20 marca 2023

Wczasy nad polskim morzem. Chcesz taniej? Zaplanuj je wcześniej!

Wczasy nad polskim morzem. Chcesz taniej? Zaplanuj je wcześniej!

Jak co roku latem wielu z nas będzie chciało pojechać na wakacje nad polskie morze. Niestety często przepłacamy za tę przyjemność korzystając z pośrednictwa biur podróży, które na takim biznesie zarabiają krocie. Znacznie taniej będzie Was kosztować pobyt jeśli sami na własna rękę poszukacie noclegów. A jest w czym wybierać. Są hotele, pensjonaty, kwatery prywatne. My chcielibyśmy zainteresować Was szczególnie domkami letniskowymi. Sprawdźcie czy chcielibyście z tego skorzystać.

 

Dlaczego warto zaplanować urlop z wyprzedzeniem?

Wszystkie najlepsze oferty noclegowe, a więc takie w których cena jest adekwatna do standardu i komfortu pobytu znikają bardzo szybko. Tuż przed samymi wakacjami pozostaną do wyboru zwykle albo miejsca mało wygodne, daleko od plaży na prywatnych kwaterach (to w wersji tańszej) albo wypasione, luksusowe, blisko morza hotele ale za kosmiczną cenę. I prawie nic pośrodku. Natomiast w marcu, kwietniu kiedy dopiero zaczynają się rezerwacje można znaleźć naprawdę ciekawe możliwości.

Dlaczego domki nad morzem są ciekawą propozycją na wakacje

Wg. portalu E-Wczasy.pl – Domki nad morzem  możecie znaleźć w prawie każdej nadmorskiej miejscowości. Na stronach internetowych pod hasłem „domki blisko morza” są tak znane miejsca jak Rewal, Ustka, Mielno, Władysławowo czy Łeba, ale też mniej znane (czytaj tańsze i mniej zatłoczone) jak Grzybowo, Chłapowo, Wicie i wiele innych. Są one położone zwykle bardzo blisko plaży dzięki czemu nie trzeba będzie iść daleko z leżakami, kocami i parawanem. Jednocześnie dają możliwość odpoczynku w komfortowych warunkach przy jednocześnie umiarkowanej cenie. Jak dobrze poszukacie to może znajdziecie nawet noclegi poniżej 100 złotych za osobę.

Warto pamiętać, że wynajmując domek płaci się zwykle nie za ilość osób ale za cały budynek. A istnieją też takie, które pomieszczą nawet 6 lub 7 osób. Można więc wybrać się z zaprzyjaźnioną drugą rodziną albo większą paczką przyjaciół.

Do dyspozycji będziecie mieć zwykle kilka pokoi, aneks kuchenny, własną łazienkę, taras albo balkon. Nierzadko zarządcy obiektów starają się zapewnić plac zabaw dla dzieci, miejsce na grilla, boisko do siatkówki albo wypożyczalnię rowerów.

W domach macie większą prywatność niż na kwaterze prywatnej lub w hotelu, gdzie jest zwykle znacznie większe zatłoczenie gości. Często można też zabrać ze sobą swojego kota lub psa.

Co warto zwiedzić przy okazji pobytu nad morzem?

Jeśli będziecie w województwie pomorskim koniecznie trzeba wybrać się do Trójmiasta. A więc zwiedzić piękny Gdańsk, przejść się na molo w Sopocie lub zobaczyć Dar Pomorza na gdyńskim nabrzeżu. Można też wybrać się na zamek krzyżacki w Malborku. Na Pomorzu zachodnim warte zwiedzania są między innymi Szczecin, Kołobrzeg i Koszalin. Zresztą jadąc na wczasy warto zaopatrzyć się w dobrą mapę lub przewodnik, w którym szczegółowo będą opisane najciekawsze atrakcje okolicy. Polska jest piękna i warto ją zwiedzać zwłaszcza podczas letnich wakacji. Także w podróży na Wybrzeże można zrobić sobie postój na przykład w Toruniu, Bydgoszczy, Bytowie lub innych ciekawych miejscach.

O autorze
redakcja

Zobacz też

Warsztaty Sumi-e

W dniach 9-10 marca będzie można wziąć udział w kursie malarstwa sumi-e, którego organizatorem...
Warsztaty Sumi-e