28 lipca 2013

Pokaz slajdów pt. „Gruzińska gimnastyka czyli ósemka na Zakaukaziu”

Pokaz slajdów pt. „Gruzińska gimnastyka czyli ósemka na Zakaukaziu”
Autor: http://www.poludnikzero.pl/index.php?x=news, Licencja: Domena publiczna

31 lipca o godz. 19:00 w warszawskim Południku Zero odbędzie się pokaz slajdów pt. „Gruzińska gimnastyka czyli ósemka na Zakaukaziu”. Goście wieczoru opowiedzą nie tylko o tym, co zobaczyli, ale i o tym, co i jak należy robić w Gruzji.

„Trzy godziny lotu od Warszawy leży kraj, w którym słowo „Polska” otwiera więcej drzwi niż jakakolwiek łapówka. Kraj, w którym słowo „Polak” powoduje że ceny usług topnieją, taksówkarze wiozą do domu za darmo (tak! To się zdarza!), kontrolerzy biletów nie sprawdzają ich życząc miłego pobytu, a pogranicznicy podpowiadają, co najlepiej zobaczyć przy następnym pobycie w ich kraju. Zapraszamy na relację z podróży po południowych stokach Kaukazu, po kraju winem i czaczą płynącym! Pięknym, wciąż jeszcze niepoznanym, ciągle dosyć egzotycznym. Dzień dobry, Gruzjo! Gamardżoba!” – informują goście honorowi wieczoru.

O czym będzie można usłyszeć w trakcie spotkania z podróżnikami:
– Czy 8 osób bezproblemowo złapie stopa w Kachetii (czyli „jazda UAZem z arbuzami w bagażniku)?
– Czy nieograniczone wino może się skończyć?
– Ile osób musi podróżować w bagażniku Golfa, żeby taksówka wyruszyła w kierunku posterunku policji?
– Gruzińskie supry (biesiady), czyli chinkali razy adżapsambali dzielone przez adżarskie chaczapuri
– Jakie toasty wznosi tamada na suprze (i czy myszka pod podłogą zasługuje na toast do dna!)?
– W którym mieście holenderski wiatrak sąsiaduje z chińską pagodą i norweskim domkiem znad fiordu?

Południk Zero – wbrew pozorom znajduje się w samym centrum Warszawy! Jest to knajpa o profilu podróżniczym przy ul. Wilczej 25. To miejsce klimatyczne, przytulne, nieco o atmosferze górskiego schroniska, ze starymi fotelami, kaflowymi piecami, ściennym zegarem, licznymi mapami i książkami podróżniczymi. Przede wszystkim jednak jest to miejsce, gdzie dużo się dzieje: pokazy slajdów z wypraw, spotkania z podróżnikami, a także filmy, śpiewanki, koncerty i zajęcia dla dzieci.

Miejsce: Południk Zero, ul. Wilcza 25

Strona organizatora wydarzenia: http://www.poludnikzero.pl

O autorze
Alicja Szulborska
Pracuje jako dziennikarka i redaktorka oraz copywriterka. Nie wyobraża sobie życia bez kawy i cukru. Uzależniona od dobrych książek, filmów i seriali oraz muzyki. Ceni klasyków, ale i nie stroni od współczesnej literatury i kina. Uwielbia pisać i podróżować. Jest wiecznym poszukiwaczem więc co jakiś czas odkrywa nowe rzeczy, które stają się jej zainteresowaniami. Jedną z jej fascynacji jest pełna kontrastów azjatycka (w tym chińska) muzyka, której sporo miejsca poświęca na swoim blogu boswiatjestciekawy.wordpress.com.

Zobacz też

Mapa świata na ścianę

Jeżeli chcemy, by nasze dziecko wiedziało, ile jest krajów na świecie, wystarczy rozłożyć przed...
Mapa świata na ścianę