25 kwietnia 2013

Majówka z PKP

Majówka z PKP
Autor: derived_, Justyna Sekuła, Licencja: CC BY

Długi weekend majowy tuż, tuż! Część z nas wybiera się w podróże po Polsce – czego możemy się spodziewać? PKP Intercity ma w planach uruchomienie 26 dodatkowych pociągów, które będą kursowały pomiędzy popularnymi miejscowościami wypoczynkowymi, takimi jak np. Zakopane, Krynica-Zdrój, Wisła czy Świnoujście. Po raz pierwszy na trasy wyruszą również pociągi sezonowe, np. „Jantar” i „Błękitna Fala”, które pojadą do Gdyni i Świnoujścia. Przewoźnik zadeklarował również powiększenie pozostałych składów – do 109 pociągów dołączonych zostanie 114 dodatkowych wagonów. Oznacza to, że powstanie ponad 6,5 tys. dodatkowych miejsc.

Ciekawostką są mobilne place zabaw dla małych podróżników, z których korzystać będzie można m.in. w pociągach Intercity „Tatry” relacji Warszawa – Zakopane oraz „Jantar” relacji Warszawa – Trójmiasto.

Uruchomienie nowych, sezonowych pociągów i zwiększenie częstotliwości kursów na bardziej obleganych kierunkach zapowiedziały też Przewozy Regionalne.

W najbliższą sobotę na trasę wyruszy sezonowy pociąg InterRegio „Delfin” z Poznania do Kołobrzegu oraz pociągi InterRegio „Giewont” relacji Częstochowa-Zakopane i Regio Roztocze-Bełżec-Jarosław.

Niektóre dalekobieżne pociągi InterRegio i RegioExpress będą też kursować w dodatkowych terminach, aby ułatwić pasażerom dojazd na majówkę i powrót z niej. Tegoroczna majówka to idealny czas na urlop. Biorąc tylko 3 dni wolnego możemy zyskać 9-dniowy wypoczynek.  

O autorze
Justyna Sekuła
Mimo tego, że od 4 lat mieszka w Krakowie, ciągle z radością powraca w rodzinne strony Beskidu Niskiego. Miłośniczka pieszych wędrówek, zwłaszcza po górach i podróżowania tanimi liniami lotniczymi. Nie lubi ograniczeń, uważa, że najlepsze wycieczki to te zorganizowane na własną rękę. W wolnych chwilach czyta książki, które powoli przestają mieścić się na półce. Wielbicielka zabaw ze słowami, absurdalnych dyskusji i czarnego humoru, pomagającego nabrać jej dystansu do otaczającej rzeczywistości.

Zobacz też