8 października 2020

Kuligi w Zakopanem – rewelacyjna zabawa i niezwykłe przeżycie

Kuligi w Zakopanem – rewelacyjna zabawa i niezwykłe przeżycie

Trzeba przyznać, że zima wzbudza wiele emocji – niestety często dość negatywnych. Jesteśmy poirytowani tym, że panuje mróz, pada śnieg, jest ślisko. Trudno nam zmusić się do wyjścia z domu. Tymczasem, warto dostrzec jej zalety, przestać narzekać i udać się na zimowy wypoczynek gdzieś, gdzie ta pora roku przekona nas do siebie oraz zaprezentuje różnorodne możliwości spędzania czasu. Jednym z regionów, w którym na pewno docenimy jej urok jest Podhale.

Porcja dobrej zabawy, olśniewające otoczenie…

Przebywając zimą w Tatrach chętnie korzystamy z dostępnych form aktywności. Jeździmy na nartach, łyżwach, spacerujemy po szlakach delektując się atmosferą. Koniecznie też należy przejrzeć oferty typu – kulig Podhale. Przejażdżka saniami, to naprawdę świetna zabawa. Siedzimy wygodnie przykryci ciepłym kocem, pędzimy zaprzęgiem konnym przez najcudowniejsze tereny, odkrywamy górskie zakątki, podziwiamy krajobrazy – jak wtedy się nie uśmiechać, jak nie zapomnieć o szarej rzeczywistości i codziennych obowiązkach?

Najlepiej zdecydować się na kulig połączony z dodatkowymi atrakcjami, jak np. ognisko, czy biesiada w rytmach góralskiej kapeli. Urozmaicenie wypoczynku jest idealnym pomysłem. Każdy chce przecież wrócić do domu z poczuciem, że skorzystał z dostępnych rozrywek i doskonale się bawił.

Zimowe wycieczki

Zimą jest sporo okazji do tego, by zaplanować wypoczynek, spakować walizkę i ruszyć w góry. Jesteśmy już zmęczeni codzienną pracą, od letnich, słonecznych miesięcy minęło dużo czasu, marzymy o tym, by zmienić otoczenie chociaż na kilka dni. Niektórzy zdecydują się spędzić w górach Boże Narodzenie lub przywitać Nowy Rok, inni zabiorą tam swoje pociechy na ferie, jeszcze inni zaplanują romantyczne walentynki z drugą połówką. Podczas takich wypadów warto pamiętać o kuligu. Atrakcja będzie źródłem wielu pozytywnych wrażeń i dobrego humoru.

Znakomita oferta przejażdżek saniami dostępna jest na https://www.gorale.pl. Rzut oka na zdjęcia zadowolonych min uczestników kuligu, które zamieszczono na stronie i już pewne staje się, że będzie super! Musimy dodać, że organizator także latem proponuje kuligi, tyle że oczywiście dorożkami. Przejażdżka przez zieloną Dolinę Chochołowską to bardzo miłe przeżycie. Warto się o tym przekonać i wziąć udział w nietypowym kuligu. Jak widać Zakopane nie rozczarowuje i o każdej porze roku potrafi zagwarantować swym gościom szereg atrakcji. Nic, tylko z nich czerpać i zafundować sobie wymarzony wypoczynek!

O autorze
redakcja

Zobacz też