20 stycznia 2013

Wielkie otwarcie narciarskich tras biegowych w Kościelisku

Wielkie otwarcie narciarskich tras biegowych w Kościelisku
Licencja: Domena publiczna

Już 29 I o godz. 13:00 na polanie Chotarz odbędzie się „Wielkie otwarcie narciarskich tras biegowych w Kościelisku. Piknik z Olimpijczykami”. Wśród gości pojawi się piosenkarz Stanisław Karpiel Bułecka oraz aktor Krystian Wieczorek.

Z Kościeliska wywodzi się ponad trzydziestu olimpijczyków, którzy otworzą nową, 10 km trasę biegową. Przewidziano ognisko, przy którym będzie można się dowiedzieć jak wyglądały dawniej biegi narciarskie, zobaczyć sprzęt z dawnych lat oraz posłuchać opowieści o startach w zimowych igrzyskach olimpijskich. Odbędzie się także chrzest ratraku.

W trakcie otwarcia nowej trasy biegowej w Kościelisku będzie można spotkać się z olimpijczykami, m.in. z: Józefą Czerniawską, Marią Gąsienica Bukowa- Kowalską, Kazimierzem Długopolskim czy Stanisławem Szczepaniakiem. Ze znanych osobistości pojawią się piosenkarz Stanisław Karpiel Bułecka oraz aktor Krystian Wieczorek. Spotkamy także wieloletniego komandora „Biegu” Piastów Juliana Gozdowskiego.

Trasy w Kościelisku powstały dzięki współpracy członków Stowarzyszenia Rozwoju Turystyki w Gminie Kościelisko oraz przy wsparciu Wójta Gminy Kościelisko.

Kościelisko jest piękną i malowniczą wioską podhalańską położoną w Rowie Podtatrzańskim, w województwie małopolskim, w powiecie tatrzańskim. W latach 1973-1977 miejscowość była siedzibą gminy Kościelisko-Witów, obecnie Gminy Kościelisko. Dziś w jej skład wchodzą: Witów oraz Dzianisz. Kościelisko to nie tylko trzy wsie podhalańskie. Na jej terenie leży spora część Tatr Zachodnich.

 Więcej informacji: http://www.facebook.com/Koscieliskodlabiegaczy

O autorze
Alicja Szulborska
Pracuje jako dziennikarka i redaktorka oraz copywriterka. Nie wyobraża sobie życia bez kawy i cukru. Uzależniona od dobrych książek, filmów i seriali oraz muzyki. Ceni klasyków, ale i nie stroni od współczesnej literatury i kina. Uwielbia pisać i podróżować. Jest wiecznym poszukiwaczem więc co jakiś czas odkrywa nowe rzeczy, które stają się jej zainteresowaniami. Jedną z jej fascynacji jest pełna kontrastów azjatycka (w tym chińska) muzyka, której sporo miejsca poświęca na swoim blogu boswiatjestciekawy.wordpress.com.

Zobacz też