27 czerwca 2013

Nowy program podróżniczy w radiowej Jedynce – „Reszta Świata” Tomka Michniewicza

Nowy program podróżniczy w radiowej Jedynce – „Reszta Świata” Tomka Michniewicza
Autor: radiowa Jedynka, Licencja: Domena publiczna

Od 26 czerwca w letniej ramówce Radiowej Jedynki zagościł nowy program podróżniczy Tomka Michniewicza „Reszta Świata”. Podróżnik i dziennikarz z zaproszonymi gośćmi poleca miejsca warte odwiedzenia w Polsce i na świecie. Audycja będzie nadawana w każdy wtorek o godz. 21:00 aż do końca września.

„To program o ludziach, którzy wiodą zupełnie inne życie niż zwykło się uważać za „normalne”. O miejscach, w których świat działa na zupełnie innych zasadach, i o decyzjach, na które nigdy nie jest za późno. Spróbuję Was przekonać, że etat, mieszkanie, mąż i żona i dwoje dzieci to niejedna definicja szczęścia – że jest też wiele innych” – tak zapowiada swój program Tomek Michniewicz.

Gościem pierwszej audycji był Andrzej Muszyński – eksplorator, podróżnik, reporter, dwukrotny laureat najbardziej prestiżowej nagrody podróżniczej – Kolosa, stypendysta Fundacji im. Ryszarda Kapuścińskiego i autor znakomitej książki – zbioru reportaży – pt. „Południe”.”Andrzej organizuje ekspedycje w najmniej dostępne zakątki świata. Przeszedł dżunglę Minkebe w Gabonie i pustynię Atacama, w zeszłym roku wszedł jako jeden z pierwszych na świecie na zamknięty teren Himalajów Birmańskich – to wciąż biała plama na europejskich mapach! Porozmawiamy o samotności odkrywcy i o tym, co łączy ludzi w różnych kulturach, które poznał. Oraz o tym, co pcha go w wiry rewolucji i wojen, którym się regularnie przygląda” – pisze autor audycji na swojej stronie.

Tomek Michniewicz – dziennikarz, backpacker, fotograf, radiowiec i aktywista. Autor dwóch bestsellerowych reportaży: „Samsara. Na drogach, których nie ma” oraz „Gorączka. W świecie poszukiwaczy skarbów”, redaktor naczelny serwisu podróżniczego KoniecŚwiata.net. Do niedawna dziennikarz radiowej Trójki, a wcześniej m.in. „Polityki” i Polskiego Radia BIS. Laureat czterech statuetek na festiwalu cywilizacji i sztuki mediów, odkrywców i podróżników Mediatravel, nominowany do nagrody National Geographic „Traveler”.

Zapowiedzi poszczególnych odcinków będzie można znaleźć na profilu FB Tomka Michniewicza: https://www.facebook.com/tomekmichniewicz

Informacje o programie na stronie Tomka Michniewicza: http://www.tomekmichniewicz.pl/wydarzenia/moj-nowy-program-w-jedynce/

 

O autorze
Alicja Szulborska
Pracuje jako dziennikarka i redaktorka oraz copywriterka. Nie wyobraża sobie życia bez kawy i cukru. Uzależniona od dobrych książek, filmów i seriali oraz muzyki. Ceni klasyków, ale i nie stroni od współczesnej literatury i kina. Uwielbia pisać i podróżować. Jest wiecznym poszukiwaczem więc co jakiś czas odkrywa nowe rzeczy, które stają się jej zainteresowaniami. Jedną z jej fascynacji jest pełna kontrastów azjatycka (w tym chińska) muzyka, której sporo miejsca poświęca na swoim blogu boswiatjestciekawy.wordpress.com.

Zobacz też