30 kwietnia 2013

„Australia – wyprawa śladami Strzeleckiego”. Spotkanie z Markiem Tomalikiem

„Australia – wyprawa śladami Strzeleckiego”. Spotkanie z Markiem Tomalikiem
Autor: Alicja Szulborska, Licencja: Domena publiczna

9 maja o godz. 18:00 Galeria Podróżnicza MDK Mikołów zaprasza na spotkanie z Markiem Tomalikiem zatytułowane „Australia – wyprawa śladami Strzeleckiego”.

Tysiące kilometrów na bezdrożach, piekło pustyni, chłód nocy, płonące samochody, skrajne wycieńczenie… Co się wydarzyło na szlaku? Jak smakuje śniadanie w suchym korycie rzeki? W jakiej temperaturze gotuje się silnik?

Marek Tomalik opowie o wyprawie, która prowadziła z Perth w Australii Zachodniej najsłynniejszymi szlakami pustynnego interioru, wprost pod najwyższy szczyt Australii – Górę Kościuszki. W dwa miesiące uczestnicy przejechali ok. 20 000 km, z czego połowę bezdrożami. W czasie prezentacji nie zabraknie zdjęć, ale zagości także muzyka i poezja aborygeńska.  

Marek Tomalik – Podróżnik, dziennikarz prasowy i radiowy, z wykształcenia geolog. Pasjonat i znawca Australii, do której jeździ systematycznie od 1989 roku. Organizuje wyprawy w Outback (www.wsednosprawy.com.pl). Współtwórca Festiwalu Podróżników „Trzy Żywioły”. Organizator imprez artystycznych. Menadżer zespołów rockowych. Pisze o podróżach i muzyce. Publikuje m.in. w National Geographic i Jazz Forum. Autor książek o podróżach .Przez 15 lat prowadził w Radiu Kraków program podróżników „Globtroter”, przez kilka miał stałą rubrykę w Przekroju „Nastaw uszu”. Zasiadał w jury Travelerów – prestiżowych nagród przyznawanych przez National Geographic. Laureat Kolosów. Australia to jego „miejsce na ziemi”, zawsze jednak wraca w Karpaty.

Wstęp: 6 zł
Miejsce: Rynek 19, MDK Mikołów, Mikołów
Strona wydarzenia: http://www.mdkmikolow.eu/index.php?option=com_content&task=view&id=798&Itemid=49

O autorze
Alicja Szulborska
Pracuje jako dziennikarka i redaktorka oraz copywriterka. Nie wyobraża sobie życia bez kawy i cukru. Uzależniona od dobrych książek, filmów i seriali oraz muzyki. Ceni klasyków, ale i nie stroni od współczesnej literatury i kina. Uwielbia pisać i podróżować. Jest wiecznym poszukiwaczem więc co jakiś czas odkrywa nowe rzeczy, które stają się jej zainteresowaniami. Jedną z jej fascynacji jest pełna kontrastów azjatycka (w tym chińska) muzyka, której sporo miejsca poświęca na swoim blogu boswiatjestciekawy.wordpress.com.

Zobacz też