26 stycznia 2017

Ibiza – 7 najpopularniejszych atrakcji turystycznych

Ibiza – 7 najpopularniejszych atrakcji turystycznych

Kiedy ktoś mówi o Ibizie od razu nasuwa się jedno skojarzenie – to wyspa niekończących się imprez, głośnej muzyki do białego rana i klubów, gdzie grają uzdolnieni Dj-e. Oczywiście wyspa tętni imprezowym życiem, ale są też na niej idylliczne i spokojne plaże i urokliwe miasteczka z fantastyczną hiszpańską kulturą.

Niecodzienne spędzanie czasu na Ibizie

Zanim przejdziemy do 7 najpopularniejszych atrakcji, których warto doświadczyć na Ibizie, powiemy o niesztampowym spędzaniu czasu na wyspie i odwiedzeniu miejsc, o których nigdy nie słyszałeś. Daj się więc porwać w krótką, ale niezwykłą podróż po wyspie i rozpocznij ją od wejścia na strome zbocze miasta Eivissa (główne miasto Ibizy) i odwiedzenia znajdującej się na szczycie wzgórza katedry i pospacerowaniu po urokliwych uliczkach otoczonych typowo hiszpańskimi domami. Choć wejście na górę wymaga czasu, wędrówka warta jest wysiłku. Podczas spaceru po starym mieście Eivissy warto wstąpić do restauracji Los Pasajeros wypełnionej niesamowitą atmosferą i serwującej domowe jedzenie w przystępnych cenach. Podróż na Ibizę nabierze wyjątkowego charakteru, jeśli choć na chwilę zamienisz się w podróżnika, a nie będziesz tylko turystą. Pospaceruj więc po mało uczęszczanych uliczkach, zajrzyj do malutkich sklepów i spróbuj lokalnych produktów, np. soku wyciskanego ze świeżych pomarańczy zebranych na wyspie. Zamiast popularnych turystycznych plaż, szukaj tych mniej obleganych, a przez to jeszcze bardziej urokliwych i pociągających. Zdarza się, że na takie plaże trudniej dotrzeć (np. trzeba pokonać stromy klif, żeby znaleźć piaszczysty kawałek), ale satysfakcja ze znalezienia kawałka piasku i morza tylko dla siebie, jest ogromna. Najpiękniejsze plaże to m.in. Benirras i Cala Salada niedaleko San Antonio.

7 najpopularniejszych atrakcji na Ibizie

Przejdźmy teraz do krótkiego zestawienia najlepszych atrakcji wyspy, których trzeba doświadczyć w trakcie wakacyjnego pobytu.

Miejsce 7. – impreza aż do świtu

Nocna impreza na Ibizie

W basenie Morza Śródziemnego Ibiza ma opinię imprezowej wyspy. To najchętniej odwiedzane miejsce przez młodych ludzi i turystów z całego świata, którzy w trakcie wakacji chcą zaznać dobrej zabawy aż do świtu. W nocnych klubach i barach takich jak np. Es Paradis, DC10 i Eden muzykę zapewniają artyści sceny światowej i najbardziej uzdolnieni DJ-e. Na scenie klubów na Ibizie dominuje muzyka house, techno i trance, która szczególnie podoba się publiczności bawiącej się od wieczora do rana. Miłośnikom trochę innych klimatów muzycznych spodoba się usytuowana na Starym Mieście tętniąca życiem klubokawiarnia Pereyra. Lobby dawnego teatru zostało zaadaptowane do wystąpień artystów jazzowych i soulowych, a muzyki można posłuchać tu od 23:30 do 3:30 rano. W klubie można wypić najlepsze mojito w mieście i poznać kulturowe życie Ibizy bez specjalnych wejściówek dla VIP-ów. Dojrzałe towarzystwo, muzyka na żywo i brak kolejek sprawia, że wizyta w tym miejscu pozostanie niezapomnianym i miło spędzonym wieczorem.

Miejsce 6. – opalanie na plażach Ibizy

Choć Ibiza ma opinię głośnej wyspy wypełnionej dźwiękami całonocnych imprez, są tu ciche i spokojne miejsca, gdzie można odpocząć. Na ponad 40 przepięknych piaszczystych plażach różniących się od siebie krajobrazami każdy znajdzie dla siebie ulubione miejsce do opalania. Plaża Benirras to najchętniej odwiedzany przez turystów nadmorski pas. Nie każdemu jednak spodoba się plażowanie właśnie tu. Piasek jest ziarnisty z małymi kamyczkami, a dno morza skaliste. Przejrzysta i krystalicznie czysta niebiesko-zielona woda zachęca do nurkowania i odkrywania podwodnego świata. Plaża z obu stron otoczona jest skałami, a naprzeciwko niej znajduje się osobliwa formacja skalna znana jako Cap Bernat (dla lokalnych „ręka Boga”). Zatoka to również popularne miejsce cumowania prywatnych jachtów i motorówek, które spływają tu popołudniami, żeby zachwycać się romantycznym zachodem słońca. W niedzielę na plażę schodzą bębniarze (co jest tradycją już od wielu lat), którzy wystukują w rytmie zachód słońca.

Miejsce 5. – ekscytujące sporty wodne

Być na Ibizie i nie spróbować jednego z ekscytujących sportów wodnych, oznacza stracić niepowtarzalną okazję do cudownej wodnej zabawy. Swoich sił w windsurfingu, narciarstwie wodnym, parasailingu, nurkowaniu i kajakarstwie próbują i początkujący, i zaawansowani. W snorkeling i nurkowanie bawią się całe rodziny z dziećmi, bo płytkie wody i piaszczyste dno morza gwarantują dzieciakom bezpieczną i niezapomnianą podwodną przygodę.

Miejsce 4. – dziewicza przyroda w Parku Narodowym Ses Salines

Park Narodowy Ses Salines, Ibiza

Park Narodowy Ses Salines obejmuje południową część Ibizy i fragment sąsiadujących z wyspą Balearów, a dokładnie fragment wyspy Formentera. W parku znajdują się dziewicze i niezniszczone plaże, występuje tu ponad 178 gatunków roślin i 210 gatunków ptaków endemicznych dla Ibizy i Formentery i żyjących tylko w basenie Morza Śródziemnego. Ses Salines został zgłoszony jako park narodowy w 1995 r. i wpisany na listę Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO ze względu na swój bogaty ekosystem i bioróżnorodność flory i fauny.

Miejsce 3. – rezerwat przyrody Es Vedra

Wyspa Es Vedra, Ibiza

Mała skalista wyspa zamieszkana tylko przez dzikie kozy, grupę zagrożonych wymarciem sokołów skalnych i kilka podgatunków skalnych jaszczurek jest doskonałym miejscem do oglądania spektakularnego zachodu słońca. Es Vedra spodoba się również tym, którzy lubią spacerować i zwiedzać nieznane zakątki. Naturalny rezerwat jest rzekomo centrum magnetycznych pól i miejscem, gdzie widziano UFO.

Miejsce 2. – rejs na wyspę Formentera

Wąski pas wody oddziela wyspę Formentera od południowego wybrzeża Ibizy. To tu znajdują się popularne plaże nudystów, na których można po raz pierwszy odważyć się opalania i kąpania nago. Wysepka jest również ulubionym celem podróży jachtów i żaglówek pływających między Ibizą i Formenterą.

Miejsce 1. – zwiedzanie Atlantis

Kamieniołom Atlantis, Ibiza

Obszar znany jako Atlantis to dawny kamieniołom, z którego pochodzą wszystkie skały, które posłużyły do budowy Starego Miasta. Stary kamieniołom wchłonęły morskie wody i całe miasteczko na pierwszy rzut oka wydaje się być całkowicie pod wodą. Widoczne jednak fragmenty skał tworzą urokliwą scenerię, która może posłużyć do zrobienia efektywnych zdjęć.

Ibiza to idealne miejsce do imprezowania, ale również do odpoczynku. Na zachwycających plażach otoczonych cudownymi krajobrazami można zażyć słonecznych kąpieli i zrelaksować się przy szumie fal. Natomiast na stronie http://www.tui.pl/wypoczynek/hiszpania/ibiza można znaleźć porcję kolejnych ciekawostek oraz przydatnych informacji o Ibizie.

O autorze
blank redakcja

Zobacz też