8 marca 2013

Międzynarodowe Targi Turystyczne MTT

Międzynarodowe Targi Turystyczne MTT
Autor: Alicja Szulborska, Licencja: Domena publiczna

Już wkrótce Hala Stulecia we Wrocławiu zamieni się w raj dla miłośników podróży. W dniach 5-7 kwietnia Dolnoślązacy wezmą udział w Międzynarodowych Targach Turystycznych. To już piąta, jubileuszowa edycja.

Gościem specjalnym targów będzie Beata Pawlikowska – pisarka, felietonistka, prezenterka radiowa, ilustratorka, fotograf, a podróżniczka z zamiłowania. Znana m.in. z audycji Świat według Blondynki (Radio Zet), z programu Zagadkowa Blondynka (TVP2) oraz serii książek Blondynka w… opisujących podróże do najdalszych zakątków świata, m.in. na Bali, do Amazonii, Australii i w Himalaje. Mówi, że nie liczy, w ilu miejscach była. Ważne jest tylko to, czego wtedy doświadczyła. Prawdopodobnie jako pierwsza kobieta przeszła przez „najbardziej malaryczną dżunglę świata” – Darien na pograniczu Panamy i Kolumbii.

Wierni fani Festiwalu Podróżników i w tym roku nie będą zawiedzeni. Organizatorzy zaprosili podróżników-entuzjastów, którzy swoimi opowieściami przeniosą słuchaczy w najodleglejsze zakątki kuli ziemskiej. Nie wiedzą Państwo, jak podróżować z dzieckiem? – pomoże Anna Albot z Rodzina bez granic. Marzą Państwo o dalekich wyprawach, ale ograniczeniem jest zasobność portfela? – pasjonaci z Busem przez świat i Autostopem ku wolności podpowiedzą, jak to pogodzić.

Fani wspinaczki wysokogórskiej spotkają się z Olgą Morawską, żoną tragicznie zmarłego polskiego himalaisty Piotra Morawskiego. Opowie ona o swojej miłości do podróży oraz o działalności fundacji „Nagle sami”, która pomaga osobom po stracie bliskich.

 Znakomici fotografowie: Adam Chara i Krzysztof Bielatowski w ramach warsztatów Akademii Nikona zdradzą tajniki swojej pracy. Będą mówić o fotografii w podróży i sztuce street foto. Zdjęcia w Państwa domowej galerii już nigdy nie będą takie same!

 Doskonałą atrakcją będą też warsztaty survivalu. Ich uczestnicy na pewno w przyszłości poradzą sobie z rozpaleniem ognia bez użycia zapałek i zapalniczki – nie tylko w dziczy, ale także na grillu u znajomych. A może planują Państwo wakacje w egzotycznych miejscach? Z pewnością warto wziąć udział w konferencji na temat chorób tropikalnych i dowiedzieć się, jak im zapobiegać, gdzie i czym się szczepić.

Najmłodsi też nie będą się nudzić. Planetarium Bajkonur odkryje i wyjaśni zagadki kosmosu. Przyjadą też „prawdziwi” Indianie i kowboje. Jack’s City przeniesie nas na szalony Dziki Zachód – będzie rodeo, dojenie krowy, rzut lassem i płukanie złota. Dzieci, a także ich rodziców ucieszy na pewno wspólne wycinanie łowickich wzorów i tworzenie pięknych kwiatowych bukietów. Nie zabraknie także niezwykłych eksperymentów, które przygotuje wrocławskie Humanitarium. Najmłodsi dowiedzą się, jak funkcjonuje nasze ciało i umysł.

Międzynarodowe Targi Turystyczne cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Poprzednia edycja była ogromnym sukcesem – Halę odwiedziły tysiące uczestników. Także w tym roku nie zabraknie wystawców z całego świata i niesamowitych atrakcji!

Godziny otwarcia targów:

Piątek, 5 kwietnia: 10:00 – 17:00
Sobota, 6 kwietnia: 10:00 – 18:00
Niedziela, 7 kwietnia: 10:00 – 17:00

Strona organizatora: www.mttwroclaw.pl oraz www.facebook.com/mttwroclaw

 

O autorze
Alicja Szulborska
Pracuje jako dziennikarka i redaktorka oraz copywriterka. Nie wyobraża sobie życia bez kawy i cukru. Uzależniona od dobrych książek, filmów i seriali oraz muzyki. Ceni klasyków, ale i nie stroni od współczesnej literatury i kina. Uwielbia pisać i podróżować. Jest wiecznym poszukiwaczem więc co jakiś czas odkrywa nowe rzeczy, które stają się jej zainteresowaniami. Jedną z jej fascynacji jest pełna kontrastów azjatycka (w tym chińska) muzyka, której sporo miejsca poświęca na swoim blogu boswiatjestciekawy.wordpress.com.

Zobacz też

Odpraw się przez Facebooka

Fińskie linie lotnicze Finnair wpadły na pomysł, jak sprytnie wykorzystać społecznościowego giganta – wprowadziły...
Odpraw się przez Facebooka