29 lipca 2013

Spotkanie podróżnicze z cyklu „Palcem po mapie – Wieczór z przygodą” pt. „Półwysep Arabski – od starożytności po nowoczesność”

Spotkanie podróżnicze z cyklu „Palcem po mapie – Wieczór z przygodą” pt. „Półwysep Arabski – od starożytności po nowoczesność”
Autor: http://www.poludnik18.pl/index.php/component/jevents/icalrepeat.detail/2013/08/05/65/32%7C33%7C34%7C35%7C36%7C37%7C38%7C59%7C63/polwysep-arabski-od-starozytnosci-po-nowoczesnosc?Itemid=105, Licencja: Domena publiczna

 W poniedziałek 5 sierpnia o godz. 19:00 odbędzie się spotkanie z cyklu „Palcem po mapie – Wieczór z przygodą” – pt. „Półwysep Arabski – od starożytności po nowoczesność”. Gościem wieczoru będzie Michał Witkiewicz – podróżnik, wykładowca trójmiejskich uczelni wyższych, doradca samorządowy, dziennikarz, fotografik, prezes Polskiego Klubu Przygody, który opowie o podróży przez Jemen, Oman i Zjednoczone Emiraty Arabskie. 

„Półwysep Arabski, położony między Morzem Czerwonym, Morzem Arabskim i Zatoką Perską, to obszar w niewielkim tylko stopniu odkryty przez turystów. Wieloletnia izolacja od świata sprawiła, że do dziś żywe są tu wielowiekowe tradycje i na każdym kroku poczuć można autentyczny świat Orientu. Kraje tego regionu są synonimem niewiarygodnej wprost gościnności i bezinteresowności ze strony mieszkańców żyjących często w nieprzyjaznym człowiekowi środowisku. Obszar ten to również nieskończone koloryty. Różnorodność krajobrazów – pustynie, surowe łańcuchy górskie, głębokie kaniony i oazy pełne zadziwiająco gęstej roślinności i tryskających źródeł, nieskończone kilometry piaszczystych plaż oraz krystalicznie czyste wody kryjące bogate ogrody rafy koralowej, jak również stare historyczne osady i forty, obok futurystycznych miast – to tylko niektóre z atrakcji oferowanych przez ten region świata” – informują organizatorzy spotkania.

Michał Witkiewicz – podróżnik, wykładowca trójmiejskich uczelni wyższych, doradca samorządowy, dziennikarz, fotografik, prezes Polskiego Klubu Przygody. Członek wielu organizacji naukowych i podróżniczych (m.in. National Geographic Society). Przemierzył ponad 100 krajów świata na pięciu kontynentach. Wędrował po bezludnej, lodowatej tundrze i walczył o życie w kazachskim stepie, pił archi z mongolskimi notablami i jadł świnki morskie z peruwiańskimi przemytnikami, brodził po pas w błocie w syberyjskiej tajdze i przedzierał się przez las na… chińskim murze. Do jego największych osiągnięć należy zaliczyć pieszo-pontonowe, samotne ekspedycje – wzdłuż granicy Europy z Azją i w poprzek Ameryki Południowej, za które został wyróżniony w konkursie Kolosy (w 2003 i 2005 r.) – najbardziej prestiżowej nagrodzie w środowisku polskich eksploratorów i zdobywców.

Spotkanie jest współfinansowane ze środków Miasta Gdańsk.

Miejsce: Południk 18, ul. Garncarska 7/8/9, Gdańsk

Strona gościa wieczoru, Michała Witkiewicza: www.witkiewicz.pl

Strona wydarzenia: http://www.poludnik18.pl/index.php/component/jevents/icalrepeat.detail/2013/08/05/65/32%7C33%7C34%7C35%7C36%7C37%7C38%7C59%7C63/polwysep-arabski-od-starozytnosci-po-nowoczesnosc?Itemid=105

O autorze
Alicja Szulborska
Pracuje jako dziennikarka i redaktorka oraz copywriterka. Nie wyobraża sobie życia bez kawy i cukru. Uzależniona od dobrych książek, filmów i seriali oraz muzyki. Ceni klasyków, ale i nie stroni od współczesnej literatury i kina. Uwielbia pisać i podróżować. Jest wiecznym poszukiwaczem więc co jakiś czas odkrywa nowe rzeczy, które stają się jej zainteresowaniami. Jedną z jej fascynacji jest pełna kontrastów azjatycka (w tym chińska) muzyka, której sporo miejsca poświęca na swoim blogu boswiatjestciekawy.wordpress.com.

Zobacz też