1 sierpnia 2013

Izerska Wielka Wyprawa 2013

Izerska Wielka Wyprawa 2013
Autor: http://izerskawyrypa.mcrace.pl/, Licencja: Domena publiczna

W dniach 16-18 sierpnia odbędzie się Izerska Wielka Wyprawa 2013 – impreza na orientację dla rowerzystów i piechurów. IV Ekstremalny Rajd na Orientację wystartuje z Lwówka Śląskiego. W tegorocznej edycji zawodnicy mają do wyboru pięć tras; piesi – dystans 20, 50 lub 100 km, a rowerzyści 70 albo 150 km, które przygotowali Arkadiusz i Kornel Jaskułowie z teamu mod-x.org. Organizatorami imprezy są: Henryk Sławiński – Prezes PTSM Oddziału Łużyckiego w Lubaniu, Krystyna Sławińska, Arkadiusz Zapotoczny, Arkadiusz i Kornel Jaskułowie, Violetta Pietrzak oraz Michał Muliński. 

„Izerska Wielka Wyrypa – impreza na orientację, która ma promować region Gór i Pogórza Izerskiego, pokazać piękno tego miejsca i sprawdzić ludzką wytrzymałość. Impreza, która łączy sportową rywalizację z zamiłowaniem do turystyki. Okazja do spotkań i wymiany doświadczeń  z osobami z całego kraju i zagranicy, których łączy podobna pasja. W tym roku zawodnicy do wyboru mają aż pięć zróżnicowanych tras. Piechurzy mogą zmierzyć się    z dystansem 20, 50 lub 100 km. Rowerzyści wybierają między trasami o długościach 150 lub 70 km” – informują organizatorzy wydarzenia.

Na czym polega Izerska Wielka Wyprawa 2013? „Każdy z zawodników na starcie dostaje przygotowaną przez organizatorów i wcześniej przez nich samych dokładnie sprawdzoną w terenie mapę z zaznaczonymi punktami kontrolnymi. Zadaniem każdego ze śmiałków jest znalezienie wszystkich punktów i potwierdzenie swojej obecności na nich na specjalnych kartach. Ci, którzy mają w sobie żyłkę zwycięzcy nie tylko jednak szukają punktów kontrolnych, ale starają się to zrobić w jak najkrótszym czasie. I ci wygrywają rywalizację. Nie wolno jednak zapominać, że rajd jest ekstremalny, bo niecodziennie chodzimy, biegamy czy pokonujemy na dwóch kółkach kilkaset czy kilkadziesiąt kilometrów bez względu na pogodę. Deszcz, upał, wysoka temperatura i piekące słońce w dzień, chłód w nocy, krzaki jeżyn, pokrzywy, gęste zarośla – oto co doskwiera śmiałkom. Do tego nigdy nie wiadomo, co czeka na nas za zakrętem: może jakaś leśna zwierzyna, a może po prostu nierówność terenu, na której łatwo stracić równowagę. Jednym słowem czeka nas niezła przygoda! I to chyba słowo klucz: Izerska Wielka Wyrypa to impreza, na której poczujecie smak przygody. Poznacie, jak działa na Was duża dawka adrenaliny, sprawdzicie, jak zachowujecie się w sytuacji kryzysowej, zmierzycie się z własnymi lękami i przekonacie, że strach ma tylko wielkie oczy. I wygracie! A do tego wszystko to w scenerii jednego z najpiękniejszych zakątków Polski: w Górach i na Pogórzu Izerskim. Zobaczycie miejsca, w których stopa turysty staje naprawdę rzadko, zachwycicie się krajobrazami, które pozostaną w Waszych myślach na długo, poznacie miejsca, do których zapragniecie jeszcze kiedyś powrócić. Jeśli czujecie, że odrobina potu na plecach na tle pięknej przyrody to coś, co Was pociąga – to ta impreza jest właśnie dla Was! Zapraszamy do spróbowania swoich sił na jednej z tras rajdu” – informują organizatorzy.

Osoby zainteresowane wzięciem udziału w imprezie mogą zgłosić chęć uczestnictwa poprzez wypełnienie formularza zgłoszeniowego na stronie organizatora: http://izerskawyrypa.mcrace.pl/informacje/zgloszenia/

Strona organizatora wydarzenia: http://izerskawyrypa.mcrace.pl/

O autorze
Alicja Szulborska
Pracuje jako dziennikarka i redaktorka oraz copywriterka. Nie wyobraża sobie życia bez kawy i cukru. Uzależniona od dobrych książek, filmów i seriali oraz muzyki. Ceni klasyków, ale i nie stroni od współczesnej literatury i kina. Uwielbia pisać i podróżować. Jest wiecznym poszukiwaczem więc co jakiś czas odkrywa nowe rzeczy, które stają się jej zainteresowaniami. Jedną z jej fascynacji jest pełna kontrastów azjatycka (w tym chińska) muzyka, której sporo miejsca poświęca na swoim blogu boswiatjestciekawy.wordpress.com.

Zobacz też