13 czerwca 2013

Otwarcie wystawy eksponatów z prelekcją kpt. Józefa Gawłowicza pt. „Sztuka Islamu”

Otwarcie wystawy eksponatów z prelekcją kpt. Józefa Gawłowicza pt. „Sztuka Islamu”
Autor: Centrum Promocji Dialogu w Janikowie, Licencja: Domena publiczna

W najbliższą niedzielę 16 czerwca o godz. 15:00 w Centrum Promocji Dialogu w Janikowie odbędzie się otwarcie wystawy eksponatów połączone z prelekcją kpt. Józefa Gawłowicza pt. „Sztuka islamu”.

Główną atrakcją niedzielnego spotkania w Centrum Promocji Dialogu w Janikowie będzie ekspozycja „Sztuka Islamu” z kolekcji kpt. Józefa Gawłowicza. Wśród eksponatów widzowie zobaczą bogato zdobione naczynia metalowe, białą broń, lampy, biżuterię, dywany modlitewne, sztylety i wiele innych.

Józef Gawłowicz – polski kapitan żeglugi wielkiej, pisarz marynista, przewodniczący szczecińskiego koła Związku Literatów Polskich. W 1976 ukończył Wydział Nawigacyjny Państwowej Szkoły Morskiej w Gdyni. Dowodził wieloma statkami polskimi i pod obcymi banderami m.in. w Hongkongu i Arabii Saudyjskiej – gdzie ma wielu przyjaciół i skąd przywoził eksponaty do kolekcji „Sztuka Islamu”. Wykładał astronawigację na Wyższej Szkole Morskiej w Szczecinie. W latach 1963-1989 był tajnym kurierem paryskim Kultury do Polski. Publikował w Kulturze pod pseudonimami: Adam Tukubar (Chińskie wycieczki), Paweł Sowa (Pamiętnik znaleziony w Bochni), Sindbad Żeglarz (Hawana, czyli traktat o kontrabandzie).

Miejsce: Centrum Promocji Dialogu, ul. 1-ego Maja 8, Janikowo
Wstęp wolny

Strona wydarzenia: http://www.centrum.janikowo.eu/otwarcie-wystawy-eksponatow-kpt.-jozefa-gawlowicza-16.06.2013r.-godz.-15-00,336.html

O autorze
Alicja Szulborska
Pracuje jako dziennikarka i redaktorka oraz copywriterka. Nie wyobraża sobie życia bez kawy i cukru. Uzależniona od dobrych książek, filmów i seriali oraz muzyki. Ceni klasyków, ale i nie stroni od współczesnej literatury i kina. Uwielbia pisać i podróżować. Jest wiecznym poszukiwaczem więc co jakiś czas odkrywa nowe rzeczy, które stają się jej zainteresowaniami. Jedną z jej fascynacji jest pełna kontrastów azjatycka (w tym chińska) muzyka, której sporo miejsca poświęca na swoim blogu boswiatjestciekawy.wordpress.com.

Zobacz też

Navigator Festival

W dniach 22-24 III odbędzie się Nawigator Festiwal, którego organizatorem jest Nowohuckie Centrum Kultury....
Navigator Festival