7 marca 2013

Bałtyckie warsztaty fotograficzne

Bałtyckie warsztaty fotograficzne
Autor: Alicja Szulborska, Licencja: Domena publiczna

W dniach 19-21 IV odbędzie się pierwsza w tym roku edycja bałtyckich warsztatów fotograficznych w Ustce organizowanych w ramach projektu fotowarsztaty.com, które są przeznaczone dla początkujących i średniozaawansowanych fotoamatorów.

Weekendowe warsztaty odbywają się w jednych z najciekawszych i najbardziej spektakularnych miejscach polskiego Pomorza i Morza Bałtyckiego. Uczestnicy pleneru będą szkolić swój warsztat fotograficzny pod okiem doświadczonego, zawodowego fotografa, ale także kompleksowo poznają okolice, z udziałem specjalistów z wielu dziedzin.

Wybierzemy się w rejs prawdziwym kutrem rybackim, będziemy spacerować po plaży i klifie, szukać atmosfery portu i starej miejscowości rybackiej. Postaramy się złapać atmosferę usteckiej promenady; jednego z ulubionych miejsc Ottona von Bismarcka, słynnego Żelaznego Kanclerza Rzeszy Niemieckiej, który był częstym gościem Ustki w latach 50. XIX wieku. Będziemy zmagać się z wydmami Słowińskiego Parku Narodowego, wejdziemy na latarnie morskie, odwiedzimy „krainę w kratę” z reprezentatywnym przykładem Muzeum Wsi Słowińskiej w Klukach… – informują organizatorzy.

Warsztaty fotograficzne w ramach projektu fotowarsztaty.com przeznaczone są dla początkujących i średniozaawansowanych fotoamatorów, którzy w oryginalny sposób chcą sobie przyswoić i usystematyzować wiedzę dotyczącą fotografii plenerowej. Prowadzone są w sposób praktyczny, bez przeładowania suchą teorią. Omawiane są zagadnienia z podstaw fotografii, obsługi aparatu, obróbki zdjęć, ale przede wszystkim uczestnicy robią zdjęcia.

Z zajęć można dowiedzieć się nie tylko o rzemiośle fotograficznym, najlepszym wyborze parametrów ekspozycji, ale także – a może przede wszystkim – o tym jak fotografować sercem. Organizatorzy są zwolennikami fotografii kreatywnej i taką wiedzę, w jak największym stopniu starają się przekazać podczas warsztatów.

Zależnie od zainteresowania uczestników a także od pogody, oprócz zajęć typowo fotograficznych, jest możliwość wzięcia mniej lub bardziej czynnego udziału w różnych innych zajęciach np. mini-warsztaty rękodzieła (np. bibułkarstwo, malarstwo na szkle), wizyty w galeriach (np. Bursztynowa Galeria, itp.), zakładach przemysłowych „z duszą” (np. tradycyjna wędzarnia ryb).

Warsztaty fotograficzne w ramach projektu fotowarsztaty.com już od czterech lat wpisują się w kalendarz imprez fotograficznych w Polsce, w tym czasie, w ramach naszych spotkań z fotografią odbyło się ponad 20 edycji zajęć, w których udział wzięło ponad 350 osób.

 Strona organizatora i wszystkie informacje o warsztatach: http://fotowarsztaty.com

O autorze
Alicja Szulborska
Pracuje jako dziennikarka i redaktorka oraz copywriterka. Nie wyobraża sobie życia bez kawy i cukru. Uzależniona od dobrych książek, filmów i seriali oraz muzyki. Ceni klasyków, ale i nie stroni od współczesnej literatury i kina. Uwielbia pisać i podróżować. Jest wiecznym poszukiwaczem więc co jakiś czas odkrywa nowe rzeczy, które stają się jej zainteresowaniami. Jedną z jej fascynacji jest pełna kontrastów azjatycka (w tym chińska) muzyka, której sporo miejsca poświęca na swoim blogu boswiatjestciekawy.wordpress.com.

Zobacz też

Wyspy greckie last minute

Łagodny klimat, przyjaźni gospodarze, zachwycające krajobrazy i błogi spokój – greckie wyspy oferują polskiemu...
Wyspy greckie last minute