17 kwietnia 2018

Nocleg w centrum Warszawy – jak wybrać apartament na wynajem?

Nocleg w centrum Warszawy – jak wybrać apartament na wynajem?
Licencja: Copyright

Wybierając się w podróż do Warszawy zawsze warto wcześniej zarezerwować sobie nocleg, zwłaszcza gdy planujemy pobyt dłuższy niż jednodniowy. Podróż „w ciemno” wiąże się z dużym ryzykiem, że nie znajdziemy odpowiedniego lokum. Jeśli zależy nam na wysokim standardzie i pragniemy wynająć apartament, lepiej znaleźć go wcześniej, dzięki czemu będziemy spokojniejsi oraz zaoszczędzimy sporo czasu. Pytanie brzmi tylko: gdzie szukać apartamentu do wynajęcia w Warszawie i na co zwracać uwagę przy jego wyborze?

Gdzie szukać apartamentu do wynajęcia?

W dobie Internetu znalezienie apartamentu do wynajęcia, szczególnie w stolicy, nie stanowi żadnego problemu. W sieci bowiem nie brakuje wyszukiwarek oraz stron z ofertami noclegów i mieszkań do wynajęcia. Skorzystanie z ich pośrednictwa jest zatem najłatwiejszym i najszybszym sposobem na znalezienie apartamentu w Warszawie – i to takiego, który będzie spełniał wszystkie nasze oczekiwania.

Na takich portalach nierzadko znajdziemy nie tylko opisy i lokalizacje mieszkań. Normą jest wstawianie na stronę zdjęć apartamentów oraz najbliższej okolicy, co zdecydowanie może ułatwić nam podjęcie decyzji. Czytając ofertę, zwróćmy tylko uwagę na, na jaki okres można zarezerwować lokal – nie wszystkie agencje wynajmują w pełni wyposażone apartamenty tylko na jedną dobę.

Sprawdźmy, czy apartament w pełni odpowiada naszym potrzebom

Wbrew pozorom wynajęcie lokum w Warszawie nie musi kosztować majątku. Nie chodzi przy tym tylko o to, by nie nadwyrężyć naszego budżetu. O wiele ważniejsze jest to, by atrakcyjna cena apartamentu wiązała się z jego wysokim standardem oraz dobrą lokalizacją. Niewątpliwie najkorzystniejsze dla nas jest mieszkanie, które łączy w sobie wszystkie te trzy cechy: dobrą cenę, jakość i miejsce na mapie Warszawy.

Wśród wielu czynników wpływających na komfort użytkowania jest wielkość apartamentu, szczególnie gdy mamy zamiar spędzić w nim więcej niż jedną dobę. Oczywiście mowa tu o minimalnej powierzchni, a nie o maksymalnej. Samotnym osobom lub parom z pewnością wystarczy apartament typu studio, czyli pokój z aneksem kuchennym i wnęką sypialną.

Podstawą każdego lokum do wynajęcia na krótki termin jest odpowiednio wyposażona łazienka oraz wygodne, przestronne łóżko, zapewniające komfort spania. Jeśli jednak szukamy apartamentu, pragniemy czegoś więcej.

Apartament nie jest zwykłym pokojem w hotelu, choćby nawet bardzo luksusowym – to osobne mieszkanie, musi więc posiadać wszystkie typowe dla niego udogodnienia, w tym odpowiednio wyposażoną kuchnię lub aneks. Podstawowy sprzęt w takim pomieszczeniu to lodówka z zamrażarką, kuchenka, czajnik, ewentualnie mikrofalówka.

Przeglądając oferty, zwróćmy również uwagę na to, czy w kuchennych szafkach znajdziemy kubki, szklanki, kieliszki do wina, garnki, patelnie, talerze i sztućce – przecież nie będziemy ich zabierać ze sobą, wybierając się w podróż do Warszawy. I oczywiście warto jeszcze zwrócić uwagę, w jaki sprzęt wyposażona jest łazienka – prysznic, wanna, pralka itd.

Wreszcie lokalizacja. Owszem, przyjemnie pospacerować po stolicy, jeśli jednak zależy nam na czasie, na przykład ze względu na napięty plan biznesowy, lepiej starannie wybrać miejsce, w którym znajduje się apartament do wynajęcia. W takiej sytuacji zdecydowanie najkorzystniejsze jest szukanie lokum w ścisłym centrum miasta, blisko Dworca Centralnego, gdzie mieści najwięcej biur i skąd najszybciej można dostać się do innych rejonów miasta, gdy zajdzie taka potrzeba. Również najłatwiej stąd dojechać do innych dzielnic Warszawy.

Śródmieście oferuje nam też wiele możliwości spędzania wolnego czasu. Na jego terenie nie brakuje bowiem pubów, restauracji, klubów oraz innych podobnych miejsc oferujących rozrywkę. Jest też gdzie wybrać się na spacer: Krakowskie Przedmieście, Nowy Świat, Stare i Nowe Miasto, Park Saski czy Łazienki Królewskie to tylko niewielki fragment możliwości.

Korzystajmy z renomowanych pośredników

Znalezienie w Warszawie apartamentu, który będzie spełniał nasze oczekiwania, nie jest tak problematyczne, jakby się mogło wydawać. Nie zaskakuje fakt, że możliwości dokładnego sprawdzenia oferty lokali zawdzięczamy Internetowi. Wystarczy tylko przejrzeć je, zwracając szczególną uwagę na takie szczegóły, jak lokalizacja budynku i wyposażenie mieszkania. Warto też korzystać ze stron renomowanych pośredników, mamy bowiem wtedy pewność, że opis lokum na stronie odpowiada rzeczywistości.

O autorze
redakcja

Zobacz też

Na Jamajkę bez wizy

Dobra wiadomość dla fanów Boba Marleya: Jamajkę, ojczyznę znanego muzyka, odwiedzić można już bez...
Na Jamajkę bez wizy