28 lutego 2013

Kitzbühel uznany za najlepszy teren narciarski na świecie

Kitzbühel uznany za najlepszy teren narciarski na świecie
Autor: Valerii Tkachenko, Licencja: CC BY

Zima powoli się kończy, nadchodzi czas na podsumowania śnieżnej pory roku. Oceną terenów narciarskich zajął się znany portal, Skiresort.de, testujący ośrodki dla miłośników białego szaleństwa. Najwyższą ocenę uzyskał Kitzbühel w austriackim Tyrolu, któremu przyznano 4,8 gwiazdki. Jest to najwyższa ocena jaką kiedykolwiek wyróżnione zostało tego typu miejsce. Położony szczytami Hahnenkamm i Resterhöhe udostępnia 52 nowoczesne kolejki linowe i wyciągi, które umożliwiają dostęp do aż 170 km stoków. Część z nich, np. Streif czy Ganslernhang, cieszą się niesłabnącą światową sławą.

Eskperci ze Skiresort.de podsumowując sezon zimowy 2012/2013 brali pod uwagę aż 18 elementów, które uznali za niezbędne, by pobyt narciarski był udany. Wśród nich znalazły się m.in. jakość stoków czy obsługa w schroniskach. Najwięcej, bo 5 na 5 możliwych gwiazdek Kitzbühel dostał za wielkość terenu narciarskiego, wybór stoków, wyciągi i kolejki, warunki narciarskie, przygotowanie stoków oraz snowpark.

Serwis ośrodka promocji Austrii w Polsce Austria.info komentuje przyznane wyróżnienie następująco:

„Ten sukces nie spadł gospodarzom regionu z nieba. W ostatnich latach konsekwentnie i systematycznie pracowali nad poprawą jakości w najróżniejszych dziedzinach oraz zainwestowali w rozbudowę infrastruktury”.

 Od 2000 roku w całym regionie o powierzchni 460 ha zainwestowano ponad 200 mln euro.

O autorze
Justyna Sekuła
Mimo tego, że od 4 lat mieszka w Krakowie, ciągle z radością powraca w rodzinne strony Beskidu Niskiego. Miłośniczka pieszych wędrówek, zwłaszcza po górach i podróżowania tanimi liniami lotniczymi. Nie lubi ograniczeń, uważa, że najlepsze wycieczki to te zorganizowane na własną rękę. W wolnych chwilach czyta książki, które powoli przestają mieścić się na półce. Wielbicielka zabaw ze słowami, absurdalnych dyskusji i czarnego humoru, pomagającego nabrać jej dystansu do otaczającej rzeczywistości.

Zobacz też

Dzień Włóczykija

23 lipca w całej Polsce obchodzone jest nietypowe święto – Dzień Włóczykija. Idea jest...
Dzień Włóczykija