10 listopada 2012

3. Festiwal Filmów Świata Trzy Żywioły we Wrocławiu

3. Festiwal Filmów Świata Trzy Żywioły we Wrocławiu
Autor: Matt Runkle, Licencja: CC BY

 

 Już po raz trzeci w dniach 23-25 listopada w kinie Helios Nowe Horyzonty we Wrocławiu odbędzie się Festiwal Filmów Świata Trzy Żywioły. W programie najlepsze, nagradzane na światowych premierach dokumenty zostaną zaprezentowane w trzech kategoriach: podróże, przygoda i cywilizacja. Wśród filmów znalazły się m.in. dwie polskie premiery, „Samsara” Rona Fricke’a oraz uważany za jeden z najlepszych australijskich dokumentów „The back of beyond”. Nowością festiwalu będzie sekcja ShortDoc, w ramach której organizatorzy w trakcie dwóch godzin seansu zaprezentują dokumenty krótkometrażowe.

Tegoroczny Festiwal Filmów Świata Trzy Żywioły we Wrocławiu rozpocznie się 23 listopada o godz. 20:00 spotkaniem z Mikołajem Goluchowskim – polarnikiem, podróżnikiem i obrońcą przyrody oraz projekcją filmu „Antarktyczna podróż sir Ernesta Shackletona”.

 W sobotę i niedzielę od godziny 11:00 do 12:30 będzie można wziąć udział w warsztatach Akademii Podróżowania Trzy Żywioły. Zainteresowane osoby dowiedzą się, w jaki sposób kręcić filmy w podróży. Wstęp wolny, ilość miejsc ograniczona.

 Drugiego i trzeciego dnia festiwalu od godziny 13:00 do 17:00 (trzeciego dnia do godz. 16:00), a następnie od 19:00 do 23:00 będą wyświetlane filmy z bloków podróże, przygoda i cywilizacja. O godzinie 19:00 rozpocznie się także emisja „Żywioły ShortDoc”.  

 Festiwal Filmów Świata Trzy Żywioły we Wrocławiu zakończy emisja filmu „Samsara” w reżyserii  Rona Fricke’a (USA, 139 min).

 Bilety na całą imprezę lub wybrane filmy można kupić online na stronie organizatora.

 Dokładny program dostępny na stronie 3.Festiwalu Filmów Świata Trzy Żywioły we Wrocławiu.

O autorze
Alicja Szulborska
Pracuje jako dziennikarka i redaktorka oraz copywriterka. Nie wyobraża sobie życia bez kawy i cukru. Uzależniona od dobrych książek, filmów i seriali oraz muzyki. Ceni klasyków, ale i nie stroni od współczesnej literatury i kina. Uwielbia pisać i podróżować. Jest wiecznym poszukiwaczem więc co jakiś czas odkrywa nowe rzeczy, które stają się jej zainteresowaniami. Jedną z jej fascynacji jest pełna kontrastów azjatycka (w tym chińska) muzyka, której sporo miejsca poświęca na swoim blogu boswiatjestciekawy.wordpress.com.

Zobacz też