7 czerwca 2013

PIERWSZE BRZESZCZAŃSKIE SPOTKANIA Z PODRÓŻAMI „TO TU TO TAM” & AKADEMIA PODRÓŻOWANIE TRZY ŻYWIOŁY

PIERWSZE BRZESZCZAŃSKIE SPOTKANIA Z PODRÓŻAMI „TO TU TO TAM” & AKADEMIA PODRÓŻOWANIE TRZY ŻYWIOŁY
Autor: Ośrodek Kultury Brzeszcze, Alicja Szulborska, Licencja: Domena publiczna

15 czerwca o godz. 12:00 w sali widowiskowej Ośrodka Kultury w Brzeszczach rozpocznie się pierwsza edycja Brzeszczańskich Spotkań z Podróżami „To Tu To Tam” & Akademia Podróżowania Trzy Żywioły. Wśród gości honorowych zagoszczą m.in. Marek Tomalik, Katarzyna Dybrzyńska czy Richarad Biały.

Podróżowanie to marzenie niejednego z nas, nie każdy ma jednak szansę, by zwiedzić cały świat. Dzięki zdjęciom i filmom z różnych zakątków globu prezentowanych przez podróżników przenosimy naszych gości w egzotyczne krainy, smakujemy inne kultury, przenosimy się na inne kontynenty – piszą organizatorzy o imprezie.

Program Brzeszczańskich Spotkań z Podróżami:

Godz.12.00 – Otwarcie, polska ekspedycja amazońska
Spotkanie z Marcinem Obałkiem – trampem, pilotem wycieczek, członkiem zarządu Fundacion Mundo Puro w  Boliwii. Pomysłodawcą traktoriady- wyprawy ursusem do ameryki pd.-nominowanej w 2008 roku do prestiżowej nagrody National Geographic-Traveller

Godz.13.15  – „Australia, gdzie kwiaty rodzą się z ognia”
Spotkanie z Markiem Tomalikiem – podróżnikiem, dziennikarzem prasowym i radiowym, współpracownikiem m.in. Magazynu National  Geographic, z wykształcenia geologiem, pasjonatem i znawcą Australii, do której jeździ systematycznie od 1989 roku.

Godz. 14.30 – projekcja FREE TIBET EXPEDITION, film dokumentalny, reż. Marek Klonowski. Film opowiada o zmaganiach z największym na świecie masywem górskim Mount Logan.

Godz. 15.30 – PRZERWA

Godz.16.30 – „W państwie, które nie istnieje. Opowieści palestyńskiej nocy”
Spotkanie z Katarzyną Dybrzyńską –  Nomadką, od 5 lat żyjącą w drodze, propagatorką odpowiedzialnego podróżowania , aktywistką i aktywizatorką społeczną. Dziennikarką, fotografką i freelancerką.

Godz.17.45 – „Andamany – perła Oceanu Indyjskiego czyli sposób na przetrwanie zimy”
Spotkanie z Richardem Białym – mgr sztuki, tłumaczem, grafikiem, zainteresowanym przyrodą, systematyką waleni filmem dokumentalnym i fotografią.

Godz. 19.00 – projekcja ŻYĆ POZA SYSTEMEM – film dokumentalny Katarzyny Cegłowskiej. Wyjątkowa opowieść o polakach żyjących z dala od cywilizacji w brazylijskiej Selwie.

Bilety: bilet na spotkanie lub film – 5 zł, karnet – 15 zł
Miejsce: Kino Wisła, ul. Narutowicza 1, Brzeszcze

Strona organizatora wydarzenia: http://www.ok.brzeszcze.pl/news.php?id=2838

O autorze
Alicja Szulborska
Pracuje jako dziennikarka i redaktorka oraz copywriterka. Nie wyobraża sobie życia bez kawy i cukru. Uzależniona od dobrych książek, filmów i seriali oraz muzyki. Ceni klasyków, ale i nie stroni od współczesnej literatury i kina. Uwielbia pisać i podróżować. Jest wiecznym poszukiwaczem więc co jakiś czas odkrywa nowe rzeczy, które stają się jej zainteresowaniami. Jedną z jej fascynacji jest pełna kontrastów azjatycka (w tym chińska) muzyka, której sporo miejsca poświęca na swoim blogu boswiatjestciekawy.wordpress.com.

Zobacz też

Odpraw się przez Facebooka

Fińskie linie lotnicze Finnair wpadły na pomysł, jak sprytnie wykorzystać społecznościowego giganta – wprowadziły...
Odpraw się przez Facebooka