28 września 2023

Zła historia kredytowa a pożyczka

Artykuł sponsorowany
Zła historia kredytowa a pożyczka

Posiadanie niezbyt dobrej historii kredytowej nie musi oznaczać braku szans na pożyczkę. Dziś na polskim rynku finansowym i takie osoby mogą liczyć na dodatkowy zastrzyk gotówki. Poznaj pożyczki bez BIK.

Dlaczego bank sprawdza historię kredytową?

Gdy składamy wniosek o kredyt lub pożyczkę, bank zawsze wnikliwie analizuje nas jako potencjalnego klienta. Sprawdza zdolność kredytową, do czego potrzebuje wiedzę o zarobkach wnioskodawcy. Zestawia je z miesięcznymi kosztami – związanymi ze spłatą zobowiązań, opłatami mieszkaniowymi, czy koniecznością utrzymania innych osób (np. dzieci). Firmy pożyczkowe także najczęściej wymagają tych informacji. Często podchodzą jednak dużo bardziej liberalnie do nieco słabszych możliwości finansowych wnioskodawcy.

Banki i firmy pożyczkowe sprawdzają również historię kredytową. Znajdują się w niej informacje o dotychczasowych zobowiązaniach – ich terminowej spłacie oraz ewentualnych zaległościach. Niespłacone długi, a nawet opóźnienia w ich regulowaniu, mogą więc uniemożliwić otrzymanie kredytu lub pożyczki. Wyjątek mogą tu natomiast stanowić pożyczki bez BIK.

Pożyczki bez sprawdzania bazy BIK

Pożyczki bez BIK to produkt kierowany do bardzo szerokiego grona odbiorców. Także ci ze słabą historią kredytową (lub bez historii, na przykład osoby młode) mogą liczyć na otrzymanie dodatkowego zastrzyku gotówki. Zwykle pożyczkodawca i tak sprawdza historię kredytową wnioskodawcy, przymyka jednak oko na złe wpisy. Mogą tego wymagać  obowiązujące w Polsce przepisy.

Wiemy już, że pożyczki bez BIK są propozycją, z której każdy może korzystać. Czy wiąże się to z dużo wyższymi odsetkami lub koniecznością płacenia innych opłat? Czasami tak. Firmy pożyczkowe w ten sposób rekompensują sobie większe ryzyko braku spłaty zobowiązania. Nie jest to jednak regułą. Warto szukać niedrogich pożyczek bez BIK. Ich koszt może nie różnić się od typowej oferty, niedostępnej dla osób zadłużonych i ze słabą historią w BIK. W dalszej części dzisiejszego poradnika dowiesz się, gdzie szukać takich pożyczek.

Dla kogo są pożyczki bez BIK

Można śmiało powiedzieć, że pożyczki bez BIK są dostępna dla prawie wszystkich wnioskodawców. Poza bardzo luźnym podejściem do sprawdzania historii kredytowej, najczęściej także z innych względów jest to możliwe. Tacy pożyczkodawcy, chcąc zaproponować swoje produkty wielu klientom, nie wymagają też dużych zarobków. Zwykle nie trzeba również posiadać stałego źródła dochodów. Pożyczki akceptują dochody z umowy o pracę, umowy zlecenie, własnej działalności, emerytur i rent, a nawet zasiłków socjalnych.

Limit wieku przy pożyczkach bez BIK również najczęściej jest wyższy, niż w propozycjach w banku. Wniosek złożysz nawet mając ukończone dopiero co 18 lat. Skorzystanie z takiej pożyczki i jej terminowa spłata może więc pomóc w zbudowaniu pozytywnej historii kredytowej. W przyszłości przyda się, jeśli będziesz się ubiegać o kredyt hipoteczny, czy pożyczkę na większą sumę. Pożyczki bez BIK zwykle są bowiem dostępne na nieco niższe kwoty. Kilka tysięcy złotych najczęściej jest natomiast w zupełności wystarczające dla wielu klientów.

Gdzie szukać pożyczek bez BIK?

Pożyczka bez BIK wydaje Ci się atrakcyjną opcją? Możesz postarać się o nią w jednej z wielu firm pożyczkowych. Wszelkie informacje o pożyczkach bez BIK znajdziesz na https://super-pozyczka.pl/pozyczki-bez-bik/

Jeśli nie chcesz natomiast tracić czasu na porównywanie setek ofert, czy wyszukiwanie ich, jest inny sposób. W rzetelnym serwisie o tematyce pożyczkowej znajdziesz ranking pożyczek bez BIK.

Ranking pożyczek bez BIK

Szukasz pożyczki bez BIK? Ta opcja jest wyjątkowo dobra dla osób z nieco słabszą historią kredytową. Często może być też dla nich jedyną możliwością na pożyczenie pieniędzy.

Aby nie przepłacać, warto skorzystać z rankingu pożyczek bez BIK. Znajdziesz go pod adresem https://super-pozyczka.pl/pozyczki-bez-bik/. Do zestawienia trafiają oferty pożyczek od wielu firm z całej Polski. Są aktualne, nie tracisz więc czasu na przyglądanie się niedostępnym już dziś propozycjom.

Artykuł sponsorowany

O autorze
redakcja

Zobacz też