21 czerwca 2021

Rower trekkingowy – 5 zalet tych dwukołowców, dla których warto ich używać

Rower trekkingowy – 5 zalet tych dwukołowców, dla których warto ich używać

Jazda na rowerze to ulubiony rodzaj aktywności fizycznej większości osób. W sklepach dostępnych jest wiele modeli i typów rowerów i często trudno zdecydować  się  na jeden. Do wycieczek idealnie nadają się dwukołowce górskie, z kolei rowery szosowe świetnie sprawdzają się na co dzień. Nie trzeba jednak kupować dwóch modeli, by odczuwać satysfakcję z jazdy – połączeniem tych dwóch typów pojazdów jest rower trekkingowy. Na rynku funkcjonuje wielu producentów rowerów trekkingowych, a co jakiś czas wkraczają nowi gracze, oferujący dwukołowce najwyższej jakości, jak choćby polska firma Tabou. Jakie zalety posiadają rowery trekkingowe i dlaczego warto je kupić?

  1. Rower trekkingowy- zalety
  2. Rowery marki Tabou
  3. Rower trekkingowy – seria Kinetic
  4. Rower trekkingowy dla kobiet
  5. Rower trekkingowy a crossowy – różnice

Rower trekkingowy- zalety

Rower trekkingowy stanowi połączenie roweru szosowego z górskim, łącząc w sobie zalety tych dwóch różnych rodzajów pojazdów. Może służyć do dalekich, nawet kilkudniowych wycieczek, ze względu na wyposażenie, umożliwiające zabranie ze sobą niezbędnych przedmiotów. Rower trekkingowy, w przeciwieństwie do górskiego posiada nie tylko bagażnik, ale także specjalne uchwyty, pozwalające na montaż sakw i zabranie w podróż żywności i dodatkowej odzieży. Szersze siodełko pozwala na dłuższą jazdę, podobnie jak specjalnie wyprofilowana rama, umożliwiająca przyjęcie wyprostowanej pozycji podczas użytkowania roweru. Dwukołowiec posiada też węższe opony, o gładszym bieżniku co znacznie ułatwia jazdę nie tylko po górzystych ścieżkach, ale także na nawierzchni asfaltowej. Amortyzator w przednim widelcu łagodzi wstrząsy podczas podróży, a zamontowany w niektórych modelach błotnik zapobiega zabrudzeniom.

Rowery marki Tabou

Pojawienie się nowego gracza na rynku zawsze wzbudza zainteresowanie zarówno wśród konkurencji, jak i użytkowników. Rowery marki Tabou, choć pojawiły się zaledwie trzy lata temu (firma istnieje od 2018 roku) zdobyły już uznanie wśród miłośników jazdy na dwóch kołach. I nic dziwnego – poza dbałością o  szczegóły oraz zastosowaniem osprzętu czołowych producentów, charakteryzują się bardzo dobrym wykonaniem, stanowiąc konkurencję dla tak znanych marek, jak Romet, Kross czy Saveno. Dwukołowce produkowane przez Tabou przeznaczone są dla amatorów oraz średnio zaawansowanych rowerzystów, a wśród oferowanych klientom produktów znajdują się rowery górskie, crossowe, trekkingowe czy BMX, zarówno w wersji damskiej, jak i męskiej.

Rower trekkingowy – seria Kinetic

Na stronie producenta rowerów z Polski tabou.pl można znaleźć dwukołowce, pozwalające na aktywny wypoczynek zarówno kobietom, jak i mężczyznom. Jednym z najciekawszych modeli są rowery serii Kinetic, a zwłaszcza topowe modele z najwyższej półki – Kinetic 5.0 i Kinetic 6.0. Rama tych dwukołowców turystycznych wykonana jest z aluminium, dzięki czemu są one lekkie i łatwo się nimi kieruje. Rama występuje w dwóch odmianach – męskiej i damskiej. W tym pierwszym przypadku górna rura ma prosty kształt, łącząc się z rurą pod siodłem w jej najwyższym punkcie. W ramie damskiej z kolei jest ona wygięta, ułatwiając wsiadanie i zsiadanie z roweru. Jest ona również nieco mniejsza niż męska. Rower trekkingowy z serii Kinetic posiada duże, 28-calowe koła, które umożliwiają szybkie przemieszczanie się z miejsca na miejsce. Specjalny bieżnik, gładki pośrodku i z wypustkami po bokach, umożliwia jazdę zarówno po asfalcie, jak i nierównej, terenowej nawierzchni.

Rower trekkingowy dla kobiet

Seria Kinetic W, której reprezentantami są Kinetic W 4.0 i Knietic W 5.0 jest przeznaczona dla aktywnych kobiet. Poza odpowiednio wygiętą ramą, ułatwiającą jazdę, rowery trekkingowe tej serii posiadają hydrauliczne hamulce tarczowe oraz wysokiej jakości przerzutki. Umożliwiają one wygodną jazdę na jednym z 27 dostępnych biegów, co znacznie usprawnia dostosowanie tempa jazdy do rodzaju nawierzchni oraz stopnia jej pochylenia. Rower taki wyposażony jest w błotnik, by zapobiegać zabrudzeniom odzieży i obuwia w trakcie jazdy, a także bagażnik oraz oświetlenie, wykorzystujące dynamo do generowania prądu zasilającego lampki. Rowery serii Kinetic, zarówno przeznaczone dla mężczyzn, jak i kobiet, bez problemu można kupić w sklepach stacjonarnych na terenie całego kraju, a także na stronie producenta: tabou.pl

Rower trekkingowy a crossowy – różnice

Można się zastanawiać, po co inwestować w rower trekkingowy, gdy wystarczy zwykły cross? Jednak kupując rower trekkingowy już w momencie zakupu docenimy jego przewagę. Crossowce z reguły sprzedawane są bez żadnego dodatkowego wyposażenia, przez co są co prawda lżejsze, ale jednak podczas codziennego użytkowania szybko narazimy się na zabrudzenie czy przemoczenie odzieży. Mają one także twardsze siodełko oraz kierownicę wyprofilowaną tak, by kierujący jechał w pozycji pochylonej. Wykorzystanie do jazdy roweru trekkingowego eliminuje te wszystkie niedogodności, co sprawia, iż poruszanie się nimi jest znacznie bardziej komfortowe, niezależnie do tego, czy służą tylko do dojazdu do pracy lub sklepu, czy na dłuższe wycieczki.

Materiał przygotowany we współpracy z producentem rowerów marką Tabou.pl

O autorze
redakcja

Zobacz też

Dzień Włóczykija

23 lipca w całej Polsce obchodzone jest nietypowe święto – Dzień Włóczykija. Idea jest...
Dzień Włóczykija

„Efekt Franciszka”

Nowy papież cieszy się ogromną popularnością. Tak dużą, że władze Rzymu zostały zmuszone do...
„Efekt Franciszka”