28 lipca 2013

Pokaz slajdów pt. „Gruzińska gimnastyka czyli ósemka na Zakaukaziu”

Pokaz slajdów pt. „Gruzińska gimnastyka czyli ósemka na Zakaukaziu”
Autor: http://www.poludnikzero.pl/index.php?x=news, Licencja: Domena publiczna

31 lipca o godz. 19:00 w warszawskim Południku Zero odbędzie się pokaz slajdów pt. „Gruzińska gimnastyka czyli ósemka na Zakaukaziu”. Goście wieczoru opowiedzą nie tylko o tym, co zobaczyli, ale i o tym, co i jak należy robić w Gruzji.

„Trzy godziny lotu od Warszawy leży kraj, w którym słowo „Polska” otwiera więcej drzwi niż jakakolwiek łapówka. Kraj, w którym słowo „Polak” powoduje że ceny usług topnieją, taksówkarze wiozą do domu za darmo (tak! To się zdarza!), kontrolerzy biletów nie sprawdzają ich życząc miłego pobytu, a pogranicznicy podpowiadają, co najlepiej zobaczyć przy następnym pobycie w ich kraju. Zapraszamy na relację z podróży po południowych stokach Kaukazu, po kraju winem i czaczą płynącym! Pięknym, wciąż jeszcze niepoznanym, ciągle dosyć egzotycznym. Dzień dobry, Gruzjo! Gamardżoba!” – informują goście honorowi wieczoru.

O czym będzie można usłyszeć w trakcie spotkania z podróżnikami:
– Czy 8 osób bezproblemowo złapie stopa w Kachetii (czyli „jazda UAZem z arbuzami w bagażniku)?
– Czy nieograniczone wino może się skończyć?
– Ile osób musi podróżować w bagażniku Golfa, żeby taksówka wyruszyła w kierunku posterunku policji?
– Gruzińskie supry (biesiady), czyli chinkali razy adżapsambali dzielone przez adżarskie chaczapuri
– Jakie toasty wznosi tamada na suprze (i czy myszka pod podłogą zasługuje na toast do dna!)?
– W którym mieście holenderski wiatrak sąsiaduje z chińską pagodą i norweskim domkiem znad fiordu?

Południk Zero – wbrew pozorom znajduje się w samym centrum Warszawy! Jest to knajpa o profilu podróżniczym przy ul. Wilczej 25. To miejsce klimatyczne, przytulne, nieco o atmosferze górskiego schroniska, ze starymi fotelami, kaflowymi piecami, ściennym zegarem, licznymi mapami i książkami podróżniczymi. Przede wszystkim jednak jest to miejsce, gdzie dużo się dzieje: pokazy slajdów z wypraw, spotkania z podróżnikami, a także filmy, śpiewanki, koncerty i zajęcia dla dzieci.

Miejsce: Południk Zero, ul. Wilcza 25

Strona organizatora wydarzenia: http://www.poludnikzero.pl

O autorze
Alicja Szulborska
Pracuje jako dziennikarka i redaktorka oraz copywriterka. Nie wyobraża sobie życia bez kawy i cukru. Uzależniona od dobrych książek, filmów i seriali oraz muzyki. Ceni klasyków, ale i nie stroni od współczesnej literatury i kina. Uwielbia pisać i podróżować. Jest wiecznym poszukiwaczem więc co jakiś czas odkrywa nowe rzeczy, które stają się jej zainteresowaniami. Jedną z jej fascynacji jest pełna kontrastów azjatycka (w tym chińska) muzyka, której sporo miejsca poświęca na swoim blogu boswiatjestciekawy.wordpress.com.

Zobacz też