15 lutego 2013

Bali. W krainie kapryśnych bogów – pokaz slajdów podróżniczych

Bali. W krainie kapryśnych bogów – pokaz slajdów podróżniczych
Licencja: Domena publiczna

17 II o godz. 12:30 w warszawskim Kinie Wisła odbędzie się pokaz slajdów podróżniczych pt. „Bali – w krainie kapryśnych bogów – Anna Olej-Kobus i Krzysztofa Kobus”.

Jest takie miejsce na świecie, gdzie Nowy Rok wita się milczeniem. To Bali, indonezyjska wyspa bogów i demonów, na której rytm życia mieszańców wyznaczają skomplikowane wierzenia, a świat zamieszkują tysiące duchów. To dla ich rozrywki powstają wyszukane tańce i przepiękna sztuka. Dowiemy się dlaczego bogowie mieszkają w wulkanach, demony noszą cylindry, a dobro nie może zwyciężyć zła, a także dlaczego niemowlę nie może dotknąć ziemi. Na wyspach Gili weźmiemy udział w ceremonii wypuszczania żółwi do morza i spotkamy mieszkańców koralowej rafy. Podróżując przez Bali odnajdziemy też las rządzony przez małpy, świątynię, do której nie mogą wejść dzieci z mlecznymi zębami oraz poznamy tajemnice balijskich imion i miejscowe metody poskramiania żywiołowych maluchów. Efektem wyprawy było napisanie książki „Bali” wydanej we wrześniu br. przez National Geographic w ramach serii „Mali Podróżnicy w Wielkim Świecie” – czytamy na stronie Kina Wisła.

Anna i Krzysztof Kobusowie – podróżnicy, fotografowie i dziennikarze, którzy łączą pasję poznawania i opisywania świata. Od ponad 10 lat pracują jako niezależni dziennikarze i fotografowie. Są autorami zdjęć do blisko 25 albumów (z czego większość poświęconych jest Polsce), gdyż uważają, że nasz kraj jest absolutnie niezwykły i wart dokładnego poznania. Ich zdjęcia ilustrują liczne artykuły i książki, można je też zobaczyć na stronie www.travelphoto.pl. Od kiedy ich rodzina powiększyła się podróżują z dziećmi. Efektem licznych doświadczeń zebranych podczas podróży było stworzenie portalu Małego Podróżnika (www.malypodroznik.pl) oraz seria książek „Mali Podróżnicy w Wielkim Świecie” (wyd. National Geographic).

Pokazy slajdów podróżniczych odbywają się na wielkim ekranie kinowym w warszawskim Kinie Wisła w każdą niedzielę o godz. 12:30. Koszt wstępu: 15 zł.

 Strona Kina Wisła: http://kino.waw.pl/program/278.html

 

 

O autorze
Alicja Szulborska
Pracuje jako dziennikarka i redaktorka oraz copywriterka. Nie wyobraża sobie życia bez kawy i cukru. Uzależniona od dobrych książek, filmów i seriali oraz muzyki. Ceni klasyków, ale i nie stroni od współczesnej literatury i kina. Uwielbia pisać i podróżować. Jest wiecznym poszukiwaczem więc co jakiś czas odkrywa nowe rzeczy, które stają się jej zainteresowaniami. Jedną z jej fascynacji jest pełna kontrastów azjatycka (w tym chińska) muzyka, której sporo miejsca poświęca na swoim blogu boswiatjestciekawy.wordpress.com.

Zobacz też

Targi Wiatr i Woda

Wczoraj w Centrum Expo XXI wystartowały Targi Wiatr i Woda. Impreza trwać będzie do...
Targi Wiatr i Woda