7 czerwca 2013

PIERWSZE BRZESZCZAŃSKIE SPOTKANIA Z PODRÓŻAMI „TO TU TO TAM” & AKADEMIA PODRÓŻOWANIE TRZY ŻYWIOŁY

PIERWSZE BRZESZCZAŃSKIE SPOTKANIA Z PODRÓŻAMI „TO TU TO TAM” & AKADEMIA PODRÓŻOWANIE TRZY ŻYWIOŁY
Autor: Ośrodek Kultury Brzeszcze, Alicja Szulborska, Licencja: Domena publiczna

15 czerwca o godz. 12:00 w sali widowiskowej Ośrodka Kultury w Brzeszczach rozpocznie się pierwsza edycja Brzeszczańskich Spotkań z Podróżami „To Tu To Tam” & Akademia Podróżowania Trzy Żywioły. Wśród gości honorowych zagoszczą m.in. Marek Tomalik, Katarzyna Dybrzyńska czy Richarad Biały.

Podróżowanie to marzenie niejednego z nas, nie każdy ma jednak szansę, by zwiedzić cały świat. Dzięki zdjęciom i filmom z różnych zakątków globu prezentowanych przez podróżników przenosimy naszych gości w egzotyczne krainy, smakujemy inne kultury, przenosimy się na inne kontynenty – piszą organizatorzy o imprezie.

Program Brzeszczańskich Spotkań z Podróżami:

Godz.12.00 – Otwarcie, polska ekspedycja amazońska
Spotkanie z Marcinem Obałkiem – trampem, pilotem wycieczek, członkiem zarządu Fundacion Mundo Puro w  Boliwii. Pomysłodawcą traktoriady- wyprawy ursusem do ameryki pd.-nominowanej w 2008 roku do prestiżowej nagrody National Geographic-Traveller

Godz.13.15  – „Australia, gdzie kwiaty rodzą się z ognia”
Spotkanie z Markiem Tomalikiem – podróżnikiem, dziennikarzem prasowym i radiowym, współpracownikiem m.in. Magazynu National  Geographic, z wykształcenia geologiem, pasjonatem i znawcą Australii, do której jeździ systematycznie od 1989 roku.

Godz. 14.30 – projekcja FREE TIBET EXPEDITION, film dokumentalny, reż. Marek Klonowski. Film opowiada o zmaganiach z największym na świecie masywem górskim Mount Logan.

Godz. 15.30 – PRZERWA

Godz.16.30 – „W państwie, które nie istnieje. Opowieści palestyńskiej nocy”
Spotkanie z Katarzyną Dybrzyńską –  Nomadką, od 5 lat żyjącą w drodze, propagatorką odpowiedzialnego podróżowania , aktywistką i aktywizatorką społeczną. Dziennikarką, fotografką i freelancerką.

Godz.17.45 – „Andamany – perła Oceanu Indyjskiego czyli sposób na przetrwanie zimy”
Spotkanie z Richardem Białym – mgr sztuki, tłumaczem, grafikiem, zainteresowanym przyrodą, systematyką waleni filmem dokumentalnym i fotografią.

Godz. 19.00 – projekcja ŻYĆ POZA SYSTEMEM – film dokumentalny Katarzyny Cegłowskiej. Wyjątkowa opowieść o polakach żyjących z dala od cywilizacji w brazylijskiej Selwie.

Bilety: bilet na spotkanie lub film – 5 zł, karnet – 15 zł
Miejsce: Kino Wisła, ul. Narutowicza 1, Brzeszcze

Strona organizatora wydarzenia: http://www.ok.brzeszcze.pl/news.php?id=2838

O autorze
Alicja Szulborska
Pracuje jako dziennikarka i redaktorka oraz copywriterka. Nie wyobraża sobie życia bez kawy i cukru. Uzależniona od dobrych książek, filmów i seriali oraz muzyki. Ceni klasyków, ale i nie stroni od współczesnej literatury i kina. Uwielbia pisać i podróżować. Jest wiecznym poszukiwaczem więc co jakiś czas odkrywa nowe rzeczy, które stają się jej zainteresowaniami. Jedną z jej fascynacji jest pełna kontrastów azjatycka (w tym chińska) muzyka, której sporo miejsca poświęca na swoim blogu boswiatjestciekawy.wordpress.com.

Zobacz też