14 czerwca 2013

Warsztaty Kaligrafii Japońskiej

Warsztaty Kaligrafii Japońskiej
Autor: Południk 18, Licencja: Domena publiczna

W niedzielę 23 czerwca o godz. 11:00 w Kawiarence Podróżniczej Południk 18 w Gdańsku odbędą się warsztaty kaligrafii japońskiej.

Kaligrafia japońska jest sztuką, w której odnaleźć można połączenie wielu fascynujących dziedzin: literatury japońskiej, malarstwa, grafiki a nawet tańca. Dla Japończyków oprócz wymiaru użytkowego, ma charakter metafizyczny. Pozwala prostymi środkami wyrażać myśli i emocje. Jest głęboko przepojona estetyką japońską, która dla wielu jest ideałem piękna.  

Tych wszystkich, którzy chcieliby zgłębić tajniki tej prastarej sztuki zapraszamy do udziału w naszych Warsztatach Kaligrafii Japońskiej. Zapraszamy osoby w każdym wieku i o dowolnym poziomie umiejętności. Pod okiem Mistrza Ceremonii każdy na własnym stanowisku tworzyć będzie artystyczne kaligrafie, które można będzie zabrać ze sobą, oprawić w ramkę, czy podarować komuś w prezencietak zapraszają na warsztaty ich organizatorzy.

Liczba osób w grupie: max. 20, decyduje kolejność zgłoszeń
Czas trwania warsztatu: ok. 1,5 h
Zgłoszenia: w kawiarni Południk 18 lub drogą e-mailową: kawiarnia@poludnik18.pl
Koszt warsztatu: 45 zł (w cenie wliczono wszystkie niezbędne materiały)

Miejsce: Południk 18, ul. Garncarska 7/8/9, Gdańsk

Strona wydarzenia: http://www.poludnik18.pl/index.php/component/jevents/icalrepeat.detail/2013/06/23/55/32|33|34|35|36|37|38|59|63/warsztaty-kaligrafii-japonskiej?Itemid=105

 

O autorze
Alicja Szulborska
Pracuje jako dziennikarka i redaktorka oraz copywriterka. Nie wyobraża sobie życia bez kawy i cukru. Uzależniona od dobrych książek, filmów i seriali oraz muzyki. Ceni klasyków, ale i nie stroni od współczesnej literatury i kina. Uwielbia pisać i podróżować. Jest wiecznym poszukiwaczem więc co jakiś czas odkrywa nowe rzeczy, które stają się jej zainteresowaniami. Jedną z jej fascynacji jest pełna kontrastów azjatycka (w tym chińska) muzyka, której sporo miejsca poświęca na swoim blogu boswiatjestciekawy.wordpress.com.

Zobacz też