15 sierpnia 2019

Praktyczne męskie akcesoria podróżne

Praktyczne męskie akcesoria podróżne

W dzisiejszych czasach nie tylko kobiety skrupulatnie przygotowują się na każdy wyjazd. Mężczyźni również coraz częściej dokładnie planują co spakować do walizki, jakie przydatne akcesoria ze sobą zabrać, aby zapewnić sobie jak najbardziej komfortowy wyjazd. Niektóre z najnowszych gadżeciarskich rozwiązań potrafią sprawić, że w każdym hotelu będzie można poczuć się jak w domu, a każda podróż będzie chwilą na relaks. W tym artykule opiszemy najciekawsze według nas akcesoria podróżne dla mężczyzn.

Podczas pakowania

Przydatne mężczyznom akcesoria podróżne podzieliliśmy na trzy grupy. Do pierwszej z nich należeć będą te, które istotne są już podczas samego pakowania. Pierwszym z nich jest waga do bagażu. Jest to małe urządzenie, do którego najczęściej doczepiony jest pasek zakończony haczykiem, na którym można zawiesić walizkę. W ten sposób panowie łatwo i szybko sprawdzą czy ich bagaż nie przekracza maksymalnej liczby kilogramów. Kolejnym z przydatnych gadżetów jest etui na dokumenty. Jest to niewielki pokrowiec w kształcie książeczki, do którego panowie mogą schować dokumenty, które nie mieszczą się im w portfelu, jak np. paszport, wizę wyjazdową, kartę EKUZ czy bilety lotnicze lub kolejowe. Takie etui ochroni dokumenty przed zniszczeniem i pozwoli trzymać je w jednym miejscu, aby zawsze były pod ręką. Warto też zabrać ze sobą kilka worków strunowych. Przydadzą się aby zapakować do nich kosmetyki, które mogą się wylać, albo buty, które potrafią zabrudzić resztę bagażu.

W podróży

Kiedy panowie będą już w pociągu lub samolocie, dobrze byłoby gdyby skorzystali z tej wolnej chwili i jak najbardziej ją sobie uprzyjemnili. W takich okolicznościach przydadzą się na pewno słuchawki i odtwarzacz, oczywiście z ulubioną muzyką. Nie zawsze bowiem można trafić na towarzysza podróży, który uraczy ciekawą opowieścią. Mężczyźni, którzy wolą bardziej klasyczną rozrywkę mogą zabrać ze sobą książkę, którą od dawna chcieli przeczytać, ale nie mogli znaleźć na to chwili lub czasopismo branżowe. Podróż to dobry moment na uzupełnienie wiedzy o najnowsze ciekawostki z interesującej nas dziedziny. W pociągu czy samolocie nie zawsze jest możliwość naładowania urządzeń elektrycznych, dlatego mężczyźni nie mogą zapomnieć o powerbank’u, który umożliwi nieprzerwane korzystanie z telefonu czy laptopa. Natomiast kiedy panowie będą już znudzeni korzystaniem z różnego rodzaju rozrywek, mogą się zdrzemnąć. Aby sen był jeszcze przyjemniejszy, warto, by mieli ze sobą opaskę na oczy, która ograniczy dostęp światła i pozwoli na dłuższy wypoczynek oraz tzw. poduszkę rogal, która utrzyma głowę w odpowiedniej pozycji i zapobiegnie nieprzyjemnym bólom karku.

W hotelu

Kiedy panowie dotrą już do hotelu bądź innego miejsca noclegowego, również powinni mieć odpowiednie akcesoria, które ułatwią im pobyt w tym miejscu. Świetnym podróżnym rozwiązaniem są małe pojemniki na kosmetyki, dostępne w każdej drogerii. Dzięki nim, nie trzeba zabierać ze sobą ciężkich pełnowymiarowych opakowań. Wystarczy przelać niewielką ilość kosmetyku, która będzie odpowiednia na kilka dni spędzonych poza domem. Bardzo przydatną rzeczą jest kosmetyczka, pozwalająca na przechowywanie kosmetyków w jednym miejscu oraz łatwe przenoszenie ich z walizki do hotelowej łazienki i odwrotnie. Na rynku dostępnych jest wiele kosmetyczek męskich – od eleganckich skórzanych, przez te z materiałów tekstylnych aż po takie, które wykonane są z przezroczystego materiału PCV. Ta ostatnia jest bardzo praktyczna, ze względu na to, że wszystko jest w niej widoczne nawet bez konieczności otwierania. Istnieją też kosmetyczki rozkładane, zakończone haczykiem. Mają wiele kieszonek zamykanych na zamki lub zatrzaski. Dzięki tego rodzaju rozwiązaniu, po rozwinięciu kosmetyczki i zawieszeniu jej np. na drzwiach łazienki, panowie zyskują swego rodzaju regał z półkami zawierającymi wszystkie potrzebne im kosmetyki. Innym przydatnym akcesorium, które organizuje rzeczy zabrane w podróż jest tzw. etui na kable. Nazwa może nie brzmi najlepiej, ale zapewnia zarówno w walizce, jak też w hotelowym pokoju łatwość korzystania z takich przedmiotów jak ładowarka do telefonu, słuchawki, przenośny dysk, pendrive czy kabel HDMI. Wiele z nich jest niezbędnych do zaprezentowania wystąpienia podczas konferencji czy przedstawienia klientowi działania nowego produktu. Nieeleganckim byłoby wtedy wyjęcie z torby na laptopa plątaniny przypominającej pajęczą sieć. Pokrowiec na kable będzie więc wybawieniem w tego rodzaju sytuacjach. Ostatnią rzeczą w naszym zestawieniu jest przybornik z akcesoriami do czyszczenia ubrań i butów. Mała rolka do czyszczenia ubrań, pasta i szczotka do butów to niezbędnik każdego mężczyzny, który chce wyglądać nienagannie nawet będąc poza domem.

O autorze
redakcja

Zobacz też