24 maja 2017

Najlepsze miejsca na wakacje w lipcu

Najlepsze miejsca na wakacje w lipcu
Licencja: Copyright

Wakacje zbliżają się wielkimi – a dla niektórych mniejszymi – krokami i wielu z nas już w myślach planuje, jak i gdzie spędzić urlop. Dobrze jest przedsięwzięcie zaplanować i zorganizować wcześniej, gdyż wiadomo, że co zostawiamy na ostatnią chwilę, różnie się kończy. Zarówno miejsce pobytu, szczegółowy plan wycieczki, jak również rezerwacja biletów powinny być właściwie przemyślane. Zastanówmy się zatem, gdzie są najlepsze miejsca na wakacje, a następnie zarezerwujmy loty na lipiec. Czekanie będzie z pewnością przyjemniejsze ze świadomością, że wszystko zostało już dobrze zaplanowane.

Amsterdam

Niektórzy preferują spędzanie wczasów w miejscach, gdzie klimat zasadniczo nie odbiega od tego, w jakim żyje się na co dzień. Przyzwyczajenie do określonych warunków klimatycznych sprawia, że można skupić się na atrakcjach turystycznych bez obawy, że nagła zmiana atmosferyczna niekorzystnie wpłynie na nasze zdrowie czy samopoczucie i zaburzy radość z wolnego czasu. Dla europejczyka takim miejscem może być Amsterdam. Miasto zwane „Wenecją Północy” wywołuje różnorakie skojarzenia – godne polecenia jest szczególnie dla tych, którzy cenią sobie dobrą zabawę i klimat nieustających wakacji, gdyż taka właśnie atmosfera panuje w Amsterdamie. Dla jednych atrakcją będzie nocne życie, pełne kawiarenek i restauracji, tłumów ludzi, dla innych życie… na rowerze. Ten właśnie środek lokomocji dominuje w panoramie Amsterdamu i poznawanie miasta na dwóch kołach może być punktem głównym takiej wyprawy. Nie zawiodą się także miłośnicy sztuki i historii, wszak twórczość Rembrandta i Van Gogha najlepiej podziwiać w kraju ich urodzenia.

Gruzja

Co, gdy zapragniemy odrobiny egzotyki, która zmusi nas też do mobilności? Warto wówczas postawić na Gruzję! Jest to prawdziwy raj u stóp Kaukazu, w którym można zakochać się od pierwszego wejrzenia. Czym wyżej się przemieścimy w tym państwie, tym będziemy mieli gwarantowane piękniejsze widoki i niezapomniane wspomnienia. Warto włożyć wysiłek wędrówkę, aby doświadczyć tych przeżyć. Ten specyficzny klimat przenoszący nas w kilka godzin z tropikalnych upałów w zimową śnieżycę jest prawdziwym magnesem dla wielu turystów. Do tego dochodzi poznanie zupełnie nowej kultury, wraz z jej historią i… kuchnią. Nie da się ukryć, że te dwa elementy są wyjątkowo atrakcyjne dla przybyszów z innych regionów świata. Z jednej strony stare klasztory, warownie, starożytna stolica zwana miastem-muzeum, a z drugiej moc potraw, smaków i całej kultury biesiadowania po gruzińsku.

Zjednoczone Emiraty Arabskie

Dla spragnionych słońca, plaży i błękitnego nieba rozwiązaniem mogą być Zjednoczone Emiraty Arabskie. Ten jeden z najbogatszych krajów na świecie, nie wstydzi się swojej zamożności i na każdym kroku daje turystom do zrozumienia, że znaleźli się w raju. Mamy tam monumentalność i rozmach, jeśli chodzi o – nazwijmy to – „wystrój” państwa, ale jest to skrojone na kieszeń „przeciętnego” turysty. Najdroższe i najbardziej efektowne hotele mogą raczej służyć jako element obserwacji turystycznych, ale i pozostałe oferują atrakcje, które stoją na najwyższym poziomie i zadowolą całą rodzinę – SPA, nurkowanie, wszelkie sporty wodne. Dla niektórych istotnym punktem pobytu mogą być centra handlowe, które są tak rozbudowane, że można skorzystać z wycieczki wożącej turystów po tego typu miejscach. Brak cła i podatków sprawia, że ceny towarów i usług są wystarczająco atrakcyjne dla odwiedzających.

Wakacyjne loty dobrze już dzisiaj zaplanować, aby ze spokojną głową oczekiwać upragnionego urlopu!

O autorze
redakcja

Zobacz też

Zamieszkaj w więzieniu

Władze Obwodu Kalinigradzkiego, zainspirowanie gotyckimi zamkami Rynie i Lidzbarku Warmiński, które zyskały nowe, hotelowe...
Zamieszkaj w więzieniu

Navigator Festival 2014

28 lutego wystartuje Navigator Festival. Impreza potrwa do 2 marca. Trzy festiwalowe dni wypełnią...
Navigator Festival 2014