomienie 26 dodatkowych pociągów, które będą kursowały pomiędzy popularnymi miejscowościami wypoczynkowymi, takimi jak np. Zakopane, Krynica-Zdrój, Wisła czy Świnoujście. Po raz pierwszy na trasy wyruszą również pociągi sezonowe, np. „Jantar” i „Błękitna Fala”, które pojadą do Gdyni i Świnoujścia. Przewoźnik zadeklarował również powiększenie pozostałych składów – do 109 pociągów dołączonych zostanie 114 dodatkowych wagonów. Oznacza to, że powstanie ponad 6,5 tys. dodatkowych miejsc.

Ciekawostką są mobilne place zabaw dla małych podróżników, z których korzystać będzie można m.in. w pociągach Intercity „Tatry” relacji Warszawa – Zakopane oraz „Jantar” relacji Warszawa – Trójmiasto.

Uruchomienie nowych, sezonowych pociągów i zwiększenie częstotliwości kursów na bardziej obleganych kierunkach zapowiedziały też Przewozy Regionalne.

W najbliższą sobotę na trasę wyruszy sezonowy pociąg InterRegio „Delfin” z Poznania do Kołobrzegu oraz pociągi InterRegio „Giewont” relacji Częstochowa-Zakopane i Regio Roztocze-Bełżec-Jarosław.

Niektóre dalekobieżne pociągi InterRegio i RegioExpress będą też kursować w dodatkowych terminach, aby ułatwić pasażerom dojazd na majówkę i powrót z niej. Tegoroczna majówka to idealny czas na urlop. Biorąc tylko 3 dni wolnego możemy zyskać 9-dniowy wypoczynek.  

O autorze
Justyna Sekuła
Mimo tego, że od 4 lat mieszka w Krakowie, ciągle z radością powraca w rodzinne strony Beskidu Niskiego. Miłośniczka pieszych wędrówek, zwłaszcza po górach i podróżowania tanimi liniami lotniczymi. Nie lubi ograniczeń, uważa, że najlepsze wycieczki to te zorganizowane na własną rękę. W wolnych chwilach czyta książki, które powoli przestają mieścić się na półce. Wielbicielka zabaw ze słowami, absurdalnych dyskusji i czarnego humoru, pomagającego nabrać jej dystansu do otaczającej rzeczywistości.

Zobacz też

Mapa świata na ścianę

Jeżeli chcemy, by nasze dziecko wiedziało, ile jest krajów na świecie, wystarczy rozłożyć przed...
Mapa świata na ścianę