18 sierpnia 2013

Spotkanie z podróżnikiem Andrzejem Kotnowskim pt. „Buddyjskie szlaki”

Spotkanie z podróżnikiem Andrzejem Kotnowskim pt. „Buddyjskie szlaki”
Autor: http://www.bok-bielany.eu/goldoniego-1/imprezy/kalendarium/details/108-spotkanie-z-podronikiem-andrzejem-kotonowskim-qbuddyjskie-szlakiq#.UhCKytL3Mw8, Licencja: Domena publiczna

W środę 12 września o godz. 18:00 w Bielańskim Ośrodku Kultury w Warszawie odbędzie się spotkanie z podróżnikiem, fotografem i wydawcą –  Andrzejem Kotnowskim. W trakcie wieczoru będzie można usłyszeć o trzech wyprawach do Tybetu oraz obejrzeć wystawę zdjęć pt. „Buddyjskie szlaki”.

W programie prelekcja i pokaz slajdów z trzech wypraw do Tybetu: z Pakistanu północnym pobrzeżem Płaskowyżu Tybetańskiego, z Nepalu do Lhassy oraz z Hongkongu do południowego pobrzeża Tybetu. Spotkaniu będzie również towarzyszyć wystawa zdjęć „Buddyjskie Szlaki”, którą można będzie obejrzeć do 30 września.

Andrzej Kotnowski – urodzony w 1938 roku, z wykształcenia inżynier budownictwa. W młodości żeglarz i taternik. Pasję podróżniczą i fotograficzną rozpoczął od wspinaczek i wyjazdów do Egiptu, Sudanu, Algierii i Hiszpanii, z których to wyjazdów opublikował zdjęcia w tygodniku Świat i na wystawie w Politechnice Łódzkiej. Wydał albumy zdjęć: „Muzyka Indii”, „Magia Indii”, „buddyjskie szlaki”, „Azania – zanikające piękno”, „Państwo Środka”, „Oblicza Afryki”, „Koloryty Azji”, „Dżataki, przypowieści świata buddyjskiego”, „Podróże przez 7 kontynentów” i „Ameryka łacińska”. Wydał także książkę „Odchodzący świat – tropem kultur indiańskich i świata przyrody Ameryki Południowej” oraz tomik osiemnastowiecznego poety Mir Taki Mir piszącego w języku urdu ilustrowany własnymi zdjęciami z Iranu i Indii – „Gazeli” i tomik poezji sufickiej ozdobiony fotografiami z Iranu, Indii, Jemenu i Tunezji pt. „Modlitwy Sufich”.

Wstęp wolny
Miejsce: ul. Goldoniego 1, Bielański Ośrodek Kultury, Warszawa

Strona wydarzenia: http://www.bok-bielany.eu/goldoniego-1/imprezy/kalendarium/details/108-spotkanie-z-podronikiem-andrzejem-kotonowskim-qbuddyjskie-szlakiq#.UhCKytL3Mw8

Strona Andrzeja Kotnowskiego: http://www.kotnowski.pl/

O autorze
Alicja Szulborska
Pracuje jako dziennikarka i redaktorka oraz copywriterka. Nie wyobraża sobie życia bez kawy i cukru. Uzależniona od dobrych książek, filmów i seriali oraz muzyki. Ceni klasyków, ale i nie stroni od współczesnej literatury i kina. Uwielbia pisać i podróżować. Jest wiecznym poszukiwaczem więc co jakiś czas odkrywa nowe rzeczy, które stają się jej zainteresowaniami. Jedną z jej fascynacji jest pełna kontrastów azjatycka (w tym chińska) muzyka, której sporo miejsca poświęca na swoim blogu boswiatjestciekawy.wordpress.com.

Zobacz też