6 sierpnia 2021

Rejs z dzieckiem do krainy LEGO – niesamowita przygoda dla całej rodziny!

Artykuł sponsorowany
Rejs z dzieckiem do krainy LEGO – niesamowita przygoda dla całej rodziny!

Leg godt! Czyli „baw się dobrze!” To od tego duńskiego zwrotu powstała nazwa przedsiębiorstwa zabawkarskiego LEGO, założonego w miasteczku Billund w Danii. Klocki LEGO zna i kocha cały świat, a ich fenomen trwa już blisko 90 lat. I to właśnie w Billund, ponad 50 lat temu, powstał LEGOLAND – największy park rozrywki, bajkowe królestwo z klocków LEGO.

Jakie atrakcje czekają w LEGOLANDZIE?

 

LEGOLAND to 9 tematycznych krain, gdzie zarówno dzieci, jak i dorośli spędzą fantastycznie czas.

W miasteczku miniatur MINILAND zobaczymy miniatury słynnych budynków i miast, zbudowane z klocków, popłyniemy w rejs mini-łódką z klocków, pojedziemy kolejką z LEGO i wstąpimy do LEGO Safari.

W  LEGOREDO czeka na nas Dziki Zachód, Indianie i kowboje, rollercoaster Flying Eagle, a nawet duchy i upiory z Nawiedzonego Domu.

Akwarium z prawdziwymi rekinami i muzyczna fontanna zaskoczą nas w Krainie Wyobraźni (Imagination Zone). To tutaj mieści się największe w całej Skandynawii kino 4D.

W Świecie NINJAGO sprawdzimy swoje umiejętności w labiryncie z laserami, na ściance wspinaczkowej, czy podczas interaktywnego przejazdu kolejką 3D, w której będziemy walczyć z wrogami Ninja.

W Krainie Przygody (ADVENTURE LAND) spotkamy żywe mumie w egipskiej świątyni, popływamy się na ślizgaczach wodnych i przejedziemy się ekstremalną kolejką górską  X-treme Racers.

Zamki, księżniczki i rycerze to Kraina KNIGHTS’ KINGDOM. Tylko tutaj możemy wyruszyć na wyprawę Wikingów z ośmiometrowym zjazdem po wodospadzie.

DUPLO Land to raj dla najmłodszych: czekają na nie domki z klocków DUPLO, karuzela, wielki plac zabaw i mini diabelski młyn.

Miłośnicy wodnego szaleństwa powinni wstąpić do Krainy Piratów (PIRATE LAND), by wziąć udział w bitwie na armatki wodne na pirackich statkach lub po prostu pobawić się w mini-aquaparku.

Szkoła Pilotów Lodowych z prawdziwym symulatorem lotów, zatoka pingwinów oraz myśliwiec X-wing Luke’a Skywalkera to tylko nieliczne atrakcje z Krainy POLAR LAND.

Rejsy do Danii – LEGOLAND BILLUND RESORT

LEGOLAND wchodzi w skład LEGOLAND BILLUND RESORT utworzonego przez 8 duńskich gmin.

Warto przedłużyć pobyt w Danii i oprócz wizyty w LEGOLANDZIE  odwiedzić atrakcje oferowane przez region:

  • LEGO House – Centrum kreatywności z wystawami, Muzeum LEGO i 4 salami zabaw.
  • Lalandia – tropikalny park wodny ze zjeżdżalniami, basenem ze sztucznymi falami, jacuzzi, restauracjami, centrum fitness, sklepami, a nawet sztucznym stokiem i lodowiskiem.
  • Givskud ZOO Safari – to teren o powierzchni 6500 m2 ze zwierzętami z Azji, Afryki, Ameryki Północnej i Południowej i specjalnym parkiem lwów.
  • WOW Park Billund – niezwykły park linowy o powierzchni 40 boisk piłkarskich.

Jak dojechać? A może rejs promem?

 

Do Billund można dostać się:

  • Ekonomicznie – samochodem – przykładowa trasa z Warszawy do Billund wynosi 1100 km i przebiega przez Berlin. Jadąc autem, można zabrać własne jedzenie, które w Skandynawii jest dość drogie.
  • Szybko – samolotem – zarówno tanimi liniami, jak i LOT-em. Lot trwa około 1,5 godziny, a lotnisko zlokalizowane jest kilkaset metrów od wejścia do LEGOLANDU.
  • Wygodnie – promem – promy pasażerskie Stena Line wypływają z portu w Gdyni do Karlskrony nawet trzy razy dziennie. Na prom spokojnie można wjechać własnym samochodem, którym później kontynuujemy podróż z Karlskrony do Billund (ok. 500 km). Jest to opcja najdłuższa, ale to świetny wstęp do prawdziwej wakacyjnej przygody.

Planując wyprawę, warto sprawdzić aktualny rozkład kursowania promów oraz ofertę rejsów rodzinnych i wycieczek na http://www.stenaline.pl/wycieczki/rodzinne , ponieważ często można trafić na atrakcyjne pakiety, z biletami do LEGOLANDU w cenie.

Rejs z dziećmi do LEGOLANDU gwarantuje moc niezapomnianych przeżyć dla całej rodziny: wyprawa morska wielkim statkiem, przygody w krainie LEGO i szaleństwa w aquaparku Lalandii sprawią wszystkim wiele radości.

O autorze
redakcja

Zobacz też