6 listopada 2019

Ubezpieczenie turystyczne online dla dużej rodziny – jak je wybrać?

Ubezpieczenie turystyczne online dla dużej rodziny – jak je wybrać?

Wakacje z kilkorgiem dzieci mogą być przyjemne, jeśli zadba się przed wyjazdem o wszystkie szczegóły. Jednym z nich jest wykupienie ubezpieczenia turystycznego, które obejmie zarówno dzieci, jak i rodziców. Jak wybrać polisę turystyczną dla dużej rodziny?

 

  1. 1. Zakres ubezpieczenia dostosowany do potrzeb wszystkich uczestników wycieczki
  2. 2. Ubezpieczanie OC w życiu prywatnym
  3. 3. Ubezpieczenie ze zniżką dla posiadaczy Karty Dużej Rodziny

 

Planujesz wakacje z trójką lub czwórką dzieci? Jeśli tak, zapoznaj się z ważnymi kwestiami dotyczącymi wyboru polisy turystycznej dla wielodzietnej rodziny.

Zakres ubezpieczenia dostosowany do potrzeb wszystkich uczestników wycieczki

W przypadku wybierania ubezpieczenia turystycznego dla dużej rodziny ważne jest uwzględnienie potrzeb wszystkich osób, które wspólnie wyjeżdżają na wakacje. Zakup jednej polisy rodzinnej jest tańszy niż opłacanie odrębnych polis dla każdego członka rodziny. Rodzice wraz z dziećmi powinni dokładnie omówić, co zamierzają robić w czasie wakacji i jakie sprzęty zabierają ze sobą. Dzięki temu będzie im łatwiej podjąć decyzję, czy zdecydować się na opłacenie ubezpieczenia urazów powstałych w czasie uprawiania sportów ekstremalnych, czy też można z niego zrezygnować. W podobny sposób rozwiąże się dylematy dotyczące ubezpieczeń bagażu, sprzętu elektronicznego i sportowego o znacznej wartości.

Rodzice dodatkowo powinni podjąć decyzję, czy rozszerzyć ubezpieczenie kosztów leczenia o koszty leczenia chorób przewlekłych. Jest to ważne, na przykład gdy jeden z członków rodziny cierpi na schorzenie serca, które leczy od pewnego czasu. W przypadku zaostrzenia choroby w czasie podróży, ubezpieczenie turystyczne z ochroną kosztów leczenia chorób przewlekłych umożliwi skorzystanie z bezpłatnej pomocy medycznej. Brak takiej polisy będzie równoznaczny z koniecznością samodzielnego opłacenia kosztów leczenia przewlekłego schorzenia poza granicami kraju. Co ważne, w przypadku hospitalizacji lub konieczności przeprowadzenia operacji, koszty leczenia choroby przewlekłej mogą przekroczyć nawet kilkaset tysięcy złotych.

Przed wyjazdem na wakacje za granicę rodzina powinna ustalić, do jakiej kwoty chce ubezpieczyć koszty leczenia. Jest to szczególnie istotna decyzja w przypadku wycieczek poza granice Unii Europejskiej. Poza UE zaleca się, by ubezpieczenie kosztów leczenia opiewało minimum na kwotę 1 miliona złotych. Może wydawać się to zbyt wysoką sumą, ale w przypadku przeprowadzenia operacji i konieczności późniejszej hospitalizacji kilkorga członów rodziny, osiągniecie limitu jest realne. Niższa suma ubezpieczenia może okazać się w takich sytuacjach poważnym problemem, gdyż różnice między nią a realnymi kosztami leczenia pokrywa się z własnej kieszeni. Dodatkowo powinno się sprawdzić, czy ubezpieczenie online obejmuje koszty assistance i transportu medycznego do kraju z wybranego miejsca na świecie.

Ubezpieczanie OC w życiu prywatnym

Podróżowanie z dziećmi, zwłaszcza małymi, często jest dla rodziców stresujące. Wielu z nich martwi się, że pociecha coś zniszczy w hotelu lub uszkodzi mienie należące do innych turystów. Takie sytuacje są nieprzyjemne dla wszystkich, dlatego na https://www.nn.pl/dla-ciebie/turystyka-i-hobby.html można wyszukać polisy z ubezpieczeniem OC w życiu prywatnym. W jaki sposób działa taka polisa? W jej ramach można zgłosić szkodę wyrządzoną przez ubezpieczonego lub przebywające z nim dziecko w celu wypłacenia odszkodowania osobie pokrzywdzonej. Przykładowo, jeśli pociecha wybije szybę w pokoju hotelowym lub zniszczy drogi sprzęt sportowy innego turysty, rodzice mogą zgłosić szkodę ubezpieczycielowi, a ten wypłaci rekompensatę finansową właścicielowi obiektu lub jednemu z gości hotelu. W ten sposób szybko załagodzi się spór i spędzi się beztroskie wakacje, pomimo pewnych problemów.

OC w życiu prywatnym przyda się również w innych sytuacjach. Odszkodowanie otrzymają osoby zajmujące się domem lub mieszkaniem ubezpieczonych, jeśli na skutek zaniedbania ubezpieczonego dojdzie u nich np. do urazu. Przykładowo, w czasie rodzinnego wyjazdu na narty, babcia doglądająca kota otrzyma rekompensatę finansową, jeśli złamie nogę na oblodzonych schodach, prowadzących do mieszkania ubezpieczonych.

Ubezpieczenie ze zniżką dla posiadaczy Karty Dużej Rodziny

Posiadanie trójki dzieci uprawnia rodziców do korzystania z wielu zniżek i rabatów w ramach programu Karta Dużej Rodziny. Wybierając ubezpieczenie dla dzieci i rodziców na czas wakacji, warto przyjrzeć się polisom, które są oferowane ze zniżkami dla rodzin wielodzietnych. Jest to istotne udogodnienie dla wielodzietnych, którzy na wakacje wydają znacznie więcej niż przeciętna polska rodzina. Nawet 20 procent oszczędności jest realną ulgą, którą wyraźnie odczuwa się w portfelu, gdy podróżuje się co najmniej z trójką dzieci.

Karta dużej rodziny ubezpieczenie turystyczne – towarzystwa ubezpieczeniowe, które posiadają w swojej ofercie specjalne polisy dla dużych rodzin oferują nawet 20 procent zniżki na ubezpieczenia. Dzięki temu można bezpiecznie wypoczywać na wakacjach, nie martwiąc się o dzieci, ani o własny stan zdrowia. Zniżka sprawia, że nawet ubezpieczenie turystyczne za granicę jest przystępne cenowo dla rodziców posiadających trójkę lub więcej dzieci.

O autorze
redakcja

Zobacz też

Na Jamajkę bez wizy

Dobra wiadomość dla fanów Boba Marleya: Jamajkę, ojczyznę znanego muzyka, odwiedzić można już bez...
Na Jamajkę bez wizy